שם משתמש
סיסמא
מימין: מיכה אבני ואייל ליאור | צילומים: יח"צ ודרור דרעי
 
לוח אירועים
אחרי 17 שנים: מייסד ומנכ"ל פנינסולה מיכה אבני פורש מניהול החברה
את אבני יחליף המשנה למנכ"ל אייל ליאור | אבני: אחרי שנים של עשייה אינטנסיבית הגיע הזמן עבורי לאתגרים חדשים. אני משוכנע שפנינסולה תמשיך להיות חוד החנית של התעשייה
מיכה אבני, מייסד ומנכ"ל קבוצת פנינסולה, הודיע אמש (ד') לדירקטוריון החברה על כוונתו לפרוש מתפקידו. פנינסולה נוסדה בידי אבני ב-2004 ובשנים האחרונות נמצאת בשליטת בית ההשקעות מיטב דש. את אבני יחליף אייל ליאור, שכיהן עד עתה כמשנה למנכ"ל. ליאור, שהצטרף לפנינסולה לפני 12 שנים, שימש במגוון תפקידים בכירים בחברה והיה אחראי גם לניהול הסיכונים של הקבוצה.
 
פנינסולה פועלת בענף האשראי החוץ בנקאי בישראל. שנת 2021 הייתה שנת שיא עבור פנינסולה, שדיווחה על רווח נקי של 69 מיליון שקלים, תיק אשראי של כ-1.4 מיליארד שקלים, הון עצמי של יותר מ-500 מיליון שקלים ודירוג אשראי A בשתי חברות הדירוג. בחמש השנים האחרונות נהנתה פנינסולה מ-CAGR של 29% ברווח הנקי והיא חילקה לבעלי המניות דיבידנדים בסך 136 מיליון שקלים, המשקפים תשואת דיבידנד ממוצעת של 5.7%.

"אני מביט על החברה שייסדתי לפני למעלה מ-17 שנה - בשוק מתפתח ומאתגר – ניצבת בפסגת ענף האשראי החוץ בנקאי בישראל וחש גאווה גדולה", ציין אבני במכתב אישי ששלח אמש לחברי הדירקטוריון, והוסיף: "החזון שלי היה להביא את בשורת התחרות לשוק האשראי העסקי, שנשלט בזמנו באופן מוחלט על ידי הבנקים. כשיצאנו לדרך, פנינסולה חרטה על דגלה סט של ערכים, שליוו ומלווים אותנו עד היום: אמינות, יושרה, כבוד הדדי, ציונות ומקצועיות חסרת פשרות. בבסיס הפעילות העסקית שלנו עמד הרצון להציע לעסקים הקטנים והבינוניים, המהווים את מנוע הצמיחה האמיתי של המשק, אשראי בהיקפים גדולים יותר ובתנאים משופרים ובכך לעזור להם לגדול ולחזק את כלכלת המדינה".

"אני משאיר את פנינסולה תחת ידיו המקצועיות של אייל ליאור, ואני משוכנע שהוא יצעיד אותה קדימה בכל הכוח אל עבר פסגות והצלחות חדשות. התשתית המקצועית והאנושית שנבנתה בפנינסולה לאורך השנים תמשיך להוות בסיס איתן לגידול הפעילות העסקית של החברה כחוד החנית של התעשייה", ציין אבני וסיכם: "פנינסולה היא מפעל חיי וזהו רגע מיוחד ומרגש עבורי. אחרי שנים של עשייה אינטנסיבית הגיע הזמן עבורי לאתגרים חדשים בזירות שונות".

יו"ר דירקטוריון פנינסולה ומנכ"ל מיטב, אילן רביב: "אני מודה למיכה על שהוביל את פנינסולה להישגים אדירים וקיבע את מעמדה כגוף האשראי החוץ בנקאי המוביל בתעשייה, ומאחל לו הצלחה גדולה בכל אשר יפנה. אני מברך את המנכ"ל החדש, אייל ליאור, שכניסתו לתפקיד היא צעד טבעי ומתבקש כמי שצמח והתפתח יחד עם פנינסולה בשנים האחרונות. ענף האשראי החוץ בנקאי נמצא בפריחה ואין לי ספק שפנינסולה תמשיך לצמוח ולהוביל את השוק".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית