שם משתמש
סיסמא
מימין: ד"ר יפעת שאשא ביטון, ורדה לבקוביץ, גבי נקבלי, יואל זיו וטלי פלוסקוב
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
ורדה לבקוביץ: חברות הביטוח שילמו ב-2018 גמלאות סיעוד בסך 3.1 מיליארד שקלים שהצילו עשרות אלפי משפחות מקריסה כלכלית
אמרה את הדברים ביום עיון מקצועי של "עולם הבריאות" | גבי נקבלי קרא לרשות שוק ההון לבצע שינויים מתחייבים בהגדרת מקרה הביטוח בביטוח סיעודי באופן שיהפוך את ההגדרה לברורה יותר ויקטין את מרחב הפרשנות
"עולם הבריאות" קיימה היום (ד') יום עיון מקצועי בנושא סיעוד. הכנס, בו השתתפו יותר מ-100 סוכנים ועובדי חברות, נערך על רקע כניסתו לתוקף של חוזר ישוב תביעות סיעוד ועל רקע השינויים וצמצום פעילותן של חברות הביטוח בתחום.

בכנס השתתפו, בין השאר, שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון וח"כ לשעבר טלי פלוסקוב שעמדה בראש הוועדה לבניית תכנית אב לאומית לתחום הזקנה, בה היו חברים גם בעלי "עולם הבריאות" יואל זיו, ורדה לבקוביץ וגבי נקבלי

שרת השיכון שיבחה את פועלם של השלושה ואת מעורבותם ארוכת השנים בתחומי הבריאות והסיעוד וציינה כי בזכות השפעתם ומקצועיותם, יזמה שינויים ושיפורים בפוליסת תאונות אישיות לתלמידים, במסגרת תפקידה הקודם כיו"ר הוועדה לזכויות הילד. ד"ר שאשא הדגישה כי עדיין נדרשת עבודה רבה על מנת להבטיח שהתלמידים יקבלו כיסוי מלא ואמיתי. 

פלוסקוב סקרה את עבודת הוועדה לבניית תכנית אב לאומית, שלאחר עבודה מעמיקה ומאומצת של יותר משנה, פרסמה את המלצותיה, והביעה את תקוותה כי בעתיד הקרוב יאומצו ההמלצות ויוקצו התקציבים הנדרשים על מנת להבטיח שמדינת ישראל לוקחת אחריות על קשישיה במכלול תחומי החיים.

במענה לשאלה בנוגע להכרה בתשלום פרמיות ביטוח סיעוד לצרכי מס, הפתיעה פלוסקוב כשאמרה שאנשי "עולם הבריאות" שהיו חברים בוועדה ובעלי השפעה משמעותית על דיוניה, כבר העלו נושא זה והבטיחה כי תבחן הגשת הצעת חוק ברוח זו, כבר בתחילת הקדנציה הקרובה.

ורדה לבקוביץ שפתחה את הכנס הדגישה את חשיבותו של ביטוח הסיעוד עבור כל אדם בישראל. בדבריה ציינה לבקוביץ כי למרות השינויים הרבים שמתרחשים בתחום בשנים האחרונות, דבר אחד לא השתנה והוא הצורך וההכרח בביטוח. עוד הוסיפה כי בניגוד לכותרות ולדימוי השלילי שנוצר לתחום ולהתנהלותן של חברות הביטוח בכל הנוגע לישוב תביעות, הרי שבשנת 2018 לבדה שילמו החברות גמלאות סיעוד בהיקף של 3.1 מיליארד שקלים, שמשמעותם עשרות אלפי משפחות שניצלות מקריסה כלכלית בזכות הביטוח שברשותן. 

לצד אלה, קיבלו משתתפי הכנס ידע מקצועי רב בכל הנוגע לתחום הסיעוד בכלל, וביטוחי הסיעוד בפרט. בין המרצים הנוספים היו כמה מהדמויות והמומחים המובילים בתחום הסיעוד. 

עו"ד ג'ון גבע, עו"ד ליאור קן-דרור ועו"ד רפאל אלמוג סקרו את משמעויות חוזר ישוב תביעות, התנהלות בעת דחיית תביעה וסוגיות שונות הקשורות לתביעה עקב תשישות נפש. ליאור שטרסברג, מנכ"ל עמותת מטב, דיבר על השינויים בחוק הסיעוד בביטוח הלאומי והמורכבות, הזכויות והחובות שבהעסקת עובדים זרים. 

על רקע השינויים שמבצעות חברות הביטוח לאחרונה בפעילותן בתחום הסיעוד ובהם הפסקת שיווק של חלק מהפוליסות, ביטול הנחות והפחתת עמלות, דיברו ד"ר רולנד סקומורובסקי מנהל אגף החיתום בכלל ביטוח והאקטואר עופר ברנדט על מדיניות ונהלי חיתום ועל ביטוחי הסיעוד מנקודת מבט אקטוארית היום ועל הצפוי בעתיד. 

גבי נקבלי שהנחה את הכנס, שיתף את הנוכחים בתובנות שונות בנוגע למתרחש בתחום הסיעוד והעניק להם כלים וטיפים מעשיים לקידום ושיפור עבודתם היומיומית. בין השאר ציין נקבלי, כי נכון לסוף שנת 2018 יש בישראל רק כ-900 אלף מבוטחי פוליסות סיעוד פרט, דבר המהווה שיעור חדירה נמוך וכר פורה והכרחי לפעילות הסוכנים, כל עוד ניתן לשווק מוצרים אלה.

בכנס נכחה גם עדי כהן, נציגת רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. נקבלי ציין את השיפור בשיעור התביעות המשולמות לאורך השנים האחרונות ושיבח את הפעילות שעושה הרשות בהסדרת נושא ישוב התביעות. לצד זאת קרא לרשות לבצע שינויים מתחייבים בהגדרת מקרה הביטוח בביטוח סיעודי באופן שיהפוך את ההגדרה לברורה יותר ויקטין את מרחב הפרשנות.

עוד קרא נקבלי לחברות הביטוח למלא את תפקידן כמנהלות סיכונים ולתמחר נכון את ביטוחי הסיעוד במקום לברוח מהתחום. נקבלי אף הציג למשתתפים ניתוח כלכלי שמציג את העדיפות שיש לביטוחים הפרטיים על פני ביטוחי קופות החולים הזולים. בהתאם לכך, מבוטחים הרוכשים ביטוח סיעודי בהיותם צעירים, יכולים לחסוך ולשלם בביטוח זה עשרות אלפי שקלים פחות מאשר עבור ביטוחי הקופות. 

בעלי "עולם הבריאות" ציינו כי הם ממשיכים לקרוא לכך שמדינת ישראל תיקח אחריות על קשישיה ולהביא למצב בו לא יהיה אדם במדינה שלא יוכל לחיות את שנותיו האחרונות בכבוד וכי הם ממשיכים לפעול על מנת לקדם חוק סיעוד ממלכתי אובליגטורי שהינו הכרח.

השלושה הודו לעשרות הסוכנים על האמון שהם נותנים וסיכמו את היום בהצלחה גדולה. עוד חשפו במסגרת הכנס כי בינואר 2020 ייפתח מחזור נוסף של קורס בריאות מתקדם שמקיימת "עולם הבריאות" עבור סוכני הביטוח בשיתוף עם אסותא

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית