שם משתמש
סיסמא
עופר ברנדט | צילום: יח"צ
חברות קשורות
אגודת האקטוארים בישראל
 
לוח אירועים
אגודת האקטוארים קיימה את כל מבחני ההסמכה השנה למרות מגפת הקורונה
עופר ברנדט, יו"ר ועדת ההכשרה המקצועית של האגודה: הבחינות הותאמו לתקופת הקורונה ובוצעו ללא דופי באמצעות פלטפורמות דיגיטליות, לטובת המשך התקדמותם המקצועית של האקטוארים
אגודת האקטוארים בישראל פרסמה ביום חמישי האחרון את תוצאות בחינות ההסמכה במקצועות האקטואריה השונים, שהתקיימו במהלך חודש ספטמבר השנה. לבחינות אלה ניגשו 71 נבחנים, שבחלקם נבחנו במספר מקצועות בו-זמנית. סך הכל התקיימו 89 בחינות, כאשר שיעור ההצלחה הממוצע בהן עמד על 60%. בכך, השלימה האגודה את מלוא הבחינות שתוכננו השנה, שכללו בנוסף את מועד אפריל. במועד זה, בעיצומו של גל הקורונה הראשון, נבחנו 60 נבחנים ב-72 בחינות.
 
בחינות ההסמכה של אגודת האקטוארים בישראל מתקיימות פעמיים בשנה ומתבצעות בשיתוף פעולה עם אגודת האקטוארים הבריטית, ה-Institute and Faculty of Actuaries, שהיא מהמובילות בעולם. לאגודה הישראלית הסכם הכרה הדדית עם מקבילתה הבריטית מאז שנת 2014, לרבות אימוץ תהליך ההכשרה של האקטוארים בישראל על פי הסטנדרטיים הגבוהים ביותר לקבלת מעמד של אקטואר מוסמך (F.IL.A.A).

לדברי עופר ברנדט, האקטואר הראשי של רשות שוק ההון וסגן בכיר לחדשנות בביטוח, אשר מכהן כיו"ר ועדת ההכשרה המקצועית של אגודת האקטוארים, אמר: "גם בשנה כל כך מאתגרת האגודה לא ויתרה ופעלה בתיאום מלא עם אגודת האקטוארים הבריטית, כדי לקיים את בחינות ההסמכה ולאפשר לאקטוארים ברמות הסמכה שונות להמשיך או להשלים את דרישות ההכשרה המקצועית".

ברנדט ציין, כי "הבחינות במקצועות האקטואריה השונים התבצעו אונליין, כאשר כל נבחנת או נבחן מורידים אל מחשביהם האישיים טפסים דיגיטליים, דרכם ניתן היה לקרוא את שאלות הנבחנות ולהעלות את התשובות האלקטרוניות. לשמחתנו, הבחינות במתכונתן המיוחדת בתקופת הקורונה בוצעו ללא דופי, מתוך מחויבות חסרת פשרות להתקדמותם המקצועית של האקטוארים בשלבי ההכשרה".

באגודה מדגישים, כי "למבחנים אלו קדמה היערכות מיוחדת של האגודה גם ברמת הכנת האקטוארים הנבחנים, במטרה להקל עליהם ככל הניתן. כך, קיימה האגודה לפני כל מועד בחינות מפגשים מקוונים, שכללו תרגולים, סימולציות וקורסים מרוכזים ללא תשלום. למפגשים אלו נרתמו חברי ועדת ההכשרה המקצועית, שעמם נמנים בנוסף לברנדט האקטוארים המוסמכים ד"ר ענת אלעד ואסף מיזן. לחברי הוועדה הצטרפו בהכנת הנבחנים גם האקטוארים המוסמכים דב רפאל ואירנה ווירו". 

נשיאת אגודת האקטוארים בישראל, דפנה קאופמן, מסרה: "הקורונה אומנם יצרה מציאות מאוד מורכבת, אולם גם מרחוק ובאופן דיגיטלי ביצענו בשנה החולפת עשייה ענפה בהשתתפות חברים רבים מאוד ובמכלול רחב של תחומים, בהם תחום ההכשרה המקצועית. נמשיך לתמוך ולעודד את החברים להגיע לרמת ההכשרה הגבוהה ביותר בכל עת ותנאי, כחלק ממטרתנו להרחיב את עתודת האקטוארים בישראל, אשר עומדים בתנאי הכשירות לאקטואר ממונה על פי הוראות שר האוצר והממונה על רשות שוק ההון". 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית