שם משתמש
סיסמא
עמיר טל, מנכ"ל המסלקה הפנסיונית
 
לוח אירועים
המסלקה בחרה בספק כספות חדש לאחר הודעת חברת cyberArk על סיום שירותי התמיכה
רשות שוק ההון פרסמה עדכון לחוזר סוכנים ויועצים בנושא תשלום עבור שימוש במערכת סליקה פנסיונית מרכזית | מקבל או מוסר מידע יחויב בתשלום חד פעמי בסך 3,000 שקלים לא כולל מע"מ עבור שירות התחברות לכל כספת
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון עדכנה את חוזר סוכנים ויועצים בנושא תשלום עבור שימוש במערכת סליקה פנסיונית מרכזית, בעקבות העדכון ייגבה תשלום חד פעמי עבור שירות התחברות לכספת. הסיבה: החלפת ספק כספות.

לפני מספר חודשים, הספק המתפעל את המסלקה הפנסיונית עדכן את רשות שוק ההון כי חברת CyberArk (חברת הכספות) הודיעה לו כי בחודש מרץ 2022 תפסיק לספק שירותי תמיכה עבור גופים המחזיקים תשתית תקשורת מוצפנת ומאובטחת מסוג "חדר כספות לרשת תקשורת" (כספת) שסופקה על ידה. בחודש אוקטובר 2022 מסתיים תוקף הרישיון והתחזוקה עבור כספות CyberArk בגינה שילמו המשתמשים במועד הצטרפותם לשירות, כאשר במקביל ולנוכח הודעת היצרן על הפסקת התמיכה במוצר, נדרשת החלפת מערך הכספות במלואו.

בעדכון מסבירה הרשות, כי ההודעה של חברת הכספות מחייבת את הספק המתפעל את המסלקה הפנסיונית, בדומה למרבית החברות הפועלות בשוק הפיננסי, להחליף את ספק הכספות הקיים במוצר של ספק חלופי. לאחר שהמסלקה הפנסיונית הציגה בפני הרשות הצעות שקיבלה מארבעה ספקים שונים ולאחר בחינת ההצעות, לרבות שיקולי אבטחת מידע, עמידה בעומסי תעבורת מידע, מחיר, מהירות העברת המידע, נוחות למשתמש במערכת ועוד - הספק שנבחר על ידי המסלקה הפנסיונית הוא GoAnywhere המיוצג בארץ על ידי חברת Bulwarx.

לאור זאת, נקבע בסעיף שנוסף בעדכון, כי יש לאפשר למסלקה הפנסיונית לחייב משתמש אשר מקבל או מוסר מידע באמצעות כספת לשלם תשלום חד פעמי בסך 3,000 שקלים, לא כולל מע"מ, עבור שירות התחברות לכספת של הספק החלופי.

הרשות מבהירה בעדכון, כי התשלום ייעשה בעבור כל כספת בה עושה המשתמש שימוש לצורך העברת או קבלת מידע אל מול המסלקה הפנסיונית. כמו כן, נקבע כי התשלום ייעשה לא יאוחר מה-1 ביולי 2022 וכי גוף מוסדי שהתחבר לראשונה לכספות הספק ישלם את דמי השימוש החד פעמיים המפורט לא יאוחר מ-30 ימים לאחר ההתחברות הראשונה של הגוף המוסדי לכספות של הספק.

"תשלום זה כולל את עלות ההתחברות לכספות המסלקה הפנסיונית וכן קבלת שירותי תחזוקה בנושא הכספות עד לחודש ינואר 2025", מציינת הרשות.
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית