שם משתמש
סיסמא
שחר רון | צילום: יח"צ
חברות קשורות
אגודת האקטוארים בישראל
 
לוח אירועים
אגודת האקטוארים: קיים סיכון סביר להתגברות מתקפות סייבר על גורמים בענף הביטוח
האקטוארים מסבירים כי "חלק מההונאות והמעילות יבוצע באמצעות מתקפות סייבר שונות בשל החשיפה הנובעת מהמעבר לעבודה מרחוק בארגונים והמעבר למכירות ומתן שירותים דיגיטליים"
אגודת האקטוארים בישראל הפעילה בחודשים האחרונים ועדת מקצועית מיוחדת לבחינת הסיכונים במציאות המשתנה.
 
"בעבודתם התייחסו האקטוארים, חברי האגודה, לעולם הסיכונים החדש והתריעו על מגמת עלייה במעילות, בהונאות ובאירועי פשיעה, לרבות ובדגש על מתקפות סייבר. זאת בהשפעת השינוי בדפוסי הפעילות של חברות הביטוח, במעבר עובדיהן לעבודה מהבית, בגידול במכירות מקוונות בזמן אמת, בשימוש בערוצי הדיגיטל בתהליכי התפעול, בטיפול בתביעות ועד לתיעוד המענה הטלפוני לפניות סוכנים ולקוחות", מציינים באגודה.

בתוך כך, העריכו האקטוארים כי קיים סיכון סביר להתגברות מתקפות סייבר על גורמים בענף הביטוח. האקטוארים הסבירו בניתוחם כי "חלק מההונאות והמעילות יבוצע באמצעות מתקפות סייבר שונות בשל החשיפה הנובעת מהמעבר לעבודה מרחוק בארגונים והמעבר למכירות ומתן שירותים דיגיטליים". 

"פשיעת הסייבר", פירטו האקטוארים, "עלולה להתבצע במגוון שיטות ובהן: הודעת פישינג במייל ובהודעות טקסט, זיופים של מיילים ארגוניים והתחזות לספקים לגיטימיים, לשיבוש ההתנהלות העסקית, לנעילה של אתרים או מחשבים ועד למתקפה משמעותית לצורך תשלום כופר". 

להערכת האקטוארים, "התקפת הסייבר מסוכנת גם לעובדים כאזרחים מן השורה, בשל תגובת שרשרת אפשרית למתקפה על תשתית המחשבים שעמם הם קשורים מרחוק לצורכי עבודה, וכן על ספקים ולקוחות שבקשר דיגיטלי עם שחקנים בענף הביטוח". 

האקטואר שחר רון, יו"ר ועדת השיווק באגודת האקטוארים בישראל, מציין כי "אין ספק כי אירוע הסייבר האחרון בענף הביטוח בישראל ממחיש ביתר שאת את החשיפה לאירועי פשיעה במרחב הדיגיטלי, לאור דפוסי ההתנהלות במציאות המשתנה".

לדבריו, "דפוסים אלה מחייבים את חברות הביטוח וכל גורמי ענף הביטוח לנקוט משנה זהירות ולהיערך בהתאם לסיכון המכירתי, השירותי והתפעולי אל מול הפעילות המואצת במרחב הטכנולוגי והדיגיטלי, לנוכח התעצמות פוטנציאל תקיפות הסייבר על תשתיות עסקיות. תקיפות אלו הפכו בשנים האחרונות לאירועי פשיעה לכל דבר ועניין, כך שהשלכות ההתנהלות מרחוק רק מעצימות את אפשרות שכיחות והיקף התרחשותם". 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית