שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
"לעמיתי קופות החולים ישנה אפשרות לאשפוז ביתי"
ורדה לבקוביץ מומחית לביטוחי בריאות: דווקא כעת עם התפרצות הקורונה רצוי להכיר את שירותי האשפוז הביתי של צבר | מבוטחת שהוריה הקשישים חלו בקורונה: הטיפול שינה את חיינו לטובה
זוג אזרחים ותיקים, עמיתים המבוטחים באחת מקופות החולים הגדולות בארץ חלו לאחרונה. הזוג שחצו את גיל ה-80 ובעלי מחלות רקע היו חסרי אונים לאור המצב השורר בבתי החולים ומצבם הרפואי בבית הדרדר. ביתם שנחלצה לעזרתם פנתה לקופת החולים בבקשה לטיפול ואשפוז ביתי אך נענתה בשלילה. רק בזכות פנייה לסוכנת הביטוח שלה, ורדה לבקוביץ, היא גילתה כי הוריה זכאים לאשפוז ביתי מחברת צבר.
 
הדבר קרה ביום שבת בבוקר, מצב האב הדרדר והמבוטחת פנתה בשעה 7:30 בבוקר לסוכנת הביטוח האישית שלה ורדה לבקוביץ: "ורדה שלום, מצטערת על השעה.. אולי את מכירה רופא שיכל לבוא להורים שלי הביתה באופן פרטי לבדיקה? הם שניהם חולי קורונה, לא צריכים אשפוז אבל במצב ממש נורא. אחותי איתם, היא גם חולה אבל חייבים בדיקה. אין אף גוף במדינה שמטפל בחולי קורונה בבית. תודה ומצטערת על ההטרדה".. כעבוד דקה היא כבר נענתה על ידי לבקוביץ: "בוקר טוב, רופא משפחה צריך להמליץ על צבר. זו חברה שעושה ביקורי בית למאושפזים בבית ולא בבית החולים. צלצלי לאחות ב-on line ותדברי איתה עכשיו". המבוטחת השיבה: "תודה, הבעיה שאף אחד לא שולח רופא הביתה לחולה קורונה, אבל אתקשר. תודה". כעבור מספר שעות היא הודתה בחום ללבקוביץ: "צבר שלחו לנו רופא מעולה. הוא כעס שלא הציעו לנו בקופת החולים מראש את השירות שלהם. בכל מקרה תודה רבה, את תמיד מצילה את כולם".

בשיחה עם עדיף אמרה המבוטחת: "אמא שלי שהתה במחלקה פנימית בבית חולים, ברגע שגילו שיש לה קורונה החזירו אותה הביתה. גם אבא שלי חלה באותו שלב, הוא נדבק ממנה ונוצר מצב ששניהם בבית חולי קורונה. הם סביבות גיל 82 עם מחלות רקע. למרות תחנונים רבים לקופת החולים עבור טיפול ביתי, לא סיפרו לנו על שירותי צבר להם הם זכאים".

"להורים שלי יש מחלות רקע, אבא לי חולה לב, עבר ניתוח לב וסובל מלחץ דם גבוה, אמא שלי סוכרתית ובהידרדרות גריאטרית. רופאת המשפחה שלהם מטפלת בהם שנים ומכירה אותם לפני ולפנים", מציינת המבוטחת ומוסיפה, "כל יום היינו בקשר עם קופת החולים, היו ימים שלא היתה רופאת המשפחה אלא רופא מחליף, אך מבחינתי כל אחד מהם נציג קופת החולים. ביקשנו התחננו ושאלנו המון פעמים איזה שירות ניתן לקבל לבית עבור ההורים, כיוון שאף אחד לא מוכן לבוא לאנשים חולי קורונה הביתה. אף אחד מהם מנציגי הקופה לא סיפר לנו על שירותי צבר - מערך אשפוז ביתי לו הם זכאים. לאחר שמצב האב היה קטסטרופלי ביום שבת בבוקר, פנינו בנושא להתייעצות וקבלת עזרה מורדה לבקוביץ, שהפנתה אותנו מיד לחברת צבר והחיים פשוט השתנו לטובה".

עוד אומרת המבוטחת "אמנם בפעם הראשונה היתה עלות כספית מסוימת כי הביקור נעשה בשבת. אך כבר תוך שעה נשלח רופא שבדק את האבא שהיה שרוי במצב קשה עם חום גבוה ובעיה נשימתית. הרופא בדק גם את האמא בדיקה כללית למרות שלא הוזמן עבורה ואמר לנו שהוא לא מבין מדוע קופת חולים המאפשרת את השירות הזה, בוודאי לחולים כאלו, אינה מציעה את השירות". המבוטחת מדגישה כי "לא רק שלא הציעו לנו. אלא גם כששאלנו והתחננו קופת החולים הסתירה מאיתנו את האפשרות לאשפוז ביתי". עוד היא אומרת, "הרופא אמר שמיוזמתו יכתוב את הדיווח שלו לקופת חולים. היום בבוקר (א') זה היה כבר אצל רופאת המשפחה של ההורים. אני שוחחתי איתה והיא התחילה לחקור אותי למה צריך הפנייה מחברת צבר. מסתבר שצבר מיוזמתם, בעקבות דיווח הרופא, פנו לרופאת המשפחה וביקשו ממנה שהיא תשלח להם הפנייה. רופאת המשפחה המודעת למצב הקשה של ההורים עוד התווכחה איתי ואמרה שניתן לכתוב הפנייה לצבר רק עבור שירות ביתי אקוטי והיא לא בטוחה שאצל ההורים שלי המצב אקוטי".

ורדה לבקוביץ, מומחית לביטוחי בריאות וסיעוד ומנכ"ל משותף בחברת עולם הבריאות וחברת הנהלה בארגון MDRT העולמי, מסכמת: "מדובר בידע קריטי לחולים ומשפחותיהם שיש להביא אותו לידיעת הציבור".
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית