שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
ועדת הכספים אישרה את התקנות הנלוות לחוק להחלפת האג"ח המיועדות
ב-1 באוקטובר תופסק הנפקת האג"ח המיועדות, כאשר התחייבויות האג"ח הקיימות יוחלפו בהדרגה ב-15 השנים הקרובות
ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול (ב') את התקנות הנלוות לחוק להבטחת היציבות בתשואות קרנות הפנסיה, שאושר במסגרת חוק ההסדרים האחרון, במסגרתו נקבע כי המדינה תפסיק להנפיק אג"ח מיועדות בשיעור של 30% מנכסי הפנסיות הוותיקות והחדשות, כאשר שיעור זהה של כספי החוסכים יושקע בשוק ההון, וככל שהתשואה השנתית שהושגה בנוגע לסכומים אלה, תהיה נמוכה מ-5.15%, המדינה תשלים לקרנות הפנסיה את ההפרש.
 
הריבית התעריפית תעלה בעקבות מנגנון הבטחת תשואה החדש
24/1/2022
בעקבות העדכון הקצבאות לפורשים יגדלו בשיעור של כ-1.2% | לשכת סוכני הביטוח מברכת אבל טוענת שהשינוי חלקי בלבד ואינו מגלם את השיפור האמיתי הנדרש בפנסיות שנובע מהעלאת התשואה ל-5.15%
מטרת התקנות שאושרו, הינה להשלים ולהתאים את המנגנונים השונים לשינוי שמעגן החוק. לאחר אישור התקנות, ב-1 באוקטובר תופסק הנפקת האג"ח המיועדות, כאשר התחייבויות האג"ח הקיימות יוחלפו בהדרגה ב-15 השנים הקרובות.

עו"ד נמרוד ספיר, מנכ"ל איגוד בתי השקעות, קרא לרשות שוק ההון להשלים את יתרת המסגרת הרגולטורית הנוגעת לחוק, בין השאר את נושא המיסוי, שלדבריו משפיע על יכולת הגופים להשיג תשואה. כן ציין ספיר כי הקרנות מרכזות מאמצים להשלים את ההליכים התפעולים והפיתוחים הטכנולוגיים, אך הדבר לוקח זמן, והן לא יכולות להבטיח שהם יהיו מוכנים ב-1 באוקטובר.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר, בירך על אישור התקנות: "עשינו עוד צעד חשוב ברפורמה הזו. היו פה הרבה מאוד דיונים על החוק הזה, אני מזכיר שאנחנו מגדילים את התשואה המובטחת לציבור מ-4.86% ל-5.15%, בעקבות דרישת הוועדה מהממשלה ומשרד האוצר, להבטיח את מנגנון התשואה גם במידה ונכנסים לסחרור. יש לרשות עד אוקטובר להשלים את המהלך, אני בטוח שתעשו את העבודה, עד כה עמדתם בזה. בכל מקרה אנחנו נעקוב אחר הנעשה וההתקדמות".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית