שם משתמש
סיסמא
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר | צילום: כפיר סיון
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
ביטוח ישיר - אי.די.אי. חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
הרווח הכולל של ביטוח ישיר: גידול של כ-56% בחציון הראשון, קיטון של כ-27% ברבעון השני לעומת התקופות המקבילות אשתקד
הרווח הכולל אחרי מס הסתכם בחציון הראשון בכ-97.8 מיליון שקלים וברבעון השני בכ-52.3 מיליון | התשואה להון במונחים שנתיים: 24.2% בחציון הראשון, 25.1% ברבעון השני
הרווח הכולל אחרי מס של ביטוח ישיר הסתכם בחציון הראשון של 2021 בכ-97.8 מיליון שקלים, בהשוואה לרווח של כ-62.7 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-56%. ברבעון השני הסתכם הרווח הכולל בכ-52.3 מיליון שקלים לעומת כ-72.1 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-27%.
 
בדוחות הכספיים שפרסמה החברה מוסבר, כי הגידול ברווח בחציו הראשון נובע בעיקרו מעלייה בהכנסות מהשקעות, אשר בתקופה המקבילה אשתקד הושפעו לרעה מהתפרצות מגפת הקורונה; וכן מעלייה ברווח החיתומי בענפי הרכוש והחבויות, אשר קוזזה בחלקה על ידי ירידה ברווחיות החיתומית בענפים אחרים, בין היתר בשל השפעת הירידה בעקום הריבית ועליית המדד על ההתחייבויות הביטוחיות. עוד מצוין, כי בתקופת הדוח השיקה החברה מותג חדש בתחום הרכב, 9 ביטוח, במקום המותג נקודם, 9 מיליון - השקה שחייבה גידול חד פעמי בהוצאות.

פרמיות ברוטו בתקופת הדוח הסתכמו בכ-1.179.3 מיליארד שקלים בהשוואה לכ-1.249.9 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-6%. ברבעון השני הסתכמו פרמיות ברוטו בכ-558.9 מיליון שקלים בהשוואה לכ-578.5 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-3%. השינוי בפרמיות ברוטו הושפע מעלייה בהיקף הלקוחות בתחומי דירות וחיים, אשר קוזזה על ידי ירידה בענפי הרכב והבריאות.

הקיטון בענפי הרכב נובע בעיקרו מפעולות יזומות של החברה לטיוב תיק הלקוחות ומהורדת תעריפים בענף רכב רכוש, עקב השינויים בסביבה התחרותית וכתוצאה מהשלכות התפרצות מגפת הקורונה. הקיטון בתחום הבריאות הינו למרות צמיחה במוצרי מחלות קשות והוצאות רפואיות ונובע מצמצום הפעילות במוצר תאונות אישיות עד סיום ההיתר לשווקו במתכונתו הקיימת בחודש מאי, וכן מצמצום שיווק מוצר ביטוח נסיעות לחו"ל מאז התפרצות מגפת הקורונה, בסוף הרבעון הראשון של 2020. ברבעון השני של 2021 חזרה החברה לשווק פוליסות ביטוח נסיעה לחו"ל, אם כי בהיקף נמוך לאור היקף הנסיעות.

כמו כן, לאור הקושי המשמעותי בגיוס עובדים, עקב מדיניות הממשלה בנושא דמי אבטלה בתקופת הקורונה, חווה החברה בתקופת הדוח, מחסור בנציגי מכירות, בדגש על ענפי חיים, בריאות ודירות, אשר השפיע גם הוא לשלילה על הצמיחה בענפים אלו.

הפרמיות שהורווחו ברוטו בתקופת הדוח הסתכמו בכ-1.154.5 מיליארד שקלים, לעומת סך של כ-1.261.4 מיליארד שקלים בתקופה המקבילה, קיטון של כ-8% . ברבעון השני הסתכמו הפרמיות שהורווחו ברוטו בכ-579.1 מיליון שקלים, בהשוואה לכ-623.8 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, קיטון של כ-7%.

התשואה להון בחציון האשון במונחים שנתיים היא בשיעור של 24.2% לעומת 18.6% בחציון המקביל אשתקד. ברבעון השני התשואה להון במונחים שנתיים היא בשיעור של 25.1%, בהשוואה ל-43.2% ברבעון המקביל ב-2020. בשנת 2020 הייתה התשואה להון בשיעור של 29.3%.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית