שם משתמש
סיסמא
ניר עובדיה, מנהל השקעות ראשי עמיתים | צילום: יח"צ
כתבות נוספות בתחום
 
לוח אירועים
עמיתים תעמיד לג'נריישן קפיטל חוב מזנין בהיקף של 115 מיליון שקלים
הקרן הפועלת בתחום התשתיות והאנרגיה השלימה רכישת 25.5% בפרויקט האגירה השאובה בגלבוע תמורת כ-227 מיליון שקלים | יתרת העסקה תמומן ממקורותיה העצמאיים של ג'נריישן קפיטל
קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל, הודיעה על השלמת העסקה לרכישה מידי אלקטרה של מלוא החזקותיה, המהוות 25.5% מהון מניותיה של פי.אס.פי השקעות, אשר הינה בעלת מתקן אגירה שאובה במעלה הגלבוע בהספק מותקן של 300 מגה-וואט. התמורה הסופית ששולמה עומדת על כ-227 מיליון שקלים.
 
הראל ועמיתים רוכשות 4,102 יחידות דיור בארה"ב בשותפות עם Morgan Properties תמורת כ-650 מיליון דולר
10/5/2022
מדובר על כ-15 נכסי מולטי פמילי באזור ה-Sunbelt בארה"ב | ההון העצמי שיתחלק בין השותפות מסתכם בכ-240 מיליון דולר
במסגרת העסקה נקבע מנגנון לתוספת תמורה בסך של עד 25 מיליון שקלים, בכפוף לשיפורים עתידיים בתקבולי מתקן האגירה. 5 מיליון שקלים מתוך התמורה הנוספת שולמו למוכרת במועד השלמת העסקה כמקדמה על חשבון התמורה הנוספת, וככל שלא יתקיים התנאי לתמורה הנוספת עד לחודש יולי 2026 תושב המקדמה לקרן, בתוספת ריבית והצמדה כמפורט בהסכם.

הקרן תממן את העסקה ממקורותיה העצמאיים ובאמצעות נטילת חוב נחות non-recourse שיועמד בקומת ביניים לטובת רכישת המניות. לצורך כך, התקשרה הקרן, באמצעות ג'נריישן פי.אס.פי, חברה בבעלותה המלאה של הקרן, עם קרנות הפנסיה המנוהלות על ידי עמיתים – קרנות הפנסיה הוותיקות, בהסכם לנטילת חוב נחות Non-recourse בהיקף של 115 מיליון שקלים.

ההלוואה מטעם עמיתים נושאת ריבית בטווח של 3.45%-3.75% לשנה וצמודה (קרן וריבית) למדד המחירים לצרכן. הריבית תשולם החל מתום 18 חודשים ממועד נטילת ההלוואה. קרן ההלוואה תיפרע במלואה בתשלום אחד בתום שבע שנים ממועד נטילת ההלוואה. מבנה ההלוואה אשר מורכב מפירעונות ריבית בלבד עד מועד הבולט משפר את תשואת הדיבידנד הצפויה לקרן בשנים הקרובות.

להערכת הקרן, התשואה על ההון המושקע של הקרן במסגרת העסקה צפויה לעמוד על שיעור של 11% עד 12% לשנה.

"מתקן האגירה מעלה גלבוע הינו נכס תשתית לאומי, אסטרטגי, חיוני וייחודי במדינת ישראל, הפועל במסגרת הסכם זיכיון מסוג BOO (Build, Operate, Own). מתקן האגירה, אשר הפעלתו המסחרית החלה בחודש אפריל 2020 לאחר תקופת הקמה של כ-6 שנים ובהשקעה כוללת של כ-2 מיליארד שקלים, קיבל רישיון קבוע לייצור חשמל לתקופה של 20 שנים (בתוקף עד לחודש אפריל 2040), כאשר לאחר תום תקופת הרישיון יישאר מתקן האגירה בבעלות חברת הפרויקט", נמסר מג'נריישן קפיטל.

עוד נמסר, כי מתקן האגירה מאפשר מתן מענה למחסור בחשמל בזכות יכולתו להוסיף לרשת החשמל בזמן קצר הספק מותקן של 300 מגה-וואט למשך כ-10 שעות. פעולת מתקן האגירה מבוססת על המרה של אנרגיה חשמלית לאנרגיה פוטנציאלית באמצעות שאיבה של מים ממאגר תחתון לעליון (בנפח של כ-2.7 מיליון מ"ק על שטח של כ-200 דונם, כל מאגר) בשעות בהן הביקוש לחשמל בשפל, ובעת הצורך, מומרת אנרגיה זו בחזרה לאנרגיה חשמלית על ידי הזרמת המים דרך פיר אנכי אל צמד טורבינות המייצרות חשמל ומשם אל המאגר התחתון.

ארז בלשה, מנכ"ל ג'נריישן קפיטל: "אנו גאים על השלמת רכישת הבעלות בפרויקט האגירה השאובה בגלבוע – פרויקט תשתית לאומי איכותי ומניב, אשר צפוי לייצר לקרן תזרים יציב ומשמעותי לטווח ארוך. מעבר לחשיבותו בהבטחת יציבות אספקת החשמל למשק בישראל לשנים רבות, לפרויקט השפעה סביבתית חיובית בהיותו מתקן המייצר חשמל נקי".

ניר עובדיה, מנהל השקעות ראשי בעמיתים: "אנו שמחים על המשך שיתוף הפעולה עם קרן ג'נריישן קפיטל במימון פרויקטי תשתיות לאומיות. מדובר בפרויקט שעמיתים מכירה היטב מהשתתפותה במימון החוב הבכיר. העסקה הנוכחית הינה עסקה איכותית ואטרקטיבית מבחינתנו, והיא מבטאת את יכולתנו בהשקעה ומימון פרויקטי תשתיות אסטרטגיים. השקעה זו מצטרפת להשקעות רבות אותן ביצענו בתחומים אלה, המהוות עוגן בתיק ההשקעות של עמיתים ומאפשרות עמידה ביעדים ארוכי הטווח של קרנות הפנסיה שבניהולנו".

אגירה שאובה גלבוע | צילום: יח"צ
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית