שם משתמש
סיסמא
עו"ד ירון גולן
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
עו"ד ירון גולן: הנושא מורכב ואנחנו מקווים שנוכל למצוא פתרון לעמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות
סגן יועץ משפטי בכיר ברשות שוק ההון התייחס בעדיף TV לאפליה שקיימת לכאורה בין ההגנה שמעניקה המדינה לחוסכים בקרנות החדשות לעומת החוסכים בקרנות הוותיקות
האם יש תקווה לעמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות שהוצאו לחל"ת לשמור על הזכויות שלהם בדומה לעמיתי הקרנות החדשות? מדבריו של עו"ד ירון גולן, סגן יועץ משפטי בכיר ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, עולה כי יתכן שלא אפסו הסיכויים שגם הם ייהנו ממטריית הגנה של המדינה כפי שהיא נהגה בחוסכים בקרנות הפנסיה הוותיקות.
 
חל"ת בצל מגפת הקורונה: אפליה בין חוסכים לפנסיה בחסות המדינה
25/6/2020
בעוד המדינה דואגת לשמירת רצף הזכויות של עמיתי קרנות הפנסיה החדשות שנפגעו בשל היציאה לחל"ת, החוסכים בקרנות הוותיקות נאלצים לעשות זאת בעצמם ומכיסם – עם סיכוי ממשי לפגיעה בזכויותיהם
בעקבות תיקון תקנות, הוארכה לפני כשבועיים בקרנות הפנסיה החדשות תקופת הריסק הזמני האוטומטי ל-12 חודשים, זאת כדי לא לפגוע בפנסיה של העובדים שהוצאו לחל"ת. בנוסף, נקבע כי עובדים שהיקף העסקתם נפגע, ושכרם פחת בשיעור של לפחות 20%, יהיו זכאים לשמר את הכיסוי הביטוחי על מלוא השכר, לתקופה של עד 12 חודשים.

הוראת שעה זו מאפשרת לאותם עובדים לשמור על הכיסויים הביטוחיים שלהם גם בתקופה בה הם לא מועסקים או עובדים בחלקיות משרה.

אולם לא כך לגבי החוסכים בקרנות הפנסיה הוותיקות. אלה, לעומת העמיתים בקרנות החדשות, לא נהנים ממטריית ההגנה של המדינה. כדי לשמור על הזכויות שלא בטוח שיישמרו במלואן – על העמית לפעול באופן עצמאי וגם לשלם מכיסו שגם כך נמצא בחסר בימים של חל"ת או אחרי חל"ת.

עו"ד גולן השתתף ביום ראשון השבוע בפאנל 'חידושים ואתגרים בפנסיה: קורונה ושגרה' ששודר בעדיף TV. בהתייחסו לסוגיה המעלה אפליה לכאורה בין שתי קבוצות החוסכים אמר: "צריך לזכור שגם התקנות המקוריות לא התעסקו בקרנות הוותיקות. דבר שני שחשוב להגיד הוא שבהסדר הקרנות הוותיקות – אלה שבהסדר וגם אלה שלא בהסדר, המודלים אחרים לגמרי והפתרונות צריכים להיות מסוג אחר. אנחנו מכירים את הבעיה ויודעים שלא הסדרנו שם את הסוגיה ואנחנו בקשר מול הגורמים בשוק כדי למצוא פתרון. הנושא מורכב ואנחנו מקווים שנוכל למצוא פתרון".

דבריו של עו"ד גולן מהווים שינוי מהתגובה שהעבירה רשות שוק ההון לעדיף בשבוע שעבר ולפיה "קרנות הפנסיה הוותיקות פועלות על בסיס מודל הזכויות, בו אין משמעות לגביית פרמיה מתוך הצבירה, בקרנות אלה קיים פתרון אחר המאפשר שמירה על מעמד העמית כפעיל. לצורך בחינת האפשרויות הקיימות מומלץ להתייעץ עם יועץ או סוכן פנסיוני". תגובה שהיה בה כדי לומר כי למעשה, זה סוף פסוק מבחינתם של החוסכים בקרנות הפנסיה הוותיקות ליהנות מהגנה כפי שנהנים ממנה עמיתי הקרנות החדשות.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית