שם משתמש
סיסמא
צילום: depositphotos.com
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
הפניקס חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
מעלות אשררה את דירוג +ilAA של הפניקס ביטוח ודירוג -ilAA של הפניקס אחזקות – שניהם עם אופק יציב
בחברת הדירוג צופים צמיחה של כ-3%-2% בהיקף הפרמיות ברוטו של הפניקס ביטוח ב-2021 ושמירה על רווחיות גבוהה וגידול בהיקף הנכסים המנוהלים ובהכנסות מדמי ניהול משתנים וקבועים
חברת הדירוג S&P מעלות אשררה את הדירוג +ilAA עם אופק יציב של הפניקס חברה לביטוח, וכן אשררה את הדירוג -ilAA עם אופק יציב של הפניקס אחזקות.
 
במעלות מעריכים כי הפניקס ביטוח תשמור על מעמדה כאחת משלוש חברות הביטוח הגדולות בישראל, באמצעות הגברת הדיגיטציה בתהליכי העבודה, פיזור מקורות הכנסה, גיוון ערוצי ההפצה שבשליטתה ושמירה על רווחיותה החיתומית הטובה.

"אנו צופים צמיחה של כ-3%-2% בהיקף הפרמיות ברוטו של הפניקס ביטוח ב-2021 ושמירה על רווחיות גבוהה. השיפור בפעילות הכלכלית והתאוששות שוק העבודה צפויים לתמוך בצמיחת הפרמיות בתחומי ביטוח החיים והחיסכון לטווח ארוך והביטוח הכללי. במקביל, אנו צופים קיטון בפרמיות תחום ביטוח הבריאות בעקבות סיום מכרז הביטוח הסיעודי של קופת חולים מאוחדת והפסקת ההתקשרות עם דיוידשילד בתחום ביטוחי הרילוקיישן והנסיעות לחו"ל (פספורטכארד)", מוסבר בדוח.

במעלות צופים גידול בהיקף הנכסים המנוהלים ובהכנסות מדמי ניהול משתנים וקבועים, ומעריכים שה- net combined ratio(היחס בין סך התביעות הביטוחיות וההוצאות לבין הפרמיות – ככל שהיחס נמוך יותר הוא משקף רווח חיתומי גבוה יותר) בתחום הביטוח הכללי יעמוד על כ-93% ושההכנסות מהשקעות יוסיפו להיות גבוהות בשל ביצועי שוק ההון ב-2021, עם תשואה של 15%-13% על ההון.

באשר להפניקס אחזקות, במעלות מעריכים כי הנזילות שלה ויכולתה לשרת את חובותיה ממקורותיה העצמיים צפויות להישאר יציבות. ההערכה של מעלות נתמכת בפעולות שמבצעת הפניקס אחזקות על מנת להגביר את הגיוון בפעילות הקבוצה. "אנו צופים שתזרים הדיבידנדים ממקורות שאינם נתונים לפיקוח רגולטורי, בעיקר חברות הבת הפניקס סוכנויות ואקסלנס, יספיק כדי לשרת את צורכי המזומן של הפניקס אחזקות על בסיס שוטף. חלוקת הפניקס פנסיה וגמל כדיבידנד בעין מהפניקס ביטוח להפניקס אחזקות מחזקת הערכה זו. אנו מעריכים שהפניקס אחזקות תתמקד בצמיחה מואצת בפעילויות אלו כדי להגדיל את תזרים המזומנים שאינו נתון לפיקוח רגולטורי כך שתפחת התלות שלה בתזרים הדיבידנדים מהפניקס ביטוח", נכתב בדוח.

עוד מצוין בדוח, כי הלימות ההון של הפניקס ביטוח, שבאה לידי ביטוי הן בהערכת ההון העצמאית של הפניקס ביטוח והן בהערכת ההון המאוחדת של קבוצת הפניקס, משקפת יציבות ביחס לסיכונים הקיימים במאזן. "הערכתנו משקפת את הרווחיות הכוללת החזקה של הפניקס, המושפעת לחיוב מהרווחיות החיתומית הגבוהה שלה שצפויה לסייע לה להפחית את התנודתיות ברווחיה ובהערכת ההון שלה כתוצאה מתנודתיות בשוק ההון ובהכנסות מהשקעות".

תחזית הדירוג היציבה של הפניקס ביטוח משקפת את הערכת מעלות, כי הפניקס ביטוח תשמור על מעמדה העסקי המוביל בענף הביטוח בישראל ב-18-24 החודשים הקרובים ועל יציבות בפרופיל הפיננסי. ההערכה של מעלות מבוססת על המודל העסקי המגוון של החברה ועל רווחיותה הגבוהה שתומכת בהגדלת בסיס ההון שלה והלימותו ביחס לסיכונים הקיימים במאזנה.

התחזית היציבה של הפניקס אחזקות משקפת את הערכתנו כי היא תשמור על רמה הולמת של מקורות נזילים, לפחות ברמה הנוכחית של X1.2 מהשימושים, שיאפשרו לה לשרת את צורכי הנזילות שלה ב-18-24 החודשים הקרובים לפחות.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית