שם משתמש
סיסמא
 
לוח אירועים
רשות שוק ההון מאותתת לחברות: הקפיאו פרמיות או פרסו את התשלומים הנותרים
במכתב ששלח הפיקוח על הביטוח למנכ"לי החברות שכותרתו "השלכות הקורונה על ענף רכב רכוש לאור הירידה בנסועה", מתבקשים האחרונים לפרט כיצד בכוונתם לעזור למבוטחים | התשובות - עד 5 במאי
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון הוציאה שלשום (א') דרישה לחברות הביטוח, במסגרתה הן נדרשות לדווח לרשות כיצד הן פועלות או מתכוונות לפעול כדי לגלם במחיר הפוליסות את הירידה בשכיחות התביעות, שנגרמה בשל הירידה בהיקף הנסועה, בעקבות ההוראות המגבילות את התנועה כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה. זאת כאשר ברקע ישנן שלוש בקשות לתביעות ייצוגיות נגד חברות הביטוח, בהיקף של 2.8 מיליארד שקלים, בדרישה להפחתת פרמיות, מאחר שרבבות מבוטחים לא משתמשים ברכב, או כמעט ולא משתמשים בשל הגבלות התנועה.

עתה מתברר כי במכתב שנשלח למנכ"לי חברות הביטוח תחת הכותרת "השלכות הקורונה על ענף רכב רכוש לאור הירידה בנסועה", לא מדובר רק על דרישת דיווח הנוגעת למחירי הפרמיות בלבד, וכי ברשות מסמנים לחברות כי ישנה ציפייה להקלות גם בהקפאת פרמיות או בפריסת התשלומים בגינן.

"הרשות מעודדת לאפשר לציבור המבוטחים הקפאת/פריסת תשלומים שנותרו בגין דמי הביטוח. לאור האמור, נבקשכם לפרט כיצד חברתכם פועלות או מתכוונת לפעול על מנת לסייע למבוטחים בעניין הקפאת תשלומי פרמיה או פריסת תשלומי הפרמיה הנותרים על תקופה ארוכה מהתקופה המקורית לה התחייב", כתבו בפיקוח על הביטוח למנכ"לי חברות הביטוח.
ברשות ביקשו מהחברות לפרט את דרכי הפנייה השונות ללקוחות, ובהן אפשרות לפנייה טלפונית, פנייה באמצעות טופס מקוון או אפשרויות נוספות אחרות שבכוונת החברות להציע למבוטח. ברשות דורשים את תשובות המבטחות בהקדם האפשרי, ולא יאוחר מה-5 במאי.

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, אמר: "בעת שגרה, ובמיוחד בימים אלו אנו פועלים כל העת כדי לוודא שהמבוטחים יוכלו לממש את הזכויות שלהם וכן לקבל סיוע גם משוק הביטוח. אנחנו ממשיכים לעקוב ולבחון כל הזמן את הצורך בשינויים שיעזרו לציבור המבוטחים בעת ההתמודדות עם ההשלכות של משבר הקורונה ונעשה זאת בכל תחומי הביטוח".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית