שם משתמש
סיסמא
 
לוח אירועים
הכנה לקריאה ראשונה: ועדת הכספים תדון בשבוע הבא בשינויים בתכנית חיסכון לכל ילד
על פי הצעת החוק, החיסכון ינוהל רק בקופ"ג להשקעה ולא בבנקים וברירת המחדל תהיה מסלול בסיכון מוגבר במקום בסיכון מועט | כדי לצמצם סיכון להפסדים חדים לפני המשיכה, בגיל 15 יועבר החיסכון למסלול בסיכון מועט
ועדת הכספים של הכנסת תדון ביום ג' הקרוב (17 במאי) בהצעת החוק לשינויים בהפקדות ברירת מחדל לחיסכון ארוך טווח לילד. הדיון יתקיים כחלק מהכנת ההצעה לקריאה ראשונה, לאחר שההצעה עברה בקריאה טרומית שהתקיימה ב-29 בדצמבר 2021.
 
הכנסת אישרה בקריאה טרומית: תכנית חיסכון לכל ילד לא תנוהל בבנקים, ברירת המחדל תהיה מסלול בסיכון מוגבר
30/12/2021
על פי הצעת החוק של ינון אזולאי ומשה ארבל, בגיל 15 החיסכון יעבור כברירת מחדל למסלול בסיכון מועט, אלא אם ההורים יחליטו לשנות את מסלול ההשקעה | הממשלה תומכת בהצעת החוק
תקנות הביטוח הלאומי בקשר לחיסכון ארוך טווח לילד הסדירו, בין היתר, את אופן בחירת קופת הגמל ואת אופן בחירת מסלול ההשקעה כאשר הורה לילד זכאי, לא בחר באיזו קופה או בנק, או באיזה מסלול השקעות, ינוהלו כספי החיסכון – מסלול ברירת מחדל. בהתאם, פרסם הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון את חוזר "קופת גמל להשקעה לחיסכון ארוך טווח לילד", ולפיו ברירת המחדל של מסלול ההשקעה, יהיה מסלול בעל הסיכון המועט.

בהצעת החוק של חברי הכנסת ינון אזולאי ומשה ארבל מש"ס, מוצע כי החיסכון ינוהל רק בקופות גמל להשקעה ולא בפיקדונות בבנקים. כמו כן, הורה שלא יבחר היכן יופקדו כספי החיסכון תוך שישה חודשים מיום לידתו של הילד הזכאי, יופקדו הכספים כברירת המחדל במסלול ההשקעה עם סיכון מוגבר בקופת גמל להשקעה עד שימלאו לילד 15 שנים.

"העדפת ברירת מחדל זו, מבוססת על ניסיון העבר, ולפיו לאורך תקופה של 15 שנה, גדלים הסיכויים שההפקדה לברירת המחדל, תשיג תשואה גבוהה יותר מאשר הפקדה באופן אחר. בכך יהיה לסייע לצמצום האי-שוויון בהזדמנויות של ילדים, וזאת בהתבסס על המלצות המחקר שערך המוסד לביטוח לאומי. עם הגיע הילד הזכאי לגיל 15, כלומר שלוש שנים לפני שהכספים יהפכו לנזילים וניתנים למשיכה, יועברו הכספים כברירת מחדל למסלול עם סיכון מועט בקופת גמל להשקעה על מנת לצמצם את הסיכון להפסדים חדים לפני מועד המשיכה, ומבלי שיוותר זמן לתיקון ההפסדים; זאת, בדומה למודל חיסכון תלוי גיל הקיים בקרנות הפנסיה ובקופות הגמל לחיסכון", מוסבר בהצעת החוק.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית