שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
המשתתפות ברווחים: על אף הירידות הכשרה חברה לביטוח בלטה
רועי קדוש, סמנכ"ל ההשקעות של הכשרה, מסביר בשיחה עם עדיף איך השיגה החברה פער של 1% ויותר בתשואות | "אנחנו עם הרכיב הקונצרני הנמוך ביותר בין חברות הביטוח וקופות הגמל, ותוך כדי המשבר המשכנו לייצר הגנות"
פוליסות המשתתפות ברווחים רשמו חודש פברואר קשה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה. ממוצע התשואות עמד על 2.15%- בפוליסות הישנות ו-2.21%- במשתתפות ורווחים החדשות. מי שבלטה בתשואות בשני סוגי הפוליסות מעל כולם היא הכשרה חברה לביטוח שרשמה אמנם תשואה שלילית, אך נמוכה בהרבה מהמתחרות.

רועי קדוש, סמנכ"ל ההשקעות בהכשרה חברה לביטוח , מסביר כיצד הצליחה החברה לצמצם את הירידות. "בשנת 2019 כל המדדים עלו ב-30% וכבר במהלך ינואר ראינו המשך עליות בנאסד"ק ובמדדים נוספים. ועדת ההשקעות של הכשרה וגם אנחנו בחטיבת ההשקעות התחלנו להרגיש פחות בנוח עם התמחורים ועם הריצה של השוק והבנו שצריך להיערך לשינוי במגמה. בפברואר התפרצה הקורונה ביתר שאת ובתום מרתון ישיבות ועדת ההשקעות קיבלה החלטה אמיצה לצמצם את החשיפה למדדי המניות מכיוון שיתכן שהשווקים בדרך לקטסטרופה", הוא משחזר את הצעדים שאפשרו להכשרה להיערך ולהגיע למשבר בצורה טובה מכלל השוק.

המהלך שבוצע בסוף ינואר והחל מסוף פברואר מצטרף למהלך נוסף שארך כשלוש שנים בו הורידה הכשרה את החשיפה לאג"ח הקונצרני והעדיפה להיות באג"ח הממשלתי, בעיקר בגלל שיקולי סחירות ותשואה.
בעקבות זאת, השיגה החברה בפוליסות הישנות תשואה של 1.24%-, כאשר לאחריה קרן י' הישנה של הראל עם תשואה של 2.02%- ואחר כך כלל ביטוח (-2.18%) והפניקס (-2.32%).

בפוליסות החדשות רשמה הכשרה תשואה שלילית של -1.41% בפער ניכר מהשנייה כלל ביטוח (2.14%-), הראל (2.24%-) והפניקס (2.33%-)."לשמחתנו ההיערכות המקדימה הייתה במקום. הקטנו את הרכיב הקונצרני והיום הכשרה מחזיקה בשיעור הנמוך ביותר בכל חברות הביטוח וקופות הגמל של רכיב קונצרני. המרווחים הצטמצמו מאוד ולכן העדפנו להחזיק במזומן, אג"ח ממשלתי ובקרנות השקעה שאינן בעלות קורלציה לשוק ולא להישאר בעולם החוב.

"בנוסף, הגענו למשבר כשאנו ללא חשיפה לקבוצת דלק/אידיבי ועם הטייה למדדים ולא לניירות בודדים – הערכנו בוועדה שבניגוד למשבר של 2008 שהיה משבר של בנקים/חברות ביטוח, המשבר הנוכחי הינו של האזרח הקטן אשר דואג לבריאותו ולמקום עבודתו".חלק גדול מהיצבות היחסית נובע מהסטת השקעות לחו"ל. מדוע?
"ההטיה לחו"ל השתלמה כי בישראל המדדים הגיבו בהרבה יותר היסטריה מאשר אלו בחו"ל. עד היום נפדו מקרנות הנאמנות למעלה מ–35 מיליארד שקלים שהביאו ללחץ עצום על כל המדדים בארץ .
"אמנם בשלושת הימים האחרונים אנחנו רואים שהפערים התאזנו, אבל הם בהחלט היו קיימים עד כה. אנו מאמינים שהיום שאחרי הקורונה יגיע ולכן אנו קונים היום ניירות שרמת המחירים שלהם והתמחור חזרו כמה שנים אחורה. לדעתי זה המקום שבו נמדד הגוף המוסדי והיכולת שלו להסתכל קדימה ולהבין איפה נמצאות ההזדמנויות שישיאו עבורו את התשואה המקסימלית בעתיד".

כיצד פעלתם תוך כדי המשבר?
"תוך כדי המשבר המשכנו לייצר הגנות. קנינו אופציות הגנה ובמקביל התחלנו לטייב את התיק כך שלא נהיה חשופים כמעט ל'סטוק פיק'. זיהינו שהמדדים נפגעו פחות מאשר מניות ישירות, ולכן העדפנו להיות מדדיים. נכון, לא נטוס אם הם יעלו, אבל גם לא נתרסק כשהם ירדו, כי בהחלט יש יתרון למדד על פני נייר בודד. קיבלנו שורה של החלטות אמיצות ולהערכתי בחודש מרץ אנחנו צפויים להשיג תוצאה דומה".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית