שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
סקר: הראל מובילה את ביטוחי הבריאות הפרטיים במגזר החרדי
מסקר שערכה חברת המחקר אסקריא עולה כי רוב החרדים לא מחזיקים ביטוח בריאות פרטי
רוב החרדים לא מחזיקים ביטוח בריאות פרטי ומעדיפים להסתפק בביטוחים שמציעות קופות החולים, כך עולה מסקר שערכה חברת אסקריא בחודש פברואר בקרב מעל 2,000 משיבים מהמגזר החרדי.

עוד נמצא בסקר, אשר נערך בדגימה אינטרנטית, כי חברת הראל מובילה את כמות המבוטחים בביטוחים פרטיים עם 32% מהמגזר החרדי. אחריה מגדל עם נתח שוק של 20%, הפניקס (14%) מנורה (12%) כלל עם 8%, איילון וביטוח ישיר עם 3% כל אחת, AIG עם 1% (אחר – 8%).

דודי דרור, מנכ"ל אסקריא: "בשנים האחרונות ניכרת מגמה של עלייה ברמת החיים ובדפוסי צריכה המתבטאת בתחומים שונים. החברה החרדית לומדת להכיר בערכם של הביטוחים הפרטיים המאפשרים כיסויים במקרים בריאותיים רחבים יותר ולתקופות ממושכות אשר אינן מכוסות על ידי קופות החולים. כך נראית עלייה מתמדת ברכישת ביטוחי בריאות ושוק המתעניינים גדל והולך".לפי נתוני הלמ"ס לשנת 2019 משק בית חרדי הוציא ב-2019 רק 261 שקלים על ביטוחי הבריאות של הקופה ו-57 שקלים לביטוחים פרטיים, לעומת 429 שקלים של משק בית חילוני (מדובר על ביטוח סיעודי, ביטוח משלים של הקופה, ביטוחים פרטיים) ו-174 שקלים לביטוחים פרטיים.

הפער בביטוחי הבריאות הפרטיים הוא המשמעותי ביותר, לעומתו, ההוצאה על ביטוח בריאות משלים בקופת החולים די דומה, כאשר משק בית חילוני הוציא בממוצע 210 שקלים בחודש ומשק בית חרדי הוציא 199 שקלים בממוצע בחודש בשנת 2019.
הפער בהוצאה לנפש גדול יותר, מאחר ומשק בית חרדי מונה 5.2 נפשות, לעומת משק בית חילוני המונה 2.7 נפשות בממוצע.
לדברי דרור, "המשפחה החרדית אינה מודעת מספיק לחשיבות ויעילות הביטוח הפרטי, לעומת נגישות המידע המגיע אליהן מקופות החולים. למרות הגישה לאינטרנט שהתרחבה במגזר בעקבות הקורונה, עדיין אין מספיק שיווק למגזר החרדי לגבי חשיבות הביטוח הפרטי בעוד קופות החולים מרחיבות במידע על שלל אפשרויות הביטוח ויתרונותיהן ומחיריהן השווים לכל נפש. לכן בבואה של משפחה חרדית לבחון האם כדאי לרכוש ביטוח פרטי, היא מסתמכת על החישוב הכלכלי בלבד, בהעדר מידע נוסף. ואז יעדיפו את המוכר והזול יותר שמכסה את מקרי הבריאות הנפוצים ויסתמכו על הקהילה בסיוע כלכלי במקרי הביטוח החריגים".

 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית