שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
מפגש באוניברסיטת חיפה לרגל פתיחת שנת הלימודים באקטואריה
במפגש השתתף מטעם אגודת האקטוארים בישראל לירון איצקוביץ, אקטואר ביטוח חיים ובריאות במגדל, יחד עם סגל התוכנית ללימודי האקטואריה בחיפה, בראשות פרופ' אודי מקוב
השנה האקדמית ללימודי האקטואריה באוניברסיטת חיפה החלה השבוע, זו השנה ה-34 ברציפות. להבדיל מהשנה הקודמת, שבה צוינה פתיחת הלימודים בזום, עקב מגבלות הקורונה, השבוע התכנסו הסטודנטים בתכנית למפגש חגיגי, שנערך בבית הסטודנט באוניברסיטה.

למעלה מ-20 סטודנטים חדשים הצטרפו השנה ללימודי אקטואריה בחיפה, חלקם ללימודי הכנה וחלקם ללימודי תואר שני. במפגש ניתנה להם ההזדמנות לשמוע מחבר אגודת האקטוארים בישראל, לירון איצקוביץ, המשמש כאקטואר ביטוח חיים ובריאות בחברת הביטוח מגדל, על דרכו בתחום האקטואריה ועל פעילותה של האגודה לתמיכה ולטיפוח עתודה של אקטוארים בחברות הביטוח, בקרנות הפנסיה, במגזר הציבורי, בארגונים פיננסיים ובשוק החופשי.

איצקוביץ, אקטואר מוסמך F.IL.A.A ובוגר התכנית לאקטואריה בחיפה, הציג בדבריו מימד שאינו שכיח ביחס למקצוע האקטואריה. לדבריו, "מאחורי התחזיות, ההנחות והמודלים הכמותיים עומדים בני אדם, כך שתפקיד האקטואר הוא למעשה לתרגם ולהנגיש את צורכי בני האדם לפתרונות מספריים המבוססים על צרכים ממשיים". הוא הוסיף והבהיר כי "הצלחת האקטוארים טמונה קודם כל בהקשבה וביכולת לזקק את רצונות ומאפייני קהלי היעד של המוצרים השונים באמצעות ארגז כלים וידע מעולמות מדעי הנתונים, הסטטיסטיקה, המתמטיקה, החשבונאות, הכלכלה והמימון. אך שוב, המתודולוגיות האקטואריות הן האמצעי בעוד שמתן מענה מקצועי מיטבי לבני אדם הוא המטרה".

עוד סקר איצקוביץ בפני הסטודנטים על מבנה האגודה בישראל, מעמדה הבין-לאומי ופעילותה המגוונת, לרבות העשרות מקצועיות על-פי הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר, ועד ליישום תהליכים למתן ביטוי והשפעה בעשייה האקטוארית גם לחברים אשר עדיין לא השלימו את מלוא דרישות ההכשרה.

פרופ' אודי מקוב, ראש התכנית לאקטואריה באוניברסיטה, הדגיש בדבריו במפגש הפתיחה את הערך המשולב בלימודי המקצוע, הן בצד העיוני והן בצד המעשי. "לאקטואריה ערך מיוחד בבניית התשתית האקדמית למקצוע מבוקש מאוד במשק הישראלי, עם אופק אין-סופי למימוש עצמי, לקידום ולפריצת גבולות", אמר.

שחר רון, יו"ר ועדת השיווק באגודת האקטוארים והאחראי על הקשר עם אוניברסיטת חיפה, מסר: "אין זה מובן מאליו כי תכנית הלימודים באוניברסיטת חיפה מתקיימת כבר שלושה עשורים, ומבין בוגריה נמנים אקטוארים מהבכירים בעולמות הביטוח, הפנסיה, הפיננסיים והייעוץ. אנו גאים על שיתוף הפעולה עם אוניברסיטת חיפה ובמקביל מקדמים אפשרויות להרחבת לימודי המקצוע בישראל ולהרחבת מעגל האקטוארים בתעשייה, העומדים בחזית הידע, ההסמכה והאתיקה המקצועית".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית