האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
אירוע הסייבר בשירביט: "נהלים חודדו", "בוצעו בדיקות", "עומדים בקשר שוטף עם הגורמים הרלוונטיים"
בעקבות דליפת המידע משירביט, בגופים המוסדיים נוקטים בצעדים שונים כדי להבטיח הגנה מרבית על המידע שנאגר אצלם | לשכת סוכני הביטוח: אנו עדים בחודשים האחרונים לעלייה חדה בהתקפות סייבר כנגד חברות ישראליות
מתקפת הסייבר על שירביט,כפי שמצטייר אירוע דליפת המידע של לקוחות החברה, הכניסה את הגופים המוסדיים לדריכות ולנקיטת צעדים שיבטיחו את הגנה מרבית על הנתונים שבמאגרי המידע שלהם.
 
מידע דלף משירביט; חשד למתקפת סייבר
1/12/2020
רשות שוק ההון ומערך הסייבר הלאומי הודיעו כי דלף מידע על פרטי ביטוח של לקוחות | קבוצת האקרים פרסמה תעודות זהות ורישיונות של לקוחות | בשירביט מרגיעים: אין בנתונים שהוצאו מידע שעלול לגרום נזק למבוטחינו
בעקבות המצב, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ומערך הסייבר הלאומי חידדו את ההנחיות לגופים המוסדיים, אשר גם נתבקשו לענות על שאלות ששלחה רשות שוק ההון, בקשר להתנהלותם בסוגיית הסייבר.

"נושא אבטחת מידע עומד בראש סדר העדיפויות של מגדל ביטוח והחברה מרעננת את ההנחיות לעובדים באופן שוטף ורציף", נמסר ממגדל בתשובה לפניית עדיף. בחברה הדגישו: "אנו עומדים בקשר שוטף עם כל הגורמים הרלוונטיים לרבות שוק ההון וה-CERT ופועלים בהתאם להנחיותיהם".

בחברת הראל ציינו כי "אבטחת המידע של לקוחותינו נמצאת בראש סולם העדיפויות שלנו ואנו משקיעים משאבים רבים ועושים את מירב המאמצים על מנת להגן על המידע שלנו ושל לקוחותינו מפני חדירה של צד ג' או דליפה של מידע".

מבית ההשקעות פסגות נמסר: "פסגות פועל במשך כל השנה למניעת התקפות סייבר תחת נהלים מחמירים ומוקפדים. לאור ההתראות מהבוקר חודדו הנהלים לצוותים הממונים ולכל עובדי החברה וניתנו דגשים מחמירים באשר להתנהלות בימים אלו כמו כן הגברנו את שגרות הניטור והמעקב היזום"

מ-AIG נמסר: "חברת AIG הינה חברה בינלאומית בעלת סטנדרטים מתקדמים בתחום אבטחת המידע. החברה מתרגלת על בסיס שוטף תרחישי סייבר שונים, כחלק מווידוא מוכנות מיטבית למתקפות מסוג זה. החברה מקיימת דיאלוג שוטף עם רשות שוק ההון, גם בהקשרים אלה״.

"ליברה רואה חשיבות רבה בנושא אבטחת המידע, ואנחנו מקפידים על כך באופן שוטף, תוך שימוש במגוון מערכות אבטחה וניטור, ביצוע הדרכות שוטפות לעובדים בנושאי אבטחת מידע וסיכוני סייבר, סקרים תקופתיים, ועוד", נמסר מהחברה.

בליברה ציינו עוד כי "עם קבלת ההודעה על האירוע בשירביט חודדו שוב הנהלים בפני עובדי החברה וחשיבות ההקפדה עליהם, וכמו כן, בוצעו בדיקות מוגברות לאיתור אנומליות סייבר ולווידוא הקשחות ברשת ומחוץ לה".

ישראל גרטי, יו"ר הועדה האלמנטרית בלשכת סוכני הביטוח, אמר בתגובה לאירוע תקיפת הסיייבר בשירביט: "אנו עדים בחודשים האחרונים לעלייה חדה בהתקפות סייבר כנגד חברות ישראליות וזה לא פוסח גם על גופים ממשלתיים, חברות הייטק, בתי חולים ועסקים פרטיים. במקרים אלו אנו מבינים את חשיבות ביטוח הסייבר. פוליסת ביטוח סייבר המותאמת לעסק, לצרכיו, לסיכונים האורבים לו ובכללם מאגרי הלקוחות והמידע עליהם, סודות מסחריים, מסמכי פעילות עסקיים וכו', יכולה להיות קריטית לעצם המשך קיומו של הארגון המותקף".

גרטי הוסיף בקשר לנחיצות של הפוליסה: "ביטוח סייבר נכון יכול להציל ארגון/חברה עסקית מלהיות או לחדול. אנחנו ממליצים, לכל בעל עסק בישראל לבדוק שהוא מצויד בביטוח סייבר שיגן עליו ויעניק לו כיסוי בין אם מדובר באירוע פלילי או אירוע טרור. ידע ונתונים הם המשאב היקר ביותר בעולם ועל כן מהווים יעד לגורמי פשיעה וטרור ברשת. הגנה מפני אירוע סייבר וביטוח מותאם הוא חומת האש של הארגון ומאפשר הגנה גם לבעל העסק וגם ללקוחותיו".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011