שם משתמש
סיסמא
מנכ"ל הפניקס אייל בן סימון | צילום: ענבל מרמרי
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
הפניקס בוחנת אפשרות למכור את רשת הדיור המוגן עד 120
על פי פרסום בכלכליסט, התמורה תהיה בין 1.3 ל-1.6 מיליארד שקלים | עדיין לא התקבלה החלטת דירקטוריון אולם המהלך צפוי להתחיל בשבועות הקרובים
חברת הפניקס שוקלת את מכירת עד 120 - רשת הדיור המוגן שבבעלותה, בסכום שנע בין 1.3 ל-1.6 מיליארד שקלים. על פי הפרסום בכלכליסט, עדיין לא התקבלה החלטה של הדירקטוריון בנושא וטרם התקבלו הצעות רכישה, אם כי המהלך צפוי להתחיל בשבועות הקרובים, כאשר הרוכשים אליהם מכוונת הפניקס הן חברות נדל"ן מניב. לצורך התהליך שוכרת הפניקס את שירותיו של בנק השקעות מקומי.
 
על פי הפרסום, הפניקס גם בוחנת אפשרות להנפיק את הרשת, אבל זו אפשרות פחות מועדפת והכוונה היא להתמקד במכירה.

עד 120 פונה לאוכלוסייה בעלת יכולות כלכליות גבוהות והיא מפעילה שלושה בתי דיור מוגן: בהוד השרון, בראשון לציון וברמת החייל. בנוסף, בית דיור מוגן אחד נמצא בשלבי הקמה במודיעין, ואחד נוסף מתוכנן לקום בקריית מוצקין. הפניקס מחזיקה מאז 2007 בבעלות של חברת הדיור המוגן.

שווי בתי הדיור המוגן של רשת עד 120 הוערך בסוף 2019 בדוחות הפניקס ב־1.5 מיליארד שקלים, לא כולל חוב של החברה שההון העצמי שלה עומד על 800 מיליון שקלים. השווי של בית הדיור המוגן ברמת החיל הוערך ב־845 מיליון שקלים, בהוד השרון ב־438 מיליון שקלים, בראשון לציון 199 מיליון שקלים, ובמודיעין ב־56 מיליון שקלים.

על פי הדוחות, הכנסות של הרשת בשנת 2019 היו 119 מיליון שקלים, כאשר הרווח הנקי היה 74 מיליון שקלים. על פי הפרסום בכלכליסט, הרווחים ב־2020 יהיו נמוכים יותר בשל משבר הקורונה. במחצית הראשונה של השנה הרוויחה הרשת לפי דוחות הפניקס 32 מיליון שקלים, אולם הרווח בחצי השני של 2020 עשוי לגדול בעקבות ההתאוששות ממשבר הקורונה.

בדוחות של הרבעון השני של 2020 התייחסה הפניקס למשבר הקורונה בקשר לנושא הדיור המוגן ורשת 120: "אוכלוסיית הגיל השלישי נמצאת בסיכון גבוה לסיבוכים הנובעים מהדבקות בנגיף ולפיכך בבתי דיור מוגן קיים סיכון מוגבר לדיירים כתוצאה מחשיפה לנגיף. כחלק מהצעדים שננקטו לצורך מניעת המשך התפשטות הנגיף, נקבעו, בין היתר ונכון לשעה זו מגבלות על כניסת מבקרים לבתי הדיור המוגן של הרשת. בעת בחינת השווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה זיהתה הנהלת עד 120 כי בטווח הקצר צפויה האטה בקצב שיווק יחידות הדיור. יחד עם זאת, ככל שהמשבר לא יתארך צופה הנהלת עד 120 כי בטווח הארוך לא צפויה פגיעה ברמת הביקושים ולאור זאת לא יחולו שינויים מהותיים בשיעורי התחלופה. להערכת החברה, בשלב זה, אין נתוני שוק המצדיקים שינוי מהותי בהנחות שנלקחו ובכלל זה גם בשיעורי ההיוון".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית