שם משתמש
סיסמא
צילום: depositphotos.com
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
עושים סדר: סוכני הביטוח יוכלו להגיע למשרד – אם הפעילות הכרחית לתפקוד העסק
משרד הכלכלה התייחס לבקשת עדיף ומבהיר כי ככלל הסוכנים אינם מוחרגים, אלא אם מדובר בעובד שהגעתו הכרחית | התשובה הסופית: היום בוועדת החוקה | הבשורה החיובית: מותר להגיע גם לבית הלקוח במקרים מסוימים
"סוכני ביטוח אינם מוחרגים וככלל אסור להם להגיע למשרד", כך הבהירו במשרד הכלכלה בתגובה לפניית עדיף לאור הסגר הכללי שהחל ביום שישי האחרון ולפי הערכות שונות ילווה אותנו בחודש הקרוב. "עם זאת התקנות מגדירות שניתן לאשר הגעה של עובדים למטרות הבאות:

• תחזוקת המקום או לשם תיקון ליקוי הנדרשים בדחיפות לשם שמירה על שלמות מקום העבודה

• שמירה על המקום

• ביצוע משלוחים

• תשלומי שכר 

• כל עובד שהגעתו הכרחית להמשך הפעילות התפקודית של מקום העבודה

• הגעה לצורך לקיחת ציוד או ביצוע עבודות לצורך מתן שירות חיוני אצל לקוח, לרבות קיום היכולת של עובדים אחרים לעבוד מהבית". 

אפשר לראות כי הסעיף לפיו "כל עובד שהגעתו הכרחית להמשך הפעילות התפקודית של מקום העבודה", מעקר למעשה את האיסור שהטיל משרד הכלכלה על הסוכנים בכל הקשור לעבודה ממשרדיהם בתקופת הסגר, ומחריג אותם מהתקנות. זו בשורה טובה לסוכני הביטוח וגם ללקוחות שלהם, שיוכלו להמשיך לקבל סיוע מלא בהתמודדות עם הצרכים השוטפים שלהם וגם בהתמודדות עם ההשלכות של משבר הקורונה על הצרכים הביטוחיים בתקופה הזו. התשובה הסופית להחרגת הסוכנים מהסגר צפויה להיות מאושרת היום בוועדת החוקה של הכנסת.

ביום ראשון, ערב יום הכיפורים, עדכנה לשכת סוכני הביטוח את חבריה כי "משרד הבריאות הקלה במסגרת התו הסגול. ההקלה ניתנה לבעלי מקצועות חופשיים (בין היתר, סוכני ביטוח), ביחס להתנהלות הבאה: 'מקצוע חופשי- עורך דין, רואה חשבון, סוכן ביטוח וכו'- מותר להגיע למקום עבודה במידה ומדובר על צורך הכרחי להמשך פעילות העסק. קבלת קהל מותרת רק אם הפגישה מחויבת מכח חוק כגון, אימות חתימה או אישור נוטריוני'".

נשיא לשכת סוכני הביטוח, ליאור רוזנפלד, הודה למ"מ שלו, ליאור הורנצ'יק, "שיחד עימו ועם רבים אחרים סייע להביא את התוצאה הרצויה. אנו שבים וממליצים להימנע מכל התקהלות ופעילות שאינה נדרשת, לשם שמירה על בריאותכם", כתב רוזנפלד לסוכנים.

זו לא הבשורה החיובית היחידה. כמו כן, מותרת הגעה לבית הלקוח במידה והפגישה מחויבת מכוח חוק, לדוגמא אימות חתימה, מתן אישור נוטריוני (עו"ד).

לשכת סוכני הביטוח פנתה באופן דחוף לוועדת החוקה 

ביום שישי האחרון פנתה באופן דחוף לשכת סוכני הביטוח לוועדת החוקה של הכנסת על מנת להכיר בסוכני הביטוח כעובד חיוני. יש לציין כי סוכני הביטוח כבר נכללו ברשימת מקומות העבודה החיוניים בסגר הקודם, אך לדברי לשכת סוכני הביטוח ושר המשפטים, אבי ניסנקורן, שלף אותם החוצה מהרשימה באמתלה מופרכת.

"סוכני הביטוח מהווים את העוגן הביטוחי עבור מיליוני מבוטחים. הם שומר הסף שדואג לזכויותיהם הביטוחיות בכלל והפנסיוניות בפרט במיוחד בעת קריטית זאת של חל״ת / פיטורין ובכלל בשל הקורונה. שר המשפטים ניסנקורן סירב לאשרם בתקנות כעובדים חיוניים בטענה מופרכת של כיצד ניתן לאשר סוכני ביטוח ולא הפגנות", ציינו בלשכת סוכני הביטוח והביעו תדהמה גמורה "מן ההשוואה המופרכת הזאת". 

"זכות ההפגנה היא חשובה ומעוגנת בחוק במדינה דמוקרטית, אך כיצד בכלל ניתן להשוות בין אלפי מפגינים היוצאים לרחוב בצורה צפופה לציבור סוכני הביטוח שמשקיע לילות כימים כבר חצי שנה על מנת לוודא שזכויות המבוטחים בנושאי פנסיה, אבדן כושר עבודה, חידושי ביטוחי רכב ודירות ועוד לא ייפגעו בעת קריטית כזאת?"", אמר רוזנפלד. 

בלשכת סוכני הביטוח חוששים כי פופוליזם ושיקולים פוליטיים יפגעו אנושות במבוטחים ללא אפשרות לתקן את הפגיעה הקשה, וקוראים לחברי ועדת החוקה "להתעשת ולדאוג לציבור ולא להעדיף שיקולים פוליטיים על פני טובתם המוכחת של הציבור".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית