שבועון עדיף
עמוד הבית
דפי עדיף
לוח אירועים
 
יאיר בן דוד: המשקיעים הגדולים חוזרים בהמוניהם
מנהל תחום משקיעים בטריא, מציין בריאיון למגזין עדיף כי קיימת כעת רגיעה בשוק ההון | בין הסיבות שהחברה צלחה את המשבר: שני גורמים קריטיים שעליהם מושתתת טריא - טכנולוגיה ואנשים
מאת: מערכת עדיף |
30/08/2020 15:16
"נראה כי תחושת הכאוס בשוק ההון שהביא איתו הברבור השחור העולמי כבר נרגעה, לפחות בפלטפורמת ההשקעות של טריא והמשקיעים הגדולים חוזרים בהמוניהם", מציין יאיר בן דוד, מנהל תחום משקיעים בטריא, בריאיון למגזין עדיף לרגל ועידת הסוכנים והיועצים הדיגיטלית של עדיף ב-2 בספטמבר.
 
במהלך שנת 2019 קיבלה טריא החלטה לייצר עוגן בתיקי הלקוחות וזאת באמצעות מימון הלוואות של משכנתאות לדיור ושילובם בתיקי ההשקעות של הלקוחות. "ניתן לומר כי החלטה זו של טריא הוכיחה את עצמה במשבר שהחל במרץ 2020, ותרמה באופן משמעותי לייצוב התיק בתקופת המשבר. כחלק מניהול דינמי של תיק המשקיעים בטריא בימים אלו מתבצעת הקטנת חשיפה למשכנתאות והגדלת השקעה במימון הלוואות נדל"ן במח"מ קצר עם שעבוד ראשון והלוואה עד גובה 50% מערך הנכס", מסביר בן דוד.

לדבריו, "אם בעבר הייתה הנחת יסוד לפיה ככל שהמוסד הפיננסי גדול יותר ככה הוא מתנהל טוב יותר, משבר הקורונה הוכיח לנו כי בדיוק ההיפך קורה. ישנה חשיבות עצומה למהירות קבלת ההחלטה בוודאי בתקופה זו, ליכולת התגובה מול הסוכנים ומשקיעים ולביצוע בפועל בכל החזיתות: שיקוף המצב, מענה מסביב לשעון, זיהוי צורך ייחודי לתקופה ומענה עליו ועוד. בזכות כל היתרונות האלה הפכנו ל'דוד' של עולם ההשקעות". 

על ההתמודדות של החברה עם משבר הקורונה אומר בן דוד: "במשבר הראשון שלה הוכיחה טריא את חוזק ויציבות המודל שלה שהוא לא קורלטיבי לשוק ההון, בנוי על בטוחות חזקות, חיתום קפדני ויכולת להציג פתרונות מהירים שיענו על צרכי המשקיעים. כדי שזה יצליח כך, ישנה חשיבות לשני גורמים קריטיים שעליהם מושתתת טריא: טכנולוגיה ואנשים. ההון האנושי המנהל את טריא הינם: צוות היזמים בעלי רקע עשיר בטכנולוגיה, בוגרי יחידת 8200 עם התמחות ייחודית בפיתוח מנועים לזיהוי הונאות רשת, ניטור וניתוח מידע רב מהרשת עבור גופי מודיעין וביון ואנשי מקצוע בעלי ניסיון רב והבנה מעמיקה בפיננסים ורגולציה".

בן דוד מתייחס למסלול חדש ושמו 'Tarya הזדמנויות השקעה בנדל"ן' - השקעה בהלוואות עד 24 חודשים בריבית שנתית של 7%-9%. "המסלול מממן הלוואות תוך שעבוד ראשון ויחיד של נכס נדל"ן בישראל וההלוואה היא עד לגובה 50% משווי הנכס. התכנית משלמת למשקיע את הריבית מדי חודש, בהתאמה להחזרי ההלוואות בתיק. 

"המסלול החדש בא לתת מענה לשני אתגרים מרכזיים שמאפיינים מוצרי השקעה בתקופה זו - תשואה יציבה והנזלה שמתרחשת בקצב איטי יותר. המסלול תחום בזמן, ההשקעה היא כנגד בטוחות על פי כללים מחמירים יותר מהמערכת הבנקאית המסורתית והמשקיע מקבל ריבית מדי חודש. השקנו אותו בחודש מאי ואנו רואים בכל חודש שיותר משקיעים מצטרפים אליו", מפרט בן דוד.

* הריאיון המלא במגזין המיוחד של עדיף לרגל ועידת הסוכנים והיועצים ה-12 של עדיף – הוועידה הדיגיטלית הראשונה בענף הביטוח, הפנסיה והפיננסים. 2 בספטמבר 2020.
 
מייל:
סיסמא:
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
כל הזכויות שמורות לעדיף תקשורת 2013