שם משתמש
סיסמא
ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון | צילום: דוברות משרד האוצר
חברות קשורות
כלל חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
אלפרד אקירוב קיבל היתר מהממונה להחזיק עד 15% בכלל ביטוח
מחזיק כיום בכ-10.16% מהמניות | התחייב לא לפעול לבד או עם אחרים באופן המעניק לו שליטה בחברה ולא לשתף פעולה עם בעל אמצעי שליטה אחר בקשר להרכב הדירקטוריון ונושאים שיובאו להכרעת האסיפה הכללית
אלפרד אקירוב, בעל השליטה באלרוב נדל"ן (79%), קיבל מהממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, ד"ר משה ברקת, היתר להחזקת עד 15% מאמצעי השליטה בקבוצת כלל ביטוח ובגופים המוסדיים הנשלטים על ידה.
 
ברקת הזהיר את ארקין ואקירוב מהתערבות במינויים בכלל; אקירוב מאיים לתבוע את יורם נוה
12/5/2020
הממונה שלח מכתבים לשניים מבעלי המניות בו כתב כי מעורבות בתהליכי קבלת החלטות לגבי מינוי דירקטורים ונושאי משרה, היא בניגוד להיתר שניתן להם | החברה מינתה את שופט העליון בדימוס דנציגר כבודק מטעמה
לאקירוב, באמצעות אלרוב נדל"ן, יש כיום בכ-10.16% ממניות החברה – שיעור המניות הגדול ביותר המוחזק כיום על ידי גורם כלשהו בכלל החזקות הנסחרת בבורסה ללא גרעין שליטה. בעקבות ההיתר שהעניק הממונה העלתה אלרוב נדל"ן את החזקותיה בכלל ביטוח מ-9.99% לשיעור הנוכחי לאחר שרכשה מחוץ לבורסה מניות נוספות בשווי של כ-7.3 מיליון שקלים.

בין יתר תנאי ההיתר, נקבע כי בעלי ההיתר לא יערכו כל הסדר או הסכם עם צד שלישי הנוגע להחזקת אמצעי שליטה של בעלי ההיתר בחברה ובגופים המוסדיים הנשלטים על ידה, אלא באישור מראש ובכתב של הממונה.

כמו כן, בעלי ההיתר התחייבו בפני ברקת שלא לפעול לבד או ביחד עם אחרים באופן המעניק להם שליטה בחברה, וכן התחייבו שלא לפעול בשיתוף פעולה עם מחזיק אחר באמצעי שליטה בחברה לעניין הצבעה למינוי דירקטור או לעניין הפסקת כהונתו או כל עניין אחר שיובא להכרעת האסיפה הכללית.

סוגיית הדירקטוריון קיבלה ביטוי בתחילת מאי 2020. אז טען מנכ"ל כלל ביטוח, יורם נוה, כי שניים מבעלי המניות בחברה, אקירוב ואייל לפידות, לוחצים על ההנהלה לאשר עסקאות שיש להם עניין בהן.

ב-11 במאי 2020 שלח ברקת מכתב לשניים מבעלי המניות בחברה, מורי ארקין ואקירוב, בו הוא מבהיר להם כי היתר האחזקה שניתן להם אינו מאפשר להם או למי מטעמם, לפעול, לבד או ביחד עם אחרים, באופן שיביא להכוונת פעילות החברה, בין היתר באמצעות מעורבות בתהליכי קבלת החלטות לגבי מינוי דירקטורים ונושאי משרה בה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית