שם משתמש
סיסמא
אילן רביב, מנכ"ל מיטב | צילום: רמי זרנגר
חברות קשורות
מיטב דש
 
לוח אירועים
מיטב: רווח נקי בסך 32 מיליון שקלים ברבעון הראשון של 2022
היקף הנכסים המנוהלים הסתכם לכ-223 מיליארד שקלים בסוף הרבעון הראשון, שבו גייסה הקבוצה כ-4.4 מיליארד שקלים בנכסי הגמל וההשתלמות | ה-EBITDA המנוטרלת הסתכמה בכ-81 מיליון שקלים
בית ההשקעות מיטב רשם ברבעון הראשון של 2022 רווח נקי בסך של 32 מיליון שקלים, בהשוואה ל-31 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי לבעלי המניות הסתכם ב-26 מיליון שקלים, בהשוואה ל-13 מיליון שקלים בתקוםפה המקבילה אשתקד.
 
מיטב דש: רווח נקי של כ-129 מיליון שקלים ב-2021
17/3/2022
היקף הנכסים המנוהלים הגיע לראשונה לשיא של כ-221 מיליארד שקלים נכון לסוף אשתקד
בנטרול השפעת התביעות המשפטיות, הסתכם הרווח לבעלי המניות ב-31 מיליון שקלים, לעומת 46 מיליון ברבעון הראשון של 2021. ההפרש נובע בעיקרו מקיטון של כ-12 מיליון שקלים ברווח לאחר מס מעסקת רכישת תיק האשראי ליהלומנים בפנינסולה והוצאות מימון גבוהות ברבעון הנוכחי לאור שיעור עליית המדד.

ההכנסות של בית ההשקעות ברבעון הראשון של 2022 הסתכמו לסך של כ-286 מיליון שקלים, עלייה של כ-2%, בהשוואה להכנסות של כ-281 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. עיקר העלייה בתקופת הדוח נובעת מעלייה בהכנסות מניהול נכסים.

ה-EBITDA המנוטרלת ברבעון הראשון של 2022 הסתכמה בכ-81 מיליון שקלים, לעומת 120 מיליון שקלים ברבעון הראשון של 2021.

היקף נכסי קופות הגמל והפנסיה שבניהול החברה ליום 31 במרץ 2022 עלה בכ-42% לכ-89.2 מיליארד שקלים, בהשוואה לכ-62.8 מיליארד שקלים ב-31 במרץ 2021.

חיסכון ארוך טווח. ההכנסות ברבעון הראשון של 2022 במגזר חיסכון ארוך הטווח הסתכמו לסך של כ-98 מיליון שקלים בהשוואה לכ-78 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של כ-26%. העלייה בהכנסות בתקופת הדוח נובעת בעיקר מעלייה בהיקף הנכסים הממוצע ומעליה בהפקדות בקרנות הפנסיה.

החיסכון השוטף. ההכנסות ברבעון הראשון של 2022 במגזר החיסכון השוטף הסתכמו בכ-92 מיליון שקלים, בהשוואה לכ-86 מיליון שקלים ברבעון הראשון ב-2021, עלייה של כ-7%. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מעלייה בהיקף הנכסים הממוצע, לרבות גיוס קופות מפעליות ברבעון השלישי אשתקד.

"בשנת 2021 קופות מפעליות רבות בחרו במיטב ניהול תיקים לניהול ההשקעות שלהם, ביניהן ניתן למצוא את קרנות המורים והגננות, קופת התגמולים של עובדי בנק לאומי, קופות הגמל גל, כלנית, הגומל ועוד. ניהול קופות אלה ביחד עם ניהול תיק ההשקעות של קרן העושר הנורבגית הפכו את מיטב ניהול תיקים לחברה מנהלת התיקים הגדולה בישראל ללקוחות פרטיים, לחברות ולגופים מוסדיים עם נכסים מנוהלים של כ-72 מיליארד שקלים, נכון ל-31 במרץ 2022", נמסר ממיטב.

פעילות הברוקראז'. ההכנסות ברבעון הראשון של 2022 בפעילות הברוקראז' ללקוחות פרטיים (מיטב טרייד) הסתכמו לסך של 27 מיליון שקלים, בהשוואה ל-37 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות בתקופת הדוח נובעת מפעילות מוגברת ברבעון המקביל אשתקד, בעיקר בניירות ערך זרים, תופעה שאפיינה את כל תחום הברוקראז' ברבעון הראשון של שנת 2021. לעליית הריבית בארץ ובעולם עשויה להיות תרומה חיובית להכנסות ולרווח כתוצאה מהיקף פקדונות ועו"ש משמעותי בחבר הבורסה.

אשראי חוץ. הכנסות מאשראי חוץ בנקאי ברבעון הראשון של שנת 2022 הסתכמו לסך של כ-41 מיליון שקלים לעומת כ-51 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות בתקופת הדוח נובעת מירידה בהכנסות פנינסולה שנובעות מירידה ברווח שנרשם בגין רכישת תיק אשראי ליהלומנים מבנק איגוד בקיזוז עלייה הנובעת מהפעילות השוטפת של פנינסולה. כמו כן, נרשמה עלייה בהכנסות לוטוס (אשראי ליזמי בניה באירלנד) ובהכנסת מיטב הלוואות (אשראי בתחום הנדל"ן ללקוחות פרטיים בישראל).

הכנסות אחרות. ברבעון הראשון של שנת 2022 הסתכמו הכנסות האחרות לסך של כ-28 מיליון שקלים לעומת סך של כ-29 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות האחרות כוללות הכנסות מברוקראז' מוסדי, מעמלות ביטוח, הפצת קרנות זרות ואחרות.

היקף הנכסים המנוהלים ברבעון הראשון של 2022 הסתכם לסך של כ-223 מיליארד שקלים.

"הקבוצה ממשיכה במומנטום העסקי החיובי"

אילן רביב, מנכ"ל מיטב השקעות: "הקבוצה ממשיכה במומנטום העסקי החיובי. עוצמת המותג והצלחות עקביות בתחומי ניהול ההשקעות – גמל ופנסיה, קרנות נאמנות וניהול תיקים, מובילים להמשך צמיחה. במהלך הרבעון הראשון גייסנו כ-4.4 מיליארד שקלים בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות וההפקדות החודשיות בקרנות הפנסיה עלו לכ-400 מיליון שקלים. לאחר מועד הדוח דיווחנו על עסקת השקעה ב-Liquidity והתקשרות בעסקת אשראי עם Apollo – מהלך שהציף ערך בפעילות זו ואנו ממשיכים לבחון הזדמנויות אסטרטגיות להצפת ערך בפעילויות שונות של בית ההשקעות בהמשך השנה".

 
 
תגיות:
חברות ופעילים:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית