שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
סוכני הביטוח מוצפים – יש לסייע להם לנווט בין שלל התכניות
ישנם משתנים רבים כמו סוגי הביטוח הקיימים בקופה, סכומי הביטוח, עלות הכיסויים הביטוחיים, תוספות רפואיות ו/או החרגות לכיסויים הביטוחיים בקופה, היבטי מיסוי ועוד - משתנים שעל בעל הרישיון לבדוק טרם הניוד
השבוע פורסמו נתוני ניוד החיסכון הפנסיוני בין הגופים המוסדיים לרבעון הראשון של 2022.
 
מדובר במיליארדי שקלים, הכוללים את ניוד (העברת כספים) חסכונותיו של "עם ישראל" באפיקי החיסכון וההשקעה, בין היתר, מביטוחי מנהלים, מקרנות פנסיה, מקופות הגמל ומקרנות ההשתלמות.

לרוב, הניודים בין האפיקים השונים נובעים מתשואתן של הקופות בעת האחרונה. על פניו, זה אמור להיות קריטריון משמעותי, הרי רצונם של מי שמטפלים בכספי החיסכון שלנו, בין אם אלו יועצי השקעות או בעלי רישיון פנסיוני, הוא להעביר את החיסכון שלנו לקופה שתשיא עבורנו את התשואה הגבוהה ביותר. זה נכון, אך חלקית.

ראשית, חיסכון ארוך טווח כמו זה המנוהל בביטוחי מנהלים, בקופות גמל והשתלמות ובקרנות פנסיה, כשמו כן הוא - לתקופה ארוכה, לעת פרישה. התייחסות לביצועים בשוק ההון ברמה חודשית, רבעונית או אף שנתית, חוטאת למטרה! את התשואות של אפיקי חיסכון לטווח ארוך, יש לבחון על פני שנים. יתר על כן, בחלק מאפיקי החיסכון הפנסיוני, כגון ביטוח מנהלים וקרן פנסיה, קיימים מרכיבי ביטוח למקרה פטירה ולמקרה נכות, ויש חשש שלא תמיד הם נלקחים בחשבון עד תום בתהליך הניוד.

במה מדובר? ישנם משתנים רבים כדוגמת סוגי הביטוח הקיימים בקופה, סכומי הביטוח, עלות הכיסויים הביטוחיים, תוספות רפואיות ו/או החרגות לכיסויים הביטוחיים בקופה, היבטי מיסוי ועוד. כל אלו הם משתנים שעל בעל הרישיון לבדוק טרם הניוד וזאת עוד מבלי להתייחס לנושא התשואות. נשאלת השאלה האם באקלים הנוכחי, עת בעלי הרישיון מוצפים בתכניות חיסכון רבות, יש ביכולתם להתייחס באופן מקצועי ומדויק לכל המשתנים האמורים ולהשפיע על ההמלצה הטובה ביותר עבור הלקוח? חלקם יכול וחלקם לא יכול.

וגם אם הם יכולים, עולות שאלות נוספות כמו כמה זמן יארך תהליך הבדיקה? כמה חושש בעל הרישיון הפנסיוני להתעסק עם היבטי ביטוח של לקוח? או להתייחס למקדם ההמרה לקצבה הקיים בפוליסה? או לבחון את הבעיות הרפואיות המשפיעות על הכיסוי במוצר הקיים לעומת מוצר חלופי עליו ימליץ ללקוח?

אכן לא פשוט.

לכן, מתבקשת רפורמה שתייעל ותקצר את התהליך, תיתן כלים משמעותיים להתמודד עם שפע המידע, תסיר חסמים של חשש מקצועי ותתחשב במגבלות רגולטוריות, על מנת להבטיח ללקוח את כיסויי הביטוח הזולים והמתאימים לצרכיו, לצד פנסיה ראויה שתבטיח לו רווחה כלכלית בפרישתו לגמלאות הרפורמה תצטרך, בראש ובראשונה, להגן על המבוטח מפני נזקים בלתי הפיכים כתוצאה מניוד המונע אך ורק משיקולי תשואה.

• הכותב הינו יועץ פנסיוני ויזם-מייסד בסטארטאפ AROYA

 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית