שם משתמש
סיסמא
עו"ד ארז קדם | צילום: סטודיו עדיף
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
השלכות קשות בנוגע לחידוש ביטוח בצורה אוטומטית
מומלץ בחום לא לחדש אוטומטית את הביטוח העסקי, שכן הרבה לקוחות במרוצת השנים, לא כל שכן בתקופת הקורונה, ביצעו שינויים בעסק | כך תימנעו מאי נעימות עקב תביעה שלא הייתה משולמת ובצדק
תגיות:
מה יותר נוח מאשר להתקשר ללקוח, להחליף איתו מספר מילים, לחדש את הפוליסה ולהתקדם.
 
אין פוליסות ביטוח מושלמות, אך יש פוליסות מדויקות
4/1/2021
תנאי פוליסות הביטוח משתנים מדי שנה בהתאם לרגולציה ומצב השוק | כיצד נוכל לוודא כי הלקוח שלנו רוכש את הפוליסה הנכונה לו?
פה יתרחש האסון!

אני מזכיר לכם שהכל מתחיל בדיוק שמו של המבוטח וממשיך בסוג הפעילות של הלקוח המבוטח. יש לשים לב האם הלקוח שינה או הרחיב או צמצם את פעילותו או סגר את העסק ולעדכן את הפוליסה. בעקבות משבר הקורונה הרבה מאוד עסקים שינו את פעילותם. חובה לתת על כך את הדעת, שכן ככל שהעסק התרחב/הצטמצם והסיכון השתנה, המבטחת חייבת לדעת על כך ולהעניק כיסוי ביטוחי הולם.

לדוגמה, מסגריה שעבדה עבור השוק העסקי בביצוע קונסטרוקציות גדולות, הוסיפה פעילות לשוק הפרטי, בבניית שולחנות וכסאות ישיבה, התקנות מחוץ לעסק, תיקונים וכיוצ"ב. פרט לעובדה שיש לתת על כך את הדעת בהרחבת ביטוח צד שלישי להתקנות חוץ בבתים, יש גם לתת את הדעת בביטוח חבות מוצר ולעדכן פעילות ומחזור בהתאם. זאת ועוד, המסגריה החלה גם בתכנון מוצרים לשוק הפרטי, דבר אשר מצריך בדיקה לכיסוי נאות בביטוח אחריות מקצועית שלא היה קודם לכן.

לאחר שבדקתם את שם המבוטח ופעילותו, יש לפנות ולוודא את כתובת המבוטח, שיתכן שעבר מקום עקב צמצום או הרחבת הפעילות, שכר מקום נוסף וכיוצ"ב. כתובת המבוטח היא דבר קרדינלי, שכן המון לקוחות שינוי מקום עקב משבר הקורונה, בכך ששכרו משרדים אצל אחרים ומחסנים במקומות שונים - ויש לתת על כך את הדעת.

בעקבות משבר הקורונה כל המבטחות הוסיפו לפוליסות חריג קורונה ונגיפים באישור הפיקוח על הביטוח. יש לעדכן על כך את המבוטח ולהסביר את המשמעות שלכל הדבקה בנגיף אין כיסוי. הבשורה "הטובה" היא שנטל ההוכחה רובץ על המבטחות.

עקב שינוי מדיניות אצל המבטחות נוספו חריגים לתנאי הפוליסה, בין בפוליסה עצמה, בין בדפי הרשימה, דבר אשר מצריך ערנות כבר בשלב קבלת ההצעה בבחינת החריגים בפוליסה ולוודא שאין חריג ספציפי לפעילות המבוטח שלכם. ככל שהתווסף חריג כזה או אחר, יש לטפל בחריג באופן של הסרתו או התאמתו בצורה כזו או אחרת אל מול המבטחת.

לאחרונה טיפלתי באישור ביטוח של מדריך אופני הרים. בזמן שדרשתי מהמדריך אישור ביטוח לכיסוי פעילותו עבור לקוח משרדנו, הבחנתי כי תנאי הכיסוי שלו אינם מתאימים לפעילותו. מפנייה שערכנו לסוכן הביטוח מסתבר, כי אכן הפוליסה מחריגה פעילות מסוג זה. המבוטח נאלץ לפנות לסוכן ביטוח אחר שהגיש לו הצעה לאחר שערך התאמות בפוליסה לפעילות מדריך האופניים, על ידי הגדרת עיסוק נכון והסרת החריגים הרלוונטיים.

למבוטח, מדריך האופניים, הייתה פוליסה לחבות צד ג' ואחריות מקצועית למדריך אופני כושר. הפוליסה כללה חריג לרכיבה על אופני הרים ולרכיבה של אופניים בקבוצות, אלא אם הדבר רשום במפורש בעיסוק המבוטח. סוכן הביטוח דאג לטפל בחריגי הפוליסה ורשם מפורשות בעיסוק המבוטח, שזה כולל רכישת אופני הרים ורכיבה קבוצתית. הערנות חסכה אי נעימות עקב תביעה שלא הייתה משולמת ובצדק.

פועל יוצא מכל האמור לעיל, הוא להיות ערניים בעת חידוש הפוליסה בכל עיסוק ותחום, על ידי ריאיון הלקוח כאילו העסק חדש, מילוי טפסי הצעה בצורה נאותה, להגיש ללקוח הצעות לכיסויים נוספים כמו סייבר, נאמנות עובדים, ולטפל בפוליסות הביטוח על ידי התאמת מערך הביטוח לפעילות הנכונה של הלקוחות. להימנע מחידוש אוטומטי ולשים לב לחריגי הפוליסה.

בברכת הצלחה.

* הכותב הינו יועץ ביטוח מוביל והבעלים של האקדמיה הפרקטית לביטוח

** המאמר הופיע לראשונה במגזין מיוחד של עדיף לרגל כנס אלמנטר - פברואר 2021
 
תגיות:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית