האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
הקלות בחובת הדיווח: תחול בפברואר 2016 רק על מעסיקים עם למעלה מ-100 עובדים
ביולי 2016 יחולו התקנות גם על מעסיקים המנהלים 50-100 עובדים ובינואר 2017 יצטרפו לחובה זו יתר המעסיקים | מעסיקים של עד 5 עובדים ייהנו מפטור מדיווח שוטף
 משרד האוצר פירסם בסוף השבוע את התיקון לתקנות התשלומים לקופת גמל, המחיל על המעסיקים חובת דיווח הדרגתית בהתאם למספר העובדים המועסקים. התיקון נועד להקל על המעסיקים בכל הנוגע למועד היישום של חובת הדיווח על התשלומים לחיסכון הפנסיוני של העובדים הנדרשת להתבצע באופן ממוכן ובמבנה אחיד.

פטור מחובת הדיווח יינתן למעסיקים של חמישה עובדים ומטה, אשר מתקיימים לגביהם התנאים שבתקנות, מחובת דיווח שוטף. לגבי יתר המעסיקים, חובת הדיווח תחול כמפורט:

* 1 בפברואר 2016: מעסיק מעל 100 עובדים.

* 1 ביולי 2016: מעסיק עד 50-100 עובדים.

* 1 בינואר 2017: מעסיק פחות מ-50 עובדים.

האוצר: פטור למעסיקים של עד 5 עובדים מדיווח שוטף על הפקדה לגמל
6/10/2015
טיוטת חוזר חדשה דחתה ליולי 2016 דיווח של מעסיקים עם בין 30 ל-50 עובדים ולינואר 2017 מעסיקים עם עד 30 עובדים | בנוסף, הורחב פרק הזמן המחייב מוסדיים לשלוח היזון חוזר
תקנות הדיווח מחייבות מעסיקים לדווח באופן מקוון על הפקדת תשלומים לקופות גמל, וכן מסדירות את אופן הפקדת התשלומים לקופת הגמל. התקנות מאפשרות למעסיק לבצע בקרה שוטפת אחר רישום זכויות העובדים בחיסכון הפנסיוני. בנוסף, המשוב המועבר למעסיק מאפשר לו לתקן ליקויים שנמצאו בדיווח תוך פרק זמן קצר.

הדיווח יעשה במבנה אחיד שקבע אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, באמצעות רשומות דיגיטליות, לחברה המנהלת את החיסכון הפנסיוני. הדיווח כולל, מידע מפורט לגבי הפקדות עובדים, פרטי מעסיק ועובד, פרטי הקופה אליה מפקידים, חלוקה לרכיבים, תשלומים פטורים, הפסקות עבודה, דרכי העברת כספים, בקשה להשבת תשלום ביתר, ועוד.

התקנות מטילות את מלוא האחריות להעברת הכספים לקופת הגמל על המעסיקים לרבות הטלת עיצומים בגובה של 200 אלף שקלים.להלן טבלה המרכזת את השינויים העיקריים בשוק הפנסיוני בעלי משמעות לגבי ציבור המעסיקים:

מסמך מקיף שפירסמו עו"ד רונן סולומון, מנהל תחום פיננסים ושוק ההון באיגוד לשכות המסחר ועו"ד סיגל סודאי, מנהלת אגף יחסי עבודה באיגוד , מציג את עיקרי הרפורמות בענף הפנסיוני ואת משמעותן מנקודת מבטם של המעסיקים. נוסף לתקנות הדיווח ישנם תיקוני חקיקה רבים ומרכזיים, בהם: תיקון 12 לגביו צפוי האוצר לפרסם הבהרות וכן תיקוני חקיקה רלבנטיים במסגרת חוק ההסדרים.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011