שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
הצעה בחוק ההסדרים: הקמת מנגנון בוררות ליישוב תביעות רכוש בענף הרכב
על פי המנגנון המוצע, אם הצדדים בתביעה הם חברת ביטוח וחברת ליסינג, התביעה תועבר לבורר, כאשר ברירת המחדל היא שהחומרים יועברו באופן מקוון לבורר ולא יתקיים דיון בהשתתפות הצדדים
חוק ההסדרים לשנת 2020 ממשיך לייצר שינויים אפשריים בענף הביטוח. בפרק המשפטים של טיוטת החוק, עולה הכוונה להקים מנגנון בוררות חובה ליישוב מחלוקות בקשר לנזקי רכוש בענף הרכב בין חברות הביטוח והליסינג.
 
חוק ההסדרים יוציא את יועצי הבנקים מהסניפים? יוכלו להעניק שירות בטלפון ובדיגיטל
6/7/2020
טיוטת החוק תשווה חלק מהיכולות של התאגידים הבנקאיים לאלו של יתר המפיצים בענף הפנסיוני | רוזנפלד: הצעה שעלולה לפגוע בחוסכים, סמוכים ובטוחים שגם ברשות שוק ההון לא יאפשרו לתת יד למצב זה
המנגנון המבוקש יתנהל באופן הבא: תובענה שהוגשה לבית משפט השלום בעניין פיצויים בשל נזק שנגרם לרכוש עקב תאונת דרכים, תועבר לבוררות חובה ובלבד שבעלי הדין בתובענה הם תאגיד ביטוח או תאגיד שעיסוקו העיקרי הוא החכרת או השכרת רכב מנועי. זאת כאשר על בעלי הדין להציע למבוטחים להצטרף כצד להליך על מנת לתבוע את הפסדיהם.

לבית המשפט תינתן סמכות שלא להעביר תובענה לבוררות חובה לבקשת בעל דין, אם שוכנע כי צודק וראוי שתידון בבית המשפט, משיקולים שיקבעו בחוק. יישוב הסכסוך יעשה כברירת מחדל על יסוד חומרים כתובים שיוגשו באופן מקוון, אלא אם ראה הבורר כי יש צורך בדיון בהשתתפות הצדדים לצורך קבלת החלטה בתיק. ראה בורר בבוררות חובה כי יש צורך לקיים דיון בהשתתפות הצדדים, יורה על קיום הדיון בנוכחות פיזית או באמצעות מכשיר טכנולוגי המאפשר העברת קול ותמונה בזמן אמת בהתאם לשיקול דעתו. לצדדים להליך תינתן האפשרות להגיש בקשה לקיום דיון בנוכחות פיזית או באמצעות מכשיר טכנולוגי כאמור.

חוק ההסדרים מתייחס גם לאופי מינוי הבורר. "יישוב הסכסוך יערך על ידי בורר שימנו הצדדים מתוך רשימת הבוררים שימונו על ידי שר המשפטים כבוררים בבוררות חובה, בהתאם להמלצת הוועדה המייעצת שהקים שר המפשטים, כאשר כבורר יהיה כשיר לכהן שופט בדימוס או עורך דין בעל ותק של 7 שנים לכל הפחות. לא הסכימו הצדדים לגבי זהות הבורר, בית המשפט יקבע את זהותו", נכתב בטיוטת החוק.

עוד מוצע כי פסק בוררות חובה טעון אישור של בית משפט השלום שממנו הועברה התובענה לבוררות חובה. פסק בוררות חובה ניתן לערעור בפני בית משפט השלום שממנו הועברה התובענה לבוררות חובה, והערעור יידון בפני שופט בית משפט השלום כאמור. לבית המשפט הדן בערעור על פסק בוררות חובה יהיו נתונות הסמכויות הנתונות לבית משפט הדן לראשונה בתובענה. אושר פסק בוררות החובה כאמור, דינו, לכל עניין זולת הערעור, כדין פסק דין של בית משפט.

עם זאת, פסק בוררות החובה לא יחייב את מי שאינו צד להליך בפועל ושלא הסכים להצטרף כצד להליך. "אין באמור כדי לגרוע מזכות צד לפסק בוררות החובה, ככל שקיימת על פי דין או על פי הסכם, לגבות ממבוטח דמי השתתפות עצמית או למנוע ממבוטח הנחת העדר תביעות, ובלבד שלא יעשה לשם כך שימוש בפסק בוררות החובה למעט ציון בפני המבוטח על קיום פסק הבוררות ותוצאותיו, הוסבר.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית