שם משתמש
סיסמא
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח | צילום: סיון פרג'
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
כלל חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
כלל ביטוח: רווח כולל של כ-760 מיליון שקלים בחציון הראשון לעומת הפסד של 345 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד
התשואה להון במונחים שנתיים עמדה בחציון הראשון על שיעור של כ-24.1%, לעומת שיעור שלילי של כ-12.1% בתקופה המקבילה ב-2020 | גידול של כ-48% לכ-6.574 מיליארד שקלים בפרמיות שהורווחו ברוטו
כלל ביטוח ופיננסים רשמה ברבעון השני של 2021 רווח כולל לאחר מס בסך של כ-357 מיליון שקלים, לעומת רווח כולל לאחר מס של כ-139 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד – גידול של 157%. בחציון הראשון של 2021, הרווח הכולל לאחר מס הסתכם בכ-760 מיליון שקלים, לעומת הפסד כולל בסך של 345 מיליון שקלים, בתקופה המקבילה אשתקד.
 
כלל ביטוח ופיננסים: רווח כולל של כ-402 מיליון שקלים ברבעון הראשון
31/5/2021
ברבעון המקביל אשתקד הציגה החברה הפסד כולל לאחר מס בסך של כ-483 מיליון שקלים | מדובר ברווח הגבוה ביותר מבין דוחות חברות הביטוח שפורסמו עד כה
התשואה להון במונחים שנתיים ברבעון השני עמדה על שיעור של כ-21.3%, לעומת כ-10.7% בתקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון במונחים שנתיים בחציון הראשון השנה עמדה על שיעור של כ-24.1%, לעומת שיעור שלילי של כ-12.1% בתקופה המקבילה ב-2020.

הפרמיות שהורווחו ברוטו, דמי הגמולים והתקבולים בגין חוזי השקעה הסתכמו ברבעון השני של בסך של כ-6.574 מיליארד שקלים, לעומת סך של כ-4.448 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, גידול משמעותי של כ-48%.

הפרמיות שהורווחו ברוטו, דמי הגמולים והתקבולים בגין חוזי השקעה הסתכמו בחציון הראשון בסך של כ-12.117 מיליארד שקלים, לעומת סך של כ-9.656 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, גידול משמעותי של כ-25%.

שיעור ההוצאות והעמלות מפרמיות ותקבולים ירד ברבעון השני לכ-11%, זאת בהשוואה לשיעור של כ-15% ברבעון המקביל אשתקד. שיעור ההוצאות והעמלות מפרמיות ותקבולים ירד בחציון ה-1 לכ-12%, זאת בהשוואה לשיעור של כ-14%, בתקופה המקבילה אשתקד. מדובר על היחס בין סך הוצאות הנהלה וכלליות, עמלות, הוצאות שיווק והוצאות רכישה אחרות לסך הפרמיות שהורווחו ברוטו, דמי גמולים ותקבולים בגין חוזי השקעה.

היקף הנכסים המנוהלים של החברה הגיע לשיא חדש בסוף הרבעון ה-2 של שנת 2021 ועומד על כ-258 מיליארד שקלים, גידול של כ-9% לעומת סוף שנת 2020.

סך ההון המיוחס לבעלי המניות של החברה ב-30 ביוני 2021 מסתכם בכ-7.066 מיליארד שקלים, זאת לעומת כ-6.299 מיליארד שקלים ב-31 בדצמבר 2020.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח ופיננסים: "אנו ממשיכים להציג צמיחה משמעותית בהכנסות החברה, תוך התייעלות בהוצאות, המובילות לשיפור עקבי ברווח החיתומי, זאת בהתאם ואף מעבר לתכנית האסטרטגית. כלל מיישמת את תפיסת ערוצי ההפצה ההיברידיים שלה, באמצעות ארכיטקטורה פתוחה והתאמה מלאה לצרכי לקוחותיה וסוכניה, להטמעת דיגיטציה בכל תחומי פעילותה - מכירה, שירות ותפעול, דבר המהווה מכפיל כוח בהמשך צמיחתה והתייעלותה של החברה.

"היקף הנכסים המנוהלים של החברה גדל בעקביות והגיע ברבעון לשיא חדש של כ-258 מיליארד שקלים, גידול של כ-21%, לעומת הרבעון המקביל אשתקד. אני שמח לציין כי אנו מסיימים את הרבעון השני של 2021 כשסך ההון המיוחס לבעלי המניות של החברה מסתכם בכ-7.066 מיליארד שקלים, עלייה של כ-1.7 מיליארד שקלים בהשוואה לסך ההון ברבעון המקביל אשתקד, גידול מרשים של כ-32%.

"בתוך כך, בחודשיים האחרונים ייצבו החברות מידרוג ו-S&P את אופק הדירוג של כלל ביטוח ופיננסים ושמרו דירוג של Aa1 ו-+AA, בהתאמה. בחודש יולי 2021 זכינו בפעם השניה ברציפות בדירוג הגבוה ביותר 'פלטינה +', במדד מעלה ESG לאחריות תאגידית לעסקים, ונכללנו בקבוצת החברות המובילות בישראל בתחום האחריות התאגידית".

חיים סאמט, יו"ר כלל החזקות עסקי ביטוח: "התוצאות הנאות של שני הרבעונים הראשונים לשנת 2021 מעידות על מגמה עקבית וחיובית בפעילותה של החברה. ההתמדה בחיזוק עסקי הליבה של כלל והגידול בהיקף הנכסים המנוהלים, עולים בקנה אחד עם החזון שלה - להשיא ערך לבעלי המניות, לציבור המבוטחים והעמיתים, ולמצב את מעמדה בקרב חברות הביטוח המובילות בישראל. כל אלה לא יכלו לקרום עור וגידים ללא הפעילות הנמרצת של הנהלת החברה ועובדיה".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית