שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
מגדל חברה לביטוח בע"מ
כלל חברה לביטוח בע"מ
מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
איילון חברה לביטוח בע"מ
הראל ביטוח ופיננסים
הכשרה חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
בקשה לאישור ייצוגית נגד 7 חברות ביטוח בטענה לניכוי ריבית מהתשואה החודשית בפוליסות ביטוח חיים שלא על פי תנאי הפוליסה
בתביעה שהוגשה נגד מגדל, הפניקס, הראל, מנורה מבטחים, כלל ביטוח, איילון והכשרה אין הערכה סופית לסכום הפיצוי הנטען וצוין כי הוא עולה בהרבה על 2.5 מיליון שקלים
תביעה ובקשה לאישורה כתביעה ייצוגית הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שבע חברות ביטוח בטענה שבפוליסות ביטוח חיים הכוללת צבירת חיסכון (פוליסות משתתפות ברווחים) שהונפקו בין השנים 1991 ל-2004 הן מנכות מהתשואה החודשית שנצברה עבור המבוטחים ריבית בשיעור 2.5% (או כל שיעור אחר) ללא עיגון חוזי בתנאי הפוליסה. התביעה הוגשה נגד מגדל, הפניקס, הראל, מנורה מבטחים, כלל ביטוח, איילון והכשרה.
 
הנזק האישי הנטען על ידי כלל המבקשים כנגד כל המשיבות מוערך בשלב זה, בסכום העולה על 7,000 שקלים, וסך הפיצוי הנטען לכלל חברי הקבוצה מוערך בשלב זה בסכום העולה בהרבה על 2.5 מיליון שקלים.

עילות התביעה הנטענות הינן: הפרת חוזה, הפרת חובה חקוקה, הפרת חובות אמון ותום לב, חובת גילוי כלפי המבוטחים וחובת הבלטה של הגבלות על היקף הכיסוי הביטוחי, עשיית עושר ולא במשפט; הכללת תנאי מקפח בחוזה אחיד.

הקבוצה אותה מבקשים התובעים לייצג הינה כל מבוטחי המשיבות, אשר רכשו מהן פוליסת ביטוח חיים הכוללת צבירת חסכון, שהונפקה בין השנים 1991 ל-2004, ואשר נוכתה ו/או תנוכה להם ריבית ששיעורה לא צוין בפוליסה על סמך ההוראה בפוליסה לפיה סכום הגמלה החודשית ישתנה "מדי חודש בחודשו על תוצאותיהן של ההשקעות בניכוי הריבית על פיה חושב סכום הגמלא החודשית וההוראות המתאימות לעניין זה בתכנית הביטוח" ו/או כל הוראה דומה אחרת".

כל החברות דיווחו לבורסה על הגשת התביעה והבקשה לאישורה כייצוגית, כאשר הפניקס ומגדל ציינו כי תלויות נגדן תביעות דומות. הפניקס ציינה כי מעיון ראשוני בתביעה נראה כי תלויה ועומדת נגדה בקשה לאישור תובענה ייצוגית העוסקה לכאורה בעניינים דומים. בקשר לתובענה החדשה נמסר בדיווח של הפניקס לבורסה: "בשלב זה, הפניקס ביטוח לומדת את פרטי התביעה, ולפיכך לא ניתן להעריך את הסיכויים לאישורה כתובענה ייצוגית, ואם תאושר, לא ניתן להעריך את סיכויי הצלחתה".

מגדל דיווחה כי הוגשו נגדה שתי תובענות ובקשות לאישור תובענות כייצוגיות נוספות, אשר עדיין תלויות ועומדות, העוסקות גם הן בניכוי ריבית שנתית בשיעור של 2.5% מתגמולי הביטוח שמשולמים למבוטחי מגדל.

מנורה מבטחים ציינה בדיווח לבורסה: "בשל העובדה שהתובענה הוגשה בימים אלו, לא ניתן להעריך את סיכוייה והסיכויים לאישורה כתובענה ייצוגית".

איילון: "בשל העובדה שהתובענה והבקשה התקבלו במשרדי אילון ביטוח ביום 22 ביולי 2021, הנהלת איילון ביטוח טרם למדה את התובענה, ולפיכך, בשלב זה, לא ניתן להעריך את סיכוייה ואת הסיכויים לאישורה כתובענה ייצוגית".

כלל ביטוח: "בשל העובדה שהתובענה הוגשה בימים אלו, לא ניתן להעריך את סיכוייה והסיכויים לאישורה כתובענה ייצוגית".

הכשרה: "בשלב זה החברה לומדת את התובענה ואת בקשת האישור".

הראל לא מסרה התייחסות לבורסה מעבר לדיווח על הגשת התובענה.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית