שם משתמש
סיסמא
דפנה קאופמן, נשיאת אגודת האקטוארים בישראל / צילום: יח"צ
כנס ארגון האקטוארים הבין-לאומי בבריסל בלגיה / צילום: ארגון ה-IAA
חברות קשורות
אגודת האקטוארים בישראל
 
לוח אירועים
מאקטואריה לאקטואליה: הוקפאה חברות רוסיה בארגון האקטוארים הבין-לאומי
הארגון אשר מאחד אגודות אקטואריות מלמעלה מ-70 מדינות ובהן מדינות ה-OECD וישראל, נקט בצעד הדרמטי בשל מצב המלחמה באוקראינה
ארגון האקטוארים הבין-לאומי, ה-IAA, החליט על הקפאת חברות אגודת האקטוארים הרוסית בארגון. ההחלטה, שנחשבת לדרמטית ויוצאת דופן בעולם הביטוח, הוצגה בכנס השנתי של הארגון, שהתקיים לאחרונה בבריסל בלגיה, בהשתתפות ראשי אגודות האקטואריות מלמעלה מ-70 מדינות החברות בו, בכללן מדינות ה-OECD וישראל. זאת על רקע דיונים בכנס של הוועדות המרכזיות בארגון האקטוארים הבין-לאומי כמו ועדת רגולציה, ועדת הכשרה, ועדה לקידום המקצוע, ועדה לסטנדרטים מקצועיים, ועדת משבר האקלים ועוד.

בארגון מסבירים כי בשלב זה מדובר בהרחקה זמנית ולא בהסרה לאלתר של רוסיה מהארגון הבין-לאומי. אולם, המשמעות מהחלטה זו היא הרחקת האקטוארים הרוסיים מכל פעילות בוועדות הארגון, ממעטפת ההכשרות המקצועיות שהוא מעניק ומהאפשרות להכרה בהסמכות של אקטוארים חדשים על פי הסטנדרטים הגבוהים בעולם.

עוד נמסר כי חשיבות החברות בארגון האקטוארים הבין-לאומי אף באה לידי ביטוי בתקנות המסדירות את תנאי הכשירות של האקטוארים הממונים בישראל, שפורסמו בפברואר 2019 על-ידי שר האוצר והממונה על רשות ההון, ביטוח וחיסכון. מבין התקנות, התנאים לתפקיד אקטואר ממונה מחייבים בין השאר הכרה על-ידי ארגון האקטוארים הבין-לאומי (The International Actuarial Association) ועומד בדרישותיו. חברות וחברי אגודת האקטוארים בישראל במעמד FELLOW זוכים למעמד המקצועי הגבוה ביותר, מתוקף הסכם הכרה הדדי עם האגודה האנגלית, שהינה מהמובילות בעולם, יחד עם השתייכותה של האגודה לארגון האקטוארים הבינלאומי, שבו היא חברה באופן מלא ואף נמנית על מייסדיו.

לדברי נשיאת אגודת האקטוארים בישראל, דפנה קאופמן, שהשתתפה בכנס בבריסל, "הכנס הבין-לאומי של הארגון המשיך ותרם ליצירת שיתופי פעולה, דיונים מעמיקים בנושאי ליבה והפרייה הדדית בין האקטוארים המובילים בעולם. למרות השונות ברגולציה ובמאפייני השווקים, קיימת תמימות דעים ביחס להתעצמות האתגרים האקטואריים שעמם מתמודדים אנשי המקצוע, בדגש על פיתוח ושכלול מודלים מתקדמים המבוססים על דיסציפלינות ממגוון עולמות תוכן, התאמת ההכשרה האקטוארית לעידן המודרני וגיוס אקטוארים צעירים למקצוע. נושאים אלו זכו למירב תשומת הלב במהלך ימי הכנס, וכתמיד הציפו ערכים מקצועיים רבים".
 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית