שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
מכרז החשכ"ל להקמת קרן הלוואות למודרי אשראי פתוח גם לגופי אשראי חוץ בנקאי
הגוף שייבחר יהיה זכאי להגנת מדינה בשיעור שבין 90%-70% על כל הלוואה שלא תיפרע ועד לסך מקסימלי של 45 מיליון שקלים על כלל תיק האשראי
האם מצוקתם של מודרי אשראי עומדת בפני פתרון. אגף החשב הכללי במשרד האוצר פרסם מכרז להקמת קרן הלוואות למודרי אשראי. במכרז החדש הופרדו שירותי הליווי הכלכלי משירותי ההלוואות ונפתח המכרז לכלל נותני האשראי במשק, בהם גם גופי אשראי חוץ בנקאי, שיוכלו להוביל את הפעילות.
 
במסגרת המכרז יבחר נותן אשראי שיהיה אחראי על כל תהליך מתן האשראי, חיתום והתפעול השוטף. הגוף שייבחר יהיה זכאי להגנת מדינה בשיעור שבין 90%-70% על כל הלוואה שלא תפרע ועד לסך מקסימלי של 45 מיליון שקלים על כלל תיק האשראי.

לפני כשנתיים פורסם המכרז הראשון להקמת הקרן, אולם המכרז נעשה בשיטה שונה. "כעת, לאחר תהליך הפקת לקחים ובחינה נרחבת של שוק האשראי והאפשרויות המכרזיות, שבוצעה על ידי ועדת המכרזים בראשות גיל כהן, סגן בכיר לחשב הכללי, פורסם המכרז הנוכחי. התהליך לווה על ידי וועדת הכלכלה והעומד בראשה, שראו את החשיבות במתן מענה לאוכלוסייה זו", מסבירים באגף החשכ"ל.

בנוסף, מסבירים בחשכ"ל, יבחר גוף לשירותי ליווי כלכלי לזכאי ההלוואות במסגרת הקרן שיסייע לשיפור מצבם הכלכלי ודירוג האשראי שלהם. בתוך כך סיוע בבניית תקציב בר קיימא למשק הבית, המלצות לטיפול בחובות, בחינה והדרכה למיצוי זכויות והמלצות עתידיות בנושא שיפור ההתנהלות הכלכלית.

החשב הכללי, יהלי רוטנברג: "אני רואה חשיבות רבה בהקמה של קרן הלוואות לבעלי דירוג אשראי נמוך ומברך על פרסום המכרזים המהווים צעד מרכזי לקראתה. נעשתה עבודת מטה מקיפה לטובת הקמת קרן שתסייע לשיפור המצב הכלכלי של הזכאים, ותכלול הגנת מדינה בשיעורים משמעותיים".

סגן בכיר לחשב הכללי, גיל כהן: "כפי שהתחייבנו בוועדת הכלכלה בכנסת ולאחר עבודה מאומצת של כלל השותפים בתהליך, אנו קוראים לכלל הגופים הרלוונטיים להגיש הצעות במסגרת המכרזים שפורסמו לטובת פעילות ייחודית זאת. אנו מאמינים כי הקרן להלוואות לבעלי דירוג אשראי נמוך תוקם בהקדם ותיתן את המענה הראוי לזכאים".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית