שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
בית חולים באוויר
מנכ"ל מדאסיס, ראובן קפלן, הסביר עד כמה הטסה רפואית חיונית עד כדי הצלת חיים
"זה לפעמים ההבדל בין חיים למוות", ציין ראובן קפלן, מנכ"ל מדאסיס, על טיפול שהעניקה החברה למטייל ישראלי שנפצע בסיני. קפלן הצטרף למדאסיס לפני ארבעה חודשים, גם כחלק מהבעלות. "ריגש אותי לחזור חזרה לתחום הבריאות, שמטפלים באנשים. אף פעם לא זזתי משם, רובכם מכירים אותי מעולם הבריאות", אמר קפלן, בעבר מנכ"ל כלל בריאות.
 
המקרה עליו סיפר בכנס ביטוחי הבריאות והסיעוד ה-18 של עדיף, התרחש שלושה ימים אחרי שנכנס לחברה הפועלת ברחבי העולם על מנת לסייע ולהעניק הטסה רפואית וליווי רפואי למי שזקוק לכך. בחמש בערב התקשרו אליו לשאול אם הוא רוצה להצטרף לטיסה לסיני, שם נפצע בחור ישראלי בהתהפכות טרקטורון. הפצוע הועלה לטיסה אחרי בירור אם הוא כשיר לטוס. בטיסה הוא היה מורדם ומונשם, עם פגיעת מוח ושברים. "הטיסה חזרה הייתה בערך שעה. הבחור קיבל טיפול כאילו הוא בחדר טראומה בתל השומר. כשהוא מונשם ומורדם אפשר לטפל בו כאילו כבר הגעת לישראל. זה לפעמים ההבדל בין חיים למוות". אחרי הנחיתה, הנסיעה של האמבולנס לתל השומר ארכה כשעה. הפצוע הוכנס לחדר טראומה ואחרי חמש דקות הוא נלקח לחדר ניתוח.

"אתם מוכרים פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל, אף אחד לא רוצה להגיע למצב הזה, אבל צריך לעשות את הכל בשביל לתת את רמת הרפואה הטובה ביותר", הסביר קפלן וסיפר כי כמה חודשים לפני פרוץ מגפת הקורונה, קנו במדאסיס אלונקה מיוחדת שאפשרה להביא חולה קורונה במצב קריטי מכל מקום בעולם, "מדאסיס החזירה בשנה האחרונה קרוב ל-100 חולי קורונה במצב קשה כדי לקבל את הטיפול בישראל. איך עושים את זה? טיסת קפסולה. רוב חולי הקורונה שהבאנו לארץ, חזרו להכרה מלאה. זה אתגר חדש שלא התמודדנו אתו לפני זה, אבל התאמנו את עצמנו למציאות החדשה. גם זה חלק מעבודתנו".

קפלן כיוון בסיום לסוכנים: "כל מה שנותר לי להגיד לכם, כשאתם מוכרים ביטוח נסיעות לחו"ל, תדעו לכם שיש עדיין אנשים שנוסעים בלי ביטוח נסיעות לחו"ל. אחרי הקורונה זה מאוד קטן, אבל אני מקווה שאנשים יבינו שזה מציל חיים אמיתי, ומקווה שנמשיך לתת את השירות הרפואי הטוב ביותר".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית