האורן 12, מגשימים, 56910
טלפון: 
לחץ לצפיה במספר
כתבות נוספות
 
בעקבות העתירה: בית הדין של לשכת סוכני הביטוח עצר זמנית הנחות בדמי החבר שאינן בתקנון
בית הדין דן בעתירה שהגיש אריה לבנוני נגד הוועד המנהל של לשכת סוכני הביטוח והורה לוועד להגיב בתוך שלושה שבועות | לאחר קבלת התגובה ופרוטוקול הדיון בישיבת הוועד שהפכה את ההחלטה, יתקיים דיון בעתירה
העתירה של יו"ר ועדת הביקורת של לשכת סוכני הביטוח, אריה לבנוני, נגד הוועד המנהל, בנושא ההנחות אשר ניתנות לחברי לשכה מקבוצות שונות, עליה פורסם לראשונה בעדיף, עוררה סערה. בית הדין של לשכת סוכני הביטוח כבר התכנס אתמול (ב') לדון בעתירה, ושלושת חבריו הוציאו צו המתיר לגבות אך ורק דמי חבר על פי התקנון, קרי, הם אסרו להעניק הנחות שלא הותרו על פי התקנון.

עתירה נגד הוועד המנהל של לשכת סוכני הביטוח: עצרו את ההנחות בדמי החבר
28/12/2020
תקנון לשכת סוכני הביטוח מאשר הנחה ב-3 מקרים, אך בפועל ניתנו 18 סוגי הנחה שונים | העותר, יו"ר ועדת הביקורת אריה לבנוני: חבר שמשלם דמי חבר מלאים עלול לתבוע | הלשכה: דווקא עכשיו ראוי נושא ההנחות לבחינה מחודשת
כזכור, על פי העתירה, ניתנו בשנים האחרונות 18 סוגי הנחות, למשל לסוכנים צעירים, לסוכנים שהם אחים וכן לחברי סוכנויות מסוימות, בעוד שתקנון הלשכה מתיר רק שלושה סוגי הנחות – א. 50% הנחה לסוכנים מעל גיל 70; ב. פטור מלא מדי חבר לסוכנים מעל גיל 80; ג. בהתאם לאישור הוועד המנהל עבור חבר שנמצא במצוקה כלכלית.

בצו שהוציאו שלושת חברי בית הדין עו"ד ישראל זר-אביב (אב בית הדין), ירון פל ואלי איש שלום נכתב כי על הוועד להגיב על העתירה עד ליום 2021.1.15 ולצרף את פרוטוקול הישיבה של הוועד מיום .20.12.202, כאשר עם קבלת המסמכים החסרים ידון בית הדין בעתירה לגופה. עם זאת, בית הדין דחה את בקשת העותר לזמן את חברי הוועד שקיבלו את ההחלטה בישיבת הוועד שהתקיימה בשבוע שעבר, בה הפכו חברי הוועד את ההחלטות שהתקבלו הן בוועד המנהל (בתאריך 24 בנובמבר 2020) והן במועצה הארצית (ב-26 בנובמבר 2020), ישיבות בהן הצביעו פה אחד המשתתפים בעד ביטול ההנחות, מלבד אלה המופיעות בתקנון.

"סכנה ולפיה חבר לשכה שקופח עלול לתבוע ובצדק את הלשכה"

על פי העתירה, מנתונים שליקטה ועדת הביקורת עולה כי מדובר ב-894 חברי לשכה אשר נהנים מאחד מ-18 סוגי ההנחות. "תופעה זו אשר יוצרת אפליה בין חברים לעניין גובה דמי החבר המשולמים על ידם, מסבה גם נזק כספי לקופת הלשכה. חברים המגלים שהם משלמים את דמי החבר כדת וכדין בעוד אחרים נהנים מהנחה שלא כדין עלולים להצביע ברגליה ואף לפרוש מחברותם בלשכה", כתב לבנוני.

"מבחינת מספר חברי לשכה המשלמים את דמי החבר המלאים, למעט מי שזכאים להנחות על פי התקנון, היקף הנהנים מההנחות הוא משמעותי ביותר והמשך מדיניות זו עלולה לגרום נזק תדמיתי וכספי ניכרים ללשכה. ואף זאת, המשך המצב הקיים טומן בחובו סכנה ולפיה חבר לשכה שקופח עלול לתבוע ובצדק בשמו ובשם חבריו את הלשכה בשל התנהלותה הקלוקלת, אשר מפירה ברגל גסה את התקנון שלה", הוא הוסיף.

"לנתונים אלה יש להוסיף את מספרם של מי שטרם שילמו דמי חבר לשנת 2020. המדובר במאות חברים, כך שהיקף הנהנים שלא כדין מחברותם בלשכה ומשירותי הלשכה ללא תשלום דמי חבר כדין הוא עצום ועלול להביא לעצירת תשלומי דמי חבר של מי שרואים עצמם 'פראיירים' בשל תשלום דמי חבר מלאים על ידם", כתב לבנוני בעתירה. יש לציין כי מדובר בשנת בחירות, ומלבד הנושא הכספי, מי שלא ישלם את דמי החבר שלו עד חצי שנה לפני הבחירות, כלומר עד חודש מאי 2021, לא יהיה רשאי להצביע בבחירות או להיבחר בהן. יש לציין כי מגוון ההנחות המדובר אינו דבר חדש אלא נוהל שהשתרש בשנים האחרונות, מתוך מטרה להגדיל את מספר החברים בלשכה.

לשכת סוכני הביטוח: "הניסיון של גורמים פוליטיים לפגוע בהיקף חברי הלשכה דווקא בתקופה זו מקומם וראוי לגינוי"

מלשכת סוכני הביטוח נמסר: "לשכת סוכני הביטוח הינה עמותה מאורגנת מסודרת ומפוקחת. אנו מברכים על כל בדיקה וכל ביקורת של ועדת הביקורת. הוועד המנהל לאחר שיקול דעת מעמיק הבין שדווקא כעת בעת משבר הקורונה ולאור האיומים הרבים על סוכני הביטוח והמצוקה הכלכלית, הרי שבמנעד האפשרויות הקיימות, ראוי דווקא לקבוע כי יש לערוך חשיבה ובחינה מחודשת של מתן ההנחות ואין מקום לקטוע באבחה אחת את ההנחות הקיימות עשרות שנים וכל זאת, במטרה אחת ברורה ושקופה - להקל על אותם סוכנים אשר עומדים בקריטריונים שנקבעו עבורם וביטול הנחות שכבר אינן רלוונטיות. הניסיון של גורמים פוליטיים לפגוע בהיקף חברי הלשכה דווקא בתקופה זו מקומם וראוי לגינוי. הלשכה תמשיך לפעול להרחיב את מעגל הסוכנים והסוכנות תחת כנפי הלשכה כדי לשמור על מעמד המקצוע ופרנסת הסוכנים, ואנחנו מברכים על הבעת האמון היומיומית שמביעים חברי הלשכה הקיימים והמצטרפים החדשים. אין לנו אלא להצר על כך שגורמים שונים לא הפנימו שהבחירות כבר נגמרו לפני מעל 3 שנים ועדיין מנסים לחבל בפעילות המבורכת של הלשכה והעומד בראשה".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
 
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011