שם משתמש
סיסמא
עמנואל ברזק, יו"ר ועדת קשרי חוץ באגודת האקטוארים | צילום: יח"צ
חברות קשורות
אגודת האקטוארים בישראל
 
לוח אירועים
אגודת האקטוארים חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם שתי אגודות האקטואריה בארה"ב
האגודה קיימה לאחרונה מגעים גם עם אגודות האקטוארים של איחוד האמירויות ומרוקו, בעקבות ההסכמים המדיניים עליהם חתמה ישראל מול מדינות באזור
אגודת האקטוארים בישראל חתמה לאחרונה על הסכמי שיתוף פעולה עם שתי אגודות האקטואריה הפועלות בארצות הברית. האחת היא (The Society of Actuaries (SOA, המונה יותר מ-31,000 אקטוארים בתחומי ביטוח חיים ובריאות, פרישה ופנסיה, השקעות ומימון, ניהול סיכוני ארגונים וביטוח כללי. השנייה, (Casualty Actuarial Society (CAS, מונה יותר מ-8,000 אקטוארים המתמחים בסיכוני רכוש ונפגעי גוף. שתי האגודות משתייכות לארגון האקטוארים הבינלאומי IAA, שבו חברה האגודה בישראל באופן מלא ואף נמנית על מייסדיו.
 
אגודת האקטוארים אישרה תקנים מקצועיים חדשים בתחומי האקטואריה
29/12/2020
התקנים החדשים מתייחסים לניהול סיכונים, ניהול מודלים וחישוב חשבונאי של הטבות ותנאים סוציאליים לעובדים
עמנואל ברזק, יו"ר ועדת קשרי חוץ באגודת האקטוארים, אמר כי "מדובר בהישג מרשים המתווסף להכרה הבינלאומית הרחבה לה זוכה האגודה כגוף היציג והמייצג של המקצוע בישראל, האחראי על ההסמכה של אקטוארים בארץ. הסכמי שיתוף הפעולה עם האגודות בארצות הברית מגיעים על רקע קיומם של שיתופי פעולה נרחבים עם ארגונים מקצועיים מקבילים, לרבות הכרה הדדית משנת 2014 עם אגודת האקטוארים הבריטית - Institute and Faculty of Actuaries". 

ברזק ציין עוד, כי "ההערכה הרבה של אגודות האקטואריה הגדולות והמובילות בעולם, מוסיפה ומעצימה את חשיבותה של האגודה בישראל בתחום האקטואריה ובקידום הידע אל מול התעצמות האתגרים האקטואריים שעמם מתמודדים אנשי המקצוע, במגוון דיסציפלינות בעולמות התוכן".

מאגודת האקטוארים נמסר, כי להסכמים החדשים קדם תהליך ממושך של דיונים עם שתי אגודות האקטואריה בארצות הברית. "התהליך, אותו הניעה נשיאת האגודה לשעבר נעמה חשמונאי, הבשיל לחתימה הודות לעבודה מאומצת של ברזק יחד עם האקטוארים ארנסט סגל וארי הורוויץ, אשר מייצגים את האגודה בישראל מול האגודות בארצות הברית". 

על פי מתווה ההסכמים, האגודות בארצות הברית ובישראל תשמורנה על קשר ברמות שונות, תתמוכנה אחת בשנייה ותפעלנה לקדם פעילויות מקצועיות ופרויקטים נוספים לקידום המקצוע וקידום חברי האגודות בשתי המדינות. כמו כן, תיבחנה הזדמנויות לביצוע מחקרים ופעילויות הכשרה משותפות. במהלך השנה צפויות האגודות לקיים במשותף סדרה של מפגשים, הרצאות ופאנלים מקוונים בנושאים מקצועיים. 

במקביל להסכמים אלו, קיימה לאחרונה ועדת קשרי חוץ של האגודה מגעים גם עם אגודות האקטוארים של איחוד האמירויות ומרוקו, בעקבות ההסכמים המדיניים עליהם חתמה ישראל מול מדינות באזור. לדברי ברזק, "האגודה אופטימית בנוגע לפעילות המשותפת, כך שבקרוב אנו מעריכים כי נוכל למסור הודעה פורצת דרך גם ביחס לקשרים רשמיים עם אקטוארים ממדינות ערביות". 

לדברי האגודה, המהלכים הבינלאומיים שלה מתבצעים על רקע החלטתה לפני כשלוש שנים לחזק את הקשרים עם אגודות נוספות בעולם, החברות בארגון האקטוארים הבינלאומי. מאז, נציגי אגודות מחו"ל משתתפים מעת לעת במפגשי אגודת האקטוארים בישראל ובמקביל נציגי האגודה בישראל משתתפים במפגשים של אגודות בחו"ל. 

דפנה קאופמן, נשיאת אגודת האקטוארים בישראל, הודתה בשם ועד האגודה לחברים שתרמו להשגת ההסכמים הבינלאומיים השונים ומסרה: "במשך שנים שוקדת ומקפידה האגודה לשמור על רמות ההכשרה, המקצועיות והאתיקה הגבוהות ביותר. במסגרת זו פועלת האגודה במספר מישורים, ביניהם חיזוק הקשרים עם אגודות המשתייכות לארגון האקטוארים הבינלאומי. הקשרים ההדוקים תורמים ליצירת דיונים מעמיקים בנושאי ליבה, קידום מקצועי והפרייה הדדית בין אקטוארים בעלי המעמד המקצועי הגבוה ביותר בעולם, שעמם נמנים חברי האגודה שלנו".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית