שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
המאבק של סוכני הביטוח בנושא חברות כרטיסי האשראי הפך לקרב עם רשות שוק ההון
אוהד מעודי, היועץ הבכיר של ברקת, שלח מכתב לרוזנפלד בו הוא דוחה מתקפה על הרשות מצד לשכת סוכני הביטוח, והקציב לסוכנים עד ה-7 להיערך לפגישה עם ברקת | דיווח: בלשכה ביקשו עוד זמן לגבש חוו"ד משפטית
חילופי מכתבים מתוחים בין רשות שוק ההון לבין לשכת סוכני הביטוח בכל הקשור לכניסת חברות כרטיסי האשראי לעולם הביטוח. בלשכת סוכני הביטוח מפעילים מזה זמן רב לחץ על רשות שוק ההון כדי שזו תדחה את בקשת חברות הביטוח, בראשות חברת max, ואף זכו לתמיכה גבית מח"כ מיקי זוהר, שהגיש לאחרונה הצעת חוק בנושא.

הפיקוח מגיב ללשכת סוכני הביטוח בנושא הסיעוד בתקופת הקורונה: "טענות תמוהות, לא זמן לתקוף"
30/4/2020
בלשכת סוכני הביטוח תקפו את הרשות וטענו כי היא שולחת את אוכלוסיית התובעים הסיעודיים, שרובה בקבוצת סיכון, לבקש מסמכים מקופות החולים | הפיקוח: הלשכה לא מחוברת לשטח, אנו מחפשים להקל על המבוטחים
אולם אתמול (ד') שלח אוהד מעודי, יועץ בכיר לממונה, מכתב לנשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, בו דוחה מכל וכל טענות שהעלה רוזנפלד כלפי הממונה, משה ברקת. מהמכתב של מעודי עולה כי רוזנפלד האשים את ברקת בכך שאינו מתייחס ברצינות לאזהרות סוכני הביטוח מפני כניסת חברות כרטיסי האשראי להפצת מוצרי ביטוח.

"טענותיך אינן מכבדות את הפתיחות של הרשות לשמוע את טענותיך ואת טענות לשכת סוכני הביטוח לאחר שכבר נשמעו בעבר. בקשה החברה (max – מ.ע.) הרשמית למתן רישיון סוכן ביטוח תאגיד התקבלה ברשות ב-4.8.19, וממועד זה החלה הרשות לבחון את הפנייה, לרבות פנייה לרשות התחרות ומתן אפשרות לגורמים משוק הביטוח להעלות את טענותיהם. הרשות אפשרה לנציגי הלשכה להעלות את טענותיהם, במסגרת פגישות שוטפות שהתקיימו עם הממונה על שוק ההון, ונציגי הרשות ב-14 בנובמבר וב-23 בינואר. בנוסף, הלשכה אף העלתה את טענותיה בפני רשות התחרות, אשר בחנה את ההשלכות בפן התחרותי, הן בעולם הביטוח והן בעולם התיווך", הסביר היועץ הבכיר.

"הרשות, שהינה הרשות המפקחת על סוכני הביטוח ומתייחסת ברצינות רבה לטענות של המגזר אותו אתה מייצג. לאור כל האמור, אין בידינו להסכים ולקבל את הזלזול המתמשך שלך בלוחות הזמנים של נציגי הרשות ובראשה, של הממונה על שוק ההון", הוסיף מעודי.

עם זאת, הוא הבהיר כי ברקת הביע הסכמתו לכך שתתואם פגישה עם נציגי לשכת סוכני הביטוח עד ליום חמישי הבא, ה-7 במאי. על פי הדיווח באתר כלכליסט, בלשכת סוכני הביטוח ביקשו ארכה למועד קיום הפגישה, וזאת על מנת לגבש חוות דעת משפטית בנושא.

בידיעה מצוטט מכתב ששלח רוזנפלד בתגובה למכתב של מעודי, בו כתב כי הוא ציפה שעל רקע מצב החירום במשק, הנושא יעוכב ויקבל עדיפות נמוכה. "לכן כאשר עדכנו את עורכי הדין שלנו בנושא בקשתך הבהולה, הרי שנפלו עליהם כרעם ביום בהיר, והם ביקשו זמן סביר לצורך היערכות מבחינתם כמו גם מהמומחה המקצועי שלנו, שבימים אלה לא פעל בנושא", צוטט נשיא הלשכה. 

"נושא כניסת חברות האשראי לשיווק מוצרי ביטוח ודחיקת סוכני הביטוח העצמאים משוק הביטוח הינו בנפשנו, אנו לא מקלים ראש בנושא, אך אנו סבורים כי דווקא מטעמים אלו אנו מבקשים זמן סביר להתארגנות ראויה על מנת לקיים דיון איכותי ומקיף בנושא", צוטט רוזנפלד. 

יש לציין כי מעודי התייחס גם הוא לתקופת הקורונה במכתב ששלח לנשיא לשכת סוכני הביטוח. "ניסיונך לקשור את תהליך הרישיון למשבר הקורונה אינו ראוי, וכי טענתך שנעשה ניסיון מצד הרשות לבצע 'מחטף' כדי להכניס את חברות האשראי לתחום ההפצה בשוק הביטוח בצל משבר הקורונה אינה נכונה וראוי אם לא הייתה עולה", כתב היועץ הבכיר של ברקת.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית