שם משתמש
סיסמא
גיא בית אור
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
פסגות בית השקעות
 
לוח אירועים
הכלכלות עצרו, השווקים טיפסו: קווים מנחים להשקעות בשנה החדשה
מדי שבועיים מומחי פסגות ישתפו את קוראי עדיף בתוכן פרקטי בעולמות הפיננסיים | והשבוע: גיא בית אור, מנהל מחלקת המאקרו בפסגות בית השקעות, מציג אסטרטגיית השקעות במבט קדימה, לימים שאחרי המשבר

גם לאחר תיקון משמעותי בשווקים, שוקי המניות הציגו ביצועים מרשימים מאז אמצע מרץ (למעט ישראל...). זה נראה אולי חריג בעיצומו של משבר כלכלי חסר תקדים, אך מנקודת מבט סקטוריאלית השפעות המשבר דווקא הגיוניות, שכן הוא מייצר מנצחים ומפסידים ברורים בענפי הכלכלה השונים. 
 
הכירו - תכנית החיסכון שביכולתכם לבנות
14/9/2020
מדי שבועיים מומחי פסגות ישתפו את קוראי עדיף בתוכן פרקטי להתפתחות בעולמות הפיננסיים | והשבוע: אייל סיאני, סמנכ"ל ומנהל מקצועי בפסגות גמל ופנסיה, מציג יתרונות בקרנות ההשתלמות שלא כולם מכירים
שיתוק ענפי התיירות והפנאי ושהייה ממושכת במרחב הביתי הובילו לעלייה מהירה בצריכת שירותי אונליין. עם הגידול העצום בביקוש, נדרשת יותר השקעה בתשתיות אינטרנט ופתרונות של אבטחת מידע, תשלומים מקוונים ועוד. ביחד עם הציפייה כי חלק מהשפעות הדיגיטציה יישארו גם לאחר המגפה, רבים קנו את מניות הטכנולוגיה והמדיה – המנצחות הברורות של התקופה. 

בצד השני, הכלכלה "המסורתית" נפגעה במשבר הזה כפי שלא נפגעה לפחות מאז מלחמת העולם השנייה. ריחוק חברתי וסגרים נרחבים הביאו הרס לענפים רבים ובהם מסחר קמעונאי, תעשייה ובנקים. אלו, ביחד עם ענפי האנרגיה וחומרי הגלם, ירדו בחדות במהלך המשבר ועדיין לא ממש התאוששו. 

לנוכח השונות הגדולה, אנו נדרשים, יותר מתמיד, לנתח את המחזור הכלכלי ולגזור חשיפה סקטוריאלית אופטימלית. זו, למעשה, תקבע גם את החשיפה הגיאוגרפית האופטימלית שכן הגדלת חשיפה לארה"ב שקולה להגדלת חשיפה לענפי הטכנולוגיה והמדיה; חשיפה לגוש האירו משמעה הגדלה משמעותית יותר של החשיפה לתעשייה המסורתית, חומרי הגלם והפיננסים; והשווקים המתעוררים מוטים לצמיחה עולמית דרך ענפי הפיננסים, הצריכה והטכנולוגיה, אך פחות חשופים לתעשייה המסורתית. 

אז מי יהיו המנצחים והמפסידים הבאים?

להערכתנו, בעוד שנה-שנתיים מהיום המצב צפוי להשתפר משמעותית. המדינות עתידות להתחיל בחיסון האוכלוסייה ב-2021 בתהליך שאמנם ייקח זמן, אך יאפשר באופן הדרגתי לפתוח את הכלכלות לפעילות כלכלית נרחבת יותר. 

ענפי הטכנולוגיה ימשיכו לבלוט לאורך זמן שכן עם תהליכי הדיגיטציה של הכלכלה הצורך בתשתיות ופתרונות טכנולוגיים רק יגבר. במקביל, אנו בתחילתו של מחזור כלכלי חדש שבו בדרך כלל הענפים המדוכאים ביותר עוברים ממצב של מיתון לצמיחה. 

לכן אנו מעריכים כי אלוקציה אידיאלית כוללת המשך חשיפה משמעותית לארה"ב כעוגן בכל תיק מניות, לצד שילוב השווקים המתעוררים - לראשונה מזה שנים (!) - שצפויים ליהנות מהתאוששות הכלכלה הגלובלית בשנים הבאות הודות להרכבם הסקטוריאלי (לצד גורמים תומכים נוספים).

בנימה אישית, זוהי שעת מבחן עבורכם, הסוכנים, ולקוחותיכם מצפים ליחס אישי ובחינה מחודשת של ההשקעות והחסכונות שלהם. אנו דבקים בעמדה שלא נכון לנסות לתזמן את השוק, אך עם זאת יש מקום לבחינה מחודשת של פיזור ההשקעות. צרו קשר עם הלקוחות, בררו צרכים ובצעו התאמה אשר תשקף את מצבם הנוכחי של הלקוחות והשווקים ואת הציפייה לעתיד.

בהזדמנות זו, אנו מזמינים אתכם ליזום כנסי זום מקצועיים ללקוחותיכם בשיתוף בכירי פסגות. 

אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות בידי בעל רישיון עפ"י דין. פסגות בית השקעות עוסק בשיווק השקעות (ולא בייעוץ) ולו זיקה למוצרים המנוהלים על ידו. אין באמור משום התחייבות להשאת תשואה כלשהי. 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית