שם משתמש
סיסמא
ח"כ מיקי זוהר
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
להב - לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל
 
לוח אירועים
הצעת חוק: לסכל את ניסיון חברות כרטיסי האשראי להיכנס לענף הביטוח
מגיש ההצעה, ח"כ זוהר, חושש שבצל משבר הקורונה פועלות חברות כרטיסי האשראי לפלישה לתחום ולסיכון אלפי משקי עצמאים קטנים בענף | לשכת סוכני הביטוח: זו ההזדמנות לשמור על העצמאים ולמנוע את כניסת חברות האשראי
המאבק נגד כניסתן של חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח מקבל רוח גבית בהצעת חקיקה. הצעת חוק שהגיש אתמול (ב') יו"ר סיעת הליכוד בכנסת, ח"כ מיקי זוהר, מבקשת לסכל את ניסיון חברות כרטיסי האשראי להיכנס לענף הביטוח.

ח"כ זוהר חושש שבצילו של משבר הקורונה חסר התקדים, שמכלה ענפים כלכליים שלמים, פועלות חברות כרטיסי האשראי בריכוזיות ובכוחניות במטרה לפלוש לתחום לא להן ולסכן אלפי משקי עצמאים קטנים בענף.

לדברי ח"כ זוהר, "כניסתן של חברות כרטיסי האשראי לתחום הביטוח לא באה בחשבון. מדובר בפלישה כוחנית ומסוכנת שתרומת לתחרות אפסית, והנזק ההיקפי שלה לאלפים רבים של עצמאים ועסקים קטנים, הוא עצום. זהו צעד של ריכוזיות, בימים שבהם עלינו להתמקד במחשבה איך להציל את העצמאים".

עוד הזהיר ח"כ זוהר כי חברות כרטיסי האשראי זרות לענף הביטוח, אך במידה ויצליחו לפלוש אליו, כפי שהן נערכות ומתכוננות בימים אלה, הן תוכלנה להשתמש במאגר המידע העצום שלהן ולהשיג בו מעמד ריכוזי חסר תקדים. "אני מתנגד לכניסת חברות כרטיסי האשראי לעסוק בתחרות בינן לבין עצמן על הצעות אשראי זולות שיעזרו לעצמאים, לא לאכול להם עוד שווקים ולהשאיר להם פירורים".

לדבריו, אלפי עסקים עצמאים הפועלים בענף הביטוח, בהם סוכני ביטוח, יועצי ביטוח ומתכננים פיננסיים עלולים להיפגע באופן נואש מכניסת חברות כרטיסי האשראי, שעלולות להשיג בפרק זמן קצר דריסת רגל מוחלטת בענף תוך אספקת מוצר נחות ברמת הביטוח לציבור.
 
מלשכת סוכני הביטוח נמסר בתגובה: "אנחנו מביעים תמיכה חד משמעית בהצעת החוק. זוהי השעה לשמירה על העצמאים שנמצאים בעת הזאת במצוקה קיומית קשה. מתוך 13.5 אלף סוכני ביטוח בישראל, אלפים רבים מוגדרים כציבור של עצמאים, שעלול להיפגע קשות מניסיון הכניסה הבריוני של חברות כרטיסי האשראי. זוהי השעה למנוע אחת ולתמיד את ניסיון הכניסה של חברות האשראי לענף הביטוח, תוך שהן מגבירות את הריכוזיות ופוגעות באיכות הביטוח שירכוש הציבור הרחב".
רוזנפלד נפגש ערב הבחירות עם ניר ברקת לדון בסוגיית כרטיסי האשראי
3/3/2020
ברקת צפוי להיות שר האוצר עם נתניהו יצליח להרכיב ממשלה | "שמחנו להבין כי יש הסכמה בין רוה״מ, ח״כ ברקת והממונה על עצירת כניסת חברות כרטיסי האשראי לענף עד כינון ממשלה חדשה", ציינו בלשכת סוכני הביטוח
מי שהביע תמיכה במהלך החקיקה שיזם ח"כ זוהר הוא עו"ד רועי כהן, נשיא להב – לשכת העצמאים והעסקים בישראל, לדבריו "חברות האשראי מצאו זמן גרוע מאוד למשחקי ההתרחבות העסקית שלהן. יש פה צעד שיוזמים אותו בימי חושך כלכליים שנפלו על העצמאים והמשק כולו. אנחנו בלהב מתנגדים באופן חד משמעי לכניסת חברות כרטיסי האשראי לתחום הזה. לא רק שלא בשלה השעה לכך, ראוי שיסירו את ידיהן מהתחום הזה, שכן כניסת הענקיות הללו תפגע קשות במעמד ובכוחם של העצמאים, שכבר ספג מכה קשה. זוהי השעה לבלום צעד מסוכן שכזה, ולכן אני מביע תמיכה במהלך החקיקה הזה".

נזכיר כי הנהגת לשכת סוכני הביטוח פועלת למניעת כניסתן של חברות כרטיסי האשראי לענף הביטוח. בין היתר קיימה הלשכה בעבר פגישות רבות עם מקבלי ההחלטות הרלבטיים בכנסת ובממשלה בדיון בסוגייה ובניסיון להפעיל לחץ על מנת שלא לאפשר את המהלך.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית