שבועון עדיף
עמוד הבית
דפי עדיף
לוח אירועים
 
קרנות הייטק – ערך מוסף לסוכן הביטוח
כ-6,000 סטארטאפים פעילים בישראל ומשוועים להשקעות | משרד האוצר מעודד השקעות בהייטק באמצעות קרנות ההייטק | רועי קדוש, הכשרה: הסטארטאפים זקוקים לתמיכה של גופים מוסדיים
מאת: מערכת עדיף |
29/11/2017 13:19
רועי קדוש, סמנכ"ל ראש מחלקת השקעות בהכשרה חברה לביטוח, הציג בוועידה את קרנות ההייטק. "במשרד האוצר", הסביר קדוש, "הוחלט לצאת במהלך מבורך ולפתוח מרכז חדשנות בישראל. המטרה היא לחשוף את עולם ההייטק הישראלי לכל ציבור המשקיעים - בארץ ובחו"ל. על-פי הערכות, בישראל פעילים כיום כ-6,000 מוקדי סטארטאפ, אבל הם זקוקים לתמיכה של גופים מוסדיים".

חמש קרנות נמצאות כיום במרכז העשייה ולהן חמישה מנהלים: קסם אקסלנס, איילון פיננסים, IBI, תמיר פישמן ואלומות. היקף גיוס ההון המינימלי עומד על 400 מיליון שקלים. 30%-50% מסכום זה יושקע בסטארטאפים ישראליים פרטיים, וכ-50%-70% יושקעו בחברות מחקר ופיתוח שנסחרות בישראל ובחו"ל. 

משרד האוצר יערוב לכל קרן בסכום של עד 50 מיליון שקלים למקרה של הפסד, וכל קרן תוכל לגייס ערבות מדינה של עד 100 מיליון שקלים. 

תיאור מצב פיזור קרנות הון סיכון בישראל ביחס לעולם מלמד כי 96% מהכסף המושקע בישראל בקרנות אלה מגיע מחו"ל. רק 4% הם מהשקעה ישראלית. לשם ההשוואה, בגרמניה ובבריטניה, כ-3 רבעים מהכסף מגיעים מבחוץ וכרבע מהשקעה מקומית, ובארה"ב רק כ-15% הוא כסף חוץ והיתר השקעת חוץ. 

לדברי קדוש, היתרונות ללקוח הם מוצר סחיר לחלוטין, הנמצא תחת פיקוח בדומה לשוק קרנות הנאמנות, וכן המוצר יאפשר את גיוון התיק, לרבות גישה לעולם ההייטק הישראלי. כמו-כן ניתנת רצפת הגנה מטעם המדינה.

לסוכן יתרונות חשובים גם כן ובהם מתן אפשרויות השקעה נוספות ללקוח, אפשרות ליצירת קשר אישי עם מנהלי הקרן וכן העובדה כי הסוכן נתפש כמקצועי ובקיא בשינויים בחוק. 
 
מייל:
סיסמא:
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
כל הזכויות שמורות לעדיף תקשורת 2013