שם משתמש
סיסמא
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
שביעות רצון בלשכה מהוצאת היטל המס על ביטוחי הבריאות הפרטיים והשב"ן מחוק ההסדרים
שר הבריאות ויו"ר הכנסת הגיעו להסכמה על העברתו למסלול חקיקה רגיל
עולם ביטוחי הבריאות, על שחקניו השונים, נשם לרווחה בסוף השבוע לאחר סיכום שהושג בין יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, לשר האוצר, אביגדור ליברמן, על הוצאתן של מספר רפורמות מחוק ההסדרים והעברתן למסלול חקיקה רגיל. בין הרפורמות שנגרעו מחוק ההסדרים - היטל המס על ביטוחי הבריאות הפרטיים והשב"ן של קופות החולים.
 
הצפי מהיקף ההכנסות צנח משמעותית. אלה הסיבות
12/8/2021
באוצר העריכו תחילה כי היטל המס על ביטוחי הבריאות הפרטיים והשב"ן יכניס 940 מיליון שקל לקופת המדינה | אבל בתזכיר החוק שפורסם, הצפי הוא 300 מיליון שקלים בלבד
אין זה מובטח שבחקיקה רגילה לא תתקבל הרפורמה במלואה, אך כעת יש סיכוי שיהיו בה שינויים או אפילו שלא תבשיל לכדי חקיקה. לעומת זאת, חוק ההסדרים מובא לאישור הכנסת ביחד עם חוק התקציב. דבר זה מבטיח שתהיה אכיפה של המשמעת הקואליציונית על חוק ההסדרים.

במסגרת חוק ההסדרים שאושר בחודש שעבר בממשלה, נקבע כי על פעולות שיבוצעו במסגרת הביטוחים הפרטיים יוטל היטל מס בשיעור של 30% ועל פעולות במסגרת השב"ן היטל נמס יעמוד על שיעור של 10%. תחילה, כאשר הוצגה הטיוטה של חוק ההסדרים, שיעור ההיטל עם פעולות במסגרת הביטוחים הפרטיים ובשב"ן היה 40%.

לעומת היטל המס בביטוחי הבריאות הפרטיים ובשב"ן, בין הרפורמות שנוצרו בחוק ההסדרים היא העלאת גיל הפרישה לנשים.

היטל המס על ביטוחי הבריאות הפרטיים והשב"ן עורר ביקורת חריפה מצד קשת רחבה של גורמים בענף. עיקר הביקורת נבעה מהחשש שהטלת מס תתורגם לפגיעה במבוטחים שכן המס יגולגל לעברם בדרך של העלאת מחירי הפרמיות.

אנגלמן: נמשיך לפעול לטובת ציבור המבוטחים

בלשכת סוכני הביטוח שבעי רצון מההחלטה. "אחרי לחצים רבים שהפעילה לשכת סוכני הביטוח על גורמים בכנסת, הלשכה מברכת על ההחלטה לבטל את המס על הרפואה הפרטית", נמסר מהלשכה, בה מציינים כי פעלו בה בחודשים האחרונים מול גורמים שונים ביניהם חברי כנסת, שרים ואנשי מקצוע במטרה לבטל את המס על הרפואה והניתוחים הפרטיים".

בלשכה מציינים: "בנייר העמדה שנשלח לכלל שרי הממשלה נכתב כי 'דיכוי הרפואה הפרטית באמצעות היטלים כפי שמוצא בתיקון זה לא יביא לפתרון ושיפור במערכת הרפואה הציבורית, ההיפך הוא הנכון, הוא יוביל לפגיעה במבוטחים בציבור אשר עד היום ידעו לפנות לרפואה הפרטית וכעת , יסתכלו בעיניים כלות כיצד השירותים הפרטיים מתרחקים מהם ועלותם תעלה עוד יותר, עד כי ידם לא תהיה משגת עוד'.

"כעת, לאחר ההודעה על ביטול ההצעה למסות את החולים המבוטחים, בלשכה מברכים ומודים לשר על ההבנה והשמירה על הזכות לרפואה איכותית לציבור הרחב", מוסיפה לשכת סוכני הביטוח.

יוסי אנגלמן, מ"מ נשיא הלשכה, המכהן בתפקיד הנשיא, אמר: "אני מברך את שר האוצר אביגדור ליברמן ואת יו״ר הכנסת מיקי לוי שהבינו שמס זה יוטל על המבוטחים ואינו בר ביצוע. אנו שבעי רצון שעמדתה של לשכת סוכני הביטוח התקבלה במלואה. אנו חברי הלשכה נמשיך לפעול לטובת ציבור המבוטחים ללא לאות בכל המאבקים בהמשך הדרך".

לפני כשבועיים פנה שלמה אייזיק, מנכ"ל קבוצת הביטוח והפיננסים יונט והמועמד לנשיאות לשכת סוכני הביטוח, ליו"ר הכנסת בבקשה להפריד את החקיקה מתוך חוק ההסדרים ולהעביר את כל הנושא לדיון מקצועי ומסודר בוועדות הכנסת הרלבנטיות, תוך מתן הזדמנות לכל הצדדים המעורבים להשמיע את קולם. על המכתב חתום גם ד"ר אודי פרישמן, יו"ר חברת הייעוץ פרש קונספט ויועץ למדיניות בריאות.
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית