האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
150 מעסיקים בכירים בכנס עדיף
הכנס, בשיתוף מנורה מבטחים פנסיה וגמל והמרכז לאוריינות פיננסית, הציף את תפקיד המעסיק בעקבות הרפורמות האחרונות בתחום הפנסיוני
כנס המעסיקים 2017 שערכה השבוע (ב') עדיף הציג את עיקרי השינויים הפנסיוניים ואת משמעותם עבור המעסיק, במטרה לתת למעסיק כלים מעשיים להתנהלות נכונה בשוק החדש. בכנס, שנערך בשיתוף מנורה מבטחים פנסיה וגמל והמרכז לאוריינות פיננסית באוניברסיטת בן גוריון, הוצפו סוגיות שהתעוררו בעקבות הרפורמות האחרונות בעולם הפנסיוני, דוגמת כיצד לבחור קרן פנסיה? למי מתאימה קרן ברירת מחדל? מהם ההבדלים בין קרן פנסיה גדולה לקטנה ומהי ההיערכות הנדרשת מהמעסיק לתפעול ההסדר הפנסיוני?
 
גיא קריגר: מודעות הציבור לחיסכון הפנסיוני עולה
25/12/2017
מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל התייחס בכנס עדיף בשיתוף החברה בראשותו למודעות הציבור לחיסכון הפנסיוני | על המשבר בטבע, שחצי מעובדיה חוסכים במנורה מבטחים: נעזור לעובדים בתקופה הקשה הזו
עופר נוריאל, העורך הראשי של עדיף, אמר בפתיחת הכנס כי "אין ספק כי 2017 הייתה שנת יישום של רפורמות מרחיקות לכת בכל הקשור לעולם הפנסיוני וכפועל יוצא מכך, ליחסי עובד מעסיק. מי שעוקב אחרי מהדורות החדשות, בטח שם לב כי הנושאים הפנסיוניים, שעד לפני עשור נידונו רק בעיתונות המקצועית הענפית, ובהדרגה גם בעיתונות הכלכלית, פורצים החוצה ומגיעים יותר ויותר לעיתונות המיינסטרים.

למרות החשיפה הנרחבת, מסת בר שרובם המוחלט של העובדים עדיין מגלים בורות וזקוקים לאנשי מקצוע שיסיעו וידריכו אותם בתחום. נכון, אתם המעסיקים יכולים להסתפק בהעברת הכספים הפנסיוניים ולוודא כי הם נקלטו כראוי. עם זאת, על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי חברת אולג'ובס עולה שאתם עדיין נתפסים על ידי העובדים כגורם אליו הם פונים בכל הנוגע לעולם הפנסיוני, וזה מחייב אתכם להעמיק את הידע בתחום", אמר נוריאל.


מי שהנחתה את יום הדיונים, שהתקיים באולם קמילו ברמת אביב, הייתה שלומית יהב, מנכ"לית מכללת עדיף.

מנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל, גיא קריגר, דיבר על השינוי שעבר ציבור החוסכים בשנים האחרונות. "התפיסה שעלינו לשלוח לאנשים את הדוחות בדואר כבר לא רלוונטית. אנחנו למשל, שולחים מדי שנה מיליוני מכתבים למבוטחים שלנו, אבל העולם שכולנו הולכים אליו כיום הוא עולם דיגיטלי ובעיקר לטלפון הנייד. אין מנוס וכולנו נגיע לשם. גם אתם כמעסיקים תעבירו בקרוב את תלוש השכר של העובדים באופן דיגיטלי לטלפונים הניידים", אמר לבאי הכנס. 

הוא התייחס גם למשבר בחברת טבע וסיפר כי במנורה מבטחים מבוטחים כ-3,000 מעובדי החברה. הוא ציין כי החברה תעזור לעובדים בתקופה קשה זו והדגיש: "אנחנו בטוחים שנעמוד בהצלחה במבחן שאנחנו נמצאים בו".


יעל גרינולד, משנה למנכ"ל מנורה מבטחים פנסיה וגמל, ציינה בכנס כי "ברור שהרגולציה הייתה רוצה לראות את המעסיקים מתמקדים בצדדים הטכניים. אני חושבת שלמעסיקים עדיין יש תפקיד מרכזי בנושא הפנסיוני. כאשר עובד נקלט בעסק, יש הסכם פסיכולוגי בינו ובין המעסיק, מעבר להסכם הכתוב. עובד מצפה להגנה מהמעסיק, שידאג לכיסויים שלו. אם אתם רוצים לגלגל את האחריות לפתחו של העובד, אז העובדים, וגם אני, מצפים שתתנו להם כלים לעשות זאת", היא אמרה. 

עו"ד איילת רגבים-כהנוב, שותפה, מחלקת שוק ההון, מנהלת תחום חיסכון לטווח ארוך בהרצוג פוקס נאמן, אמרה כי בהחלט עולה השאלה כיצד אפשר להגן על מעסיק, שרוצה להיטיב עם עובדיו בתחום הפנסיוני, כשהוא בוחר להיות מעורב יותר מולם בנושא. "החשש שלנו הוא שמעסיק שישיב לשאלות עובדיו, ימצא עצמו ממליץ על צעד וייחשב כמי שנתן שיווק פנסיוני, אשר אותו יכול לתת רק בעל רישיון על פי חוק. אז איפה עובר הגבול? מעסיקים בהחלט יכולים להיות מעורבים בתחום, אך צריכים להיות עם האצבע על הדופק ולהבין את גבולות הגזרה. הם יכולים למשל ליהנות מכח המיקוח שלהם בשל גודלם ולהשיג תנאים טובים יותר לעובדים בהתקשרות עם המוסדיים. אך גם לאחר השגת תנאים כאמור, בשורה התחתונה צריך לכבד את חופש הבחירה של העובדים".

ירדן פלד, מנהל מטה שיווק ודיגיטל במנורה מבטחים פנסיה וגמל, סיפר כי מחקרים מראים ש-2/3 מהאוכלוסייה מוכנים לשלם יותר עבור חוויה ועבור פשטות. "כשאנחנו מעבירים את הדיון הזה לעולמם של חברות ביטוח, בתי השקעות וכדומה, המשמעות היא שאי אפשר להתייחס יותר למוצר הפנסיה כמוצר שמתאים לכולם, אלא יש להתאים את המוצר לכל קהל וקהל. למורים, למהנדסים, לאנשי הייטק. אנחנו זיהינו את זה לפני זמן רב ומתאימים לכל קהל את החבילה שמתאימה לו".

 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011