שם משתמש
סיסמא
שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח | צילום: גל חרמוני
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
שגיא יוגב סוכנויות ביטוח בעמ
 
לוח אירועים
מגדל ביטוח תשקיע ב-GES של ג'נריישן קפיטל כ-185 מיליון שקלים תמורת 20% מהון המניות
שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח: פעילותה של ג'נריישן קפיטל באמצעות GES בעולמות ייחודיים של מים, סביבה ושפכים מהווה הזדמנות מצוינת עבורנו להרחיב ולהעמיק את השקעותינו בתחומים נוספים
קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל, באמצעות חברת הבת בבעלות מלאה GES, חתמה על הסכם עם מגדל ביטוח, לפיו תשקיע מגדל ב-GES, זרוע איכות הסביבה של הקרן, סך כולל של עד 185 מיליון שקלים, תמורת הקצאת מניות בשיעור של כ-20% מהון מניותיה של GES. תמורה זו משקפת ל-GES שווי "לפני הכסף" של 740 מיליון שקלים, כאשר בהתקיימם של אירועים מסוימים, תגדל השקעת מגדל ב-GES בעד 20 מיליון שקלים נוספים כפרמיה על המניות שהוקצו. השלמת העסקה מותנית בהתקיימות תנאים מתלים.
 
אנרגיה מתחדשת: מגדל, מנורה וקבוצת ארקין ישקיעו עד 1.12 מיליארד שקלים ב-AG Fu-Gen ובפרויקטים עתידיים שלה
12/4/2022
מגדל גם תרכוש 19% מ-Fu-Gen AG עם אופציה להשקיע ישירות בפרויקטים ולרכוש עד 49% מכל פרויקט בהשקעה כוללת של עד 200 מיליון אירו | למנורה אפשרות לרכוש עד 5% ב-Fu-Gen AG (אקוויטי)
בהתאם, להערכת הקרן נכון למועד דיווח זה, צפויה הקרן להכיר בדוחותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2022 בהכנסות מדיבידנד, החזרי הלוואות בעלים ועליית ערך בגין השקעתה ב-GES בסך של כ-130 מיליון עד 150 מיליון שקלים, כך שסך הכנסות הקרן בגין השקעתה ב-GES ממועד רכישת ההשקעה במאי 2020, יסתכמו לכ-345-365 מיליון שקלים.

תמורת המניות המוקצות תשקיע קבוצת מגדל ב-GES סך כולל של 185 מיליון שקלים, מתוכו סך של 170 מיליון שקלים יושקע במועד השלמת העסקה, ו-15 מיליון שקלים עם קבלת צו לתחילת עבודות בפרויקט זירו ווייסט.

"סכום ההשקעה ישמש את GES להמשך פיתוחה ומיצובה כקבוצת המים, השפכים והסביבה מהמובילות בישראל, ובפרט למימון התמורה בעסקה לרכישת קבוצת ק.מ.מ מפעלי מחזור בסך של 200 מיליון שקלים, כך שחלקה של הקרן במימון עסקת ק.מ.מ יסתכם בפער שבין התמורה בעסקת קממ לבין סכום ההשקעה של קבוצת מגדל, ושוויה הצפוי של GES 'לאחר הכסף' ולאחר עסקת קמ.מ הינו כ-940 מיליון שקלים.

בנוסף, במקרים אשר פורטו בהסכם, בכללם, הנפקה ראשונה לציבור של מניות GES (לרבות חברה בת שלה), מכירה או מיזוג משמעותי, בתנאים אשר נקבעו בהסכם, תגדל השקעת קבוצת מגדל ב-GES בסכום נוסף של בין 17 ל-20 מיליון שקלים, כפרמיה על המניות שהוקצו.

ארז בלשה, מנכ"ל ג'נריישן קפיטל ויו"ר GES: "אנו גאים על השותפות עם קבוצת מגדל בפעילות המים והסביבה שלנו. הצמיחה יוצאת הדופן ויצירת הערך ב-GES בשנתיים האחרונות משתקפת בשווי העסקה. חיזוק ההון והרחבת המקורות הזמינים הם שלב נוסף בתכנית הצמיחה המואצת של GES בתחומי המים, השפכים והפסולת אשר נמצאים בליבת המגמה העולמית והמקומית בתחום ה-ESG".

שגיא יוגב, מנכ"ל מגדל ביטוח: "ביססנו זה מכבר את מעמדנו כאחד הגופים המוסדיים המובילים בהיקף ההשקעות בסקטור התשתיות ובתחומי האנרגיות המתחדשות והנקיות. זאת, כיישום של מדיניות החברה לנהל את השקעותיה מתוך ראיית ESG ומתוך אמון מלא שלנו בתחום ובצמיחה העתידית שלו. פעילותה של ג'נריישן קפיטל באמצעות GES בעולמות ייחודיים של מים, סביבה ושפכים מהווה הזדמנות מצוינת עבורנו להרחיב ולהעמיק את השקעותינו בתחומים נוספים ואנו נפעל לפתח את פעילותנו בתחום בעתיד ולחזק את השותפות עם GES".

ארז מגדלי, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל ביטוח: "אנו פועלים בכל עת לאיתור הזדמנויות השקעה המשלבות אספקטים סביבתיים מחד לצד תשואות גבוהות ויציבות עבור עמיתי מגדל. מצאנו בהשקעה ב- GES הזדמנות שכזו ואנו שמחים להשקיע בחברה במטרה להמשיך ולקדם את התפתחות התחום בישראל בשנים הבאות".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית