שם משתמש
סיסמא
ד"ר נאוה ניב סרודיו, סמנכ"לית בכירה, מנהלת אגף בריאות באיילון ביטוח / צילום: אילן בשור
חברות קשורות
איילון חברה לביטוח בע"מ
 
לוח אירועים
"מערכת ציבורית לא תוכל לתת את כל הטיפולים שנמצאים בחוד החנית של החדשנות הרפואית"
עומס על הרפואה הציבורית והקצאת משאבים לא מספקת - ד"ר נאוה ניב סרודיו, סמנכ"לית בכירה, מנהלת אגף בריאות באיילון ביטוח, על חשיבות ביטוחי הבריאות הפרטיים
"המערכת הציבורית היא מערכת שנותנת סל בריאות רחב, אך לא מותאם לכל חולה אישית. היא נותנת מענה ברף מסוים לכל אזרחי המדינה. עקב הקצאת משאבים לא מספיקה, מערכת ציבורית לא תוכל אף פעם לתת את כל הטיפולים והטכנולוגיות שנמצאים בחוד החנית של החדשנות בעולם הרפואה. אנו רואים זאת בכל מדינות העולם. לכן הדרך היחידה של היחיד לקבל את מה שהוא רוצה וצריך בזמן מחלתו היא פוליסת בריאות פרטית שנותנת מענה לטכנולוגיות, תרופות, וטיפולים חדשניים". כך אומרת ד"ר נאוה ניב סרודיו, סמנכ"לית בכירה, מנהלת אגף בריאות באיילון ביטוח.

בריאיון לעדיף מתייחסת ניב סרודיו ליחסי הגומלין בין מערכת הבריאות הציבורית למערכת הפרטית ומסבירה כי מדובר במערכות שמשלימות זו את זו. "בהחלט ניתן להגיד שהמערכת הפרטית תומכת ומחזקת את הציבורית וההפך. העומס על מערכת הרפואה הציבורית רק הולך ועולה – בטח כאשר קופות ובתי החולים נדרשים להתמודד גם עם השלכות מגפת הקורונה. אם לוקחים בחשבון גם את המגמה של השב"נים להוריד ככל שניתן את כמות הפרוצדורות המבוצעות על ידם ומגמת הצמצום ברשימת מנתחי ההסכם שלהם, אין ספק שנכון להיום עדיף למבוטחים לרכוש פוליסת בריאות פרטית".

האם ביטוחי הבריאות צריכים לכסות רק את מה שלא ניתן במערכת הציבורית או שתפקידם רחב יותר?
"ביטוחי הבריאות הפרטיים צריכים לתת מענה לצרכי המבוטחים. נקודה. זה לא רק שאלה של היקף השירותים, אלא רמת השירות, זמינותם ונגישותם והרצון של כל מבוטח לקבל את הטוב ביותר בזמן הקצר ביותר".

אילו שינויים חלו בתפעול מערכת הבריאות הפרטית בעקבות התפרצות מגפת הקורונה?

"כמובן שלנוכח הקורונה שדרגנו מאוד את האפשרויות לרפואת און ליין. אולם, גם בלי קשר למגפה, אנחנו פועלים בכל רגע כדי להבטיח למבוטחים שלנו גמישות מרבית ברגע האמת, רמת שירות גבוה וזמינות יעילה לטיפולים העדכניים ביותר. הגישה הזאת שלנו זוכה בהוקרת התודה של המבוטחים ויש לה כמובן ביטוי גם בשורה התחתונה. בשנים האחרונות הכפילה איילון את נתח השוק שלה בענף הבריאות. אנחנו רואים בסיפוק גידול מתמשך של עשרות אחוזים מדי שנה, במכירות הן בקולקטיבים והן בביטוחי פרט".

האם בעקבות הקורונה פונים יותר אנשים לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים? מה מניע אותם לכך?

"אנחנו רואים עליה בביקוש לביטוחים פרטיים בעקבות הקורונה. אנשים חששו מסיבות מובנות, לפנות לבתי החולים הציבוריים 'שטבעו' תחת נטל הקורונה ואף ביטלו פרוצדורות חשובות. רבים העדיפו לפנות לייעוציים וטיפולים רפואיים פרטיים שכרוכים בתשלום. כבר בסגר הראשון היינו עדים לדחייה מאסיבית של ניתוחים ופרוצדורות רפואיות בבתי החולים כתוצאה מהקורונה – ורבים מהפציינטים בחרו לבצע אותם לאחר מכן באופן פרטי".

כיצד איילון תבדל את עצמה מהחברות האחרות?
"המובילות שלנו בתחומי הבריאות זוכה כידוע להכרה מקצועית רבה כבר היום בענף ואנחנו מקפידים לשמר את היתרונות היחסיים שלנו עבור סוכני איילון ולקוחותינו המשותפים. איילון היא כידוע חברת סוכנים ואנחנו מקפידים על כך גם בענף הבריאות. אנו מתאימים את המוצרים שלנו לקהלי יעד שונים – הן בביטוחי פרט שנמכרים על ידי סוכנים והן בקולקטיבים המיוצגים על ידי יועצי ביטוחי הבריאות".

אילו שירותים וחידושים של איילון בתחום ביטוחי הבריאות נמצאים על הפרק?
אנחנו מיישמים בחודשים האחרונים אסטרטגיית דיגיטציה בכל מרכזי השירות, לרבות מוקד ייעודי למענה וסילוק תביעות מהיר. במסגרת זאת, אנחנו מטמיעים טכנולוגיות לשדרוג וייעול המענה המהיר והמקצועי למבוטחים ולסוכנים, ייעלנו מאוד את כל הליך סילוק התביעות ושדרגנו מאוד את מערך התמיכה המקצועית המהירה לסוכן. במקביל אנחנו מקפידים לשדרג כל הזמן את המוצרים. כמוזכר אנו ממתינים להנחיות הפיקוח ובצד השינויים הרגולטוריים אנו מכינים נספחים חדשים כדוגמת 'נספח אבחונים וטיפולים לילדים' ו-HOME CARE".

* ד"ר נאוה ניב סרודיו תשתתף בכנס השנתי של עדיף תקשורת בענף ביטוחי הבריאות והסיעוד, 19.10.2021
 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית