שם משתמש
סיסמא
יהודה בן אסאייג, מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח | צילום: יעל צור
 
לוח אירועים
נחתם הסכם קיבוצי חדש במנורה מבטחים ביטוח
בכל אחת משלוש שנות ההסכם, 2022-2024, יקבלו עובדי החברה תוספות שכר של 3% מדי שנה ובסך הכל 9% | כן יינתן בונוס שנתי ושכר המינימום יועלה בהדרגה עד ל-6,500 שקלים בחודש
הסכם קיבוצי חדש לשנים 2022 עד 2024, נחתם שלשום (ו') בין מנורה מבטחים ביטוח לבין ההסתדרות  הכללית החדשה – הסתדרות המעו"ף וועד העובדים במנורה ביטוח. ההסכם החדש יחליף את ההסכם הקיים אשר תוקפו הוארך עד ל-31 בדצמבר 2021 והוא יחול על העובדים בהתאם לתחולת ההסכם הקיבוצי הקיים.
 
תקופת ההסכם היא מה-1 בינואר 2022 עד ל-31 בדצמבר 2024, ובהתאם להסכמת הצדדים, בתקופת תוקפו של ההסכם הצדדים ישמרו על שקט תעשייתי לגבי העניינים והנושאים המוסדרים בו. בין הסעיפים העיקריים בהסכם:

תוספות שכר - עובדי החברה יקבלו תוספות שכר של 3% בכל אחת מהשנים 2022-2024 (ובסה"כ 9% במצטבר), וזאת כתלות בתוצאות העסקיות של החברה כמפורט בהסכם.

בונוסים - בשנת חתימת ההסכם (2022) יוקצה תקציב לצורך תשלום בונוס שנתי בשיעור של 6.66% מ"שכר שנתי לבונוס". בנוסף יקבלו העובדים הזכאים לבונוס מיוחד (כהגדרתם בהסכם) סכום של 1,800 שקלים לכל עובד, ובכפוף לעמידה בלפחות 70% מיעד הרווח השנתי הכולל של מנורה ביטוח כפי שייקבע על ידי דירקטוריון החברה, תקצה החברה בשנים 2023-2024 תקציב לתשלום בונוסים ל"עובדים הזכאים לבונוס שנתי" בשיעור משתנה בהתאם לשיעור העמידה ביעד הרווח ובטווח שבין 3.5% מהשכר השנתי לבונוס ועד שיעור של 8.33% מהשכר השנתי לבונוס.

שכר מינימום - החל משכר החודש העוקב למועד חתימת הסכם החדש יעמוד שכר המינימום לעובדים כפי שהוגדר בהסכם על סך של 6,000 שקלים בחודש, ובמהלך שנות ההסכם יועלה שכר המינימום בהדרגה לעובדים הקבועים כפי שהוגדרו בהסכם, עד לסך של 6,500 שקלים בחודש.

זכויות ורווחה - בנוסף, כולל ההסכם החדש הגדלה של סבסוד ארוחות לעובדים, גני ילדים, קייטנות, הבראה, ותקציב הרווחה.

אומדן עלות - העלות השנתית הממוצעת של הוצאות כוח אדם בגין תקופת ההסכם החדש בהנחה של עמידה ב-100% מיעדי הרווח של השנים הרלבנטיות יעמוד על סך של כ-16.5 מיליון שקלים. אומדן העלות השנתית הממוצעת של הבונוסים השנתיים הצפויים להיות מוענקים בגין השנים 2022-2024 בהנחה של עמידה ב-100% מיעדי הרווח של השנים הרלבנטיות, יהיה בסך של כ-14 מיליון שקלים לשנה.

במנורה מבהירים, כי חלק מהסכומים האמורים לעיל הינם חלף עלויות בגין הוצאות כוח אדם שהיו ניתנות גם לולא נחתם הסכם זה. כמו כן, מובהר, כי הנתונים האמורים אינם כוללים אומדני עלויות בגין הטבות שהיקף מימושן אינו ודאי.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "ההסכם לעובדי מנורה מבטחים ביטוח משפר את תנאיהם ודואג לעתידם התעסוקתי לשנים הבאות. נמשיך ונפעל למען כלל העובדים במשק".

מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח יהודה בן אסאייג: "העוצמות של קבוצת מנורה מבטחים הן בהון האנושי האיכותי והמקצועי שלה אשר מהווה את המשאב החשוב בקבוצה ואותו נמשיך לטפח, הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית. אנו שמחים על שיתוף הפעולה הענייני וההוגן עם ההסתדרות, עם ועד העובדים של מנורה מבטחים ועם כל העוסקים במלאכה. קבוצת מנורה מבטחים שמה לנגד עיניה את טובת העובדים וכך תמשיך לפעול גם בעתיד".

יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל: "הנהלת מנורה מבטחים זכתה בעובדים מעולים, והם זכאים להסכם המצוין עליו חותמים היום ועד העובדים והסתדרות המעו"ף יחד עם הנהלת החברה. עמידה איתנה של נציגות העובדים הביאה לבסוף להבנות בין הצדדים ותוצאות טובות לכולם".

יו״ר ועד עובדי מנורה מבטחים ביטוח חן כושר: "אני גאה להציג בפני העובדים הסכם מצוין, שהתגבש בחודשים האחרונים לרווחתם. בהסכם זה שמנו דגש על הטבות כלכליות רוחביות לעובדים הקבועים, תוך מתן אופק מעולה לעובדים חדשים שמצטרפים אלינו מדי יום".

 טקס החתימה בהשתתפות ראשי ההסתדרות וראשי מנורה מבטחים | צילום: דוברות ההסתדרות
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית