שם משתמש
סיסמא
שר האוצר אביגדור ליברמן והחשב הכללי יהלי רוטנברג | צילומים: דוברות האוצר ויח"צ
 
לוח אירועים
תוקם קרן חדשה להלוואות בערבות מדינה לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים
היקף האשראי צפוי לעמוד בשלב הראשון על כ-6 מיליארד שקלים | בקרן ישולבו נותני אשראי מכל הסוגים, בהם בנקים, חברות כרטיסי אשראי, נותני אשראי חוץ בנקאי בעלי רישיון מורחב וחברות אשראי P2P
ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ב'), את בקשת שר האוצר אביגדור ליברמן והחשב הכללי יהלי רוטנברג, להקים קרן חדשה להלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים.
 
מכרז החשכ"ל להקמת קרן הלוואות למודרי אשראי פתוח גם לגופי אשראי חוץ בנקאי
17/5/2022
הגוף שייבחר יהיה זכאי להגנת מדינה בשיעור שבין 90%-70% על כל הלוואה שלא תיפרע ועד לסך מקסימלי של 45 מיליון שקלים על כלל תיק האשראי
ממשרד האוצר נמסר כי עסקים קטנים ובינוניים מהווים מרכיב מרכזי בכלכלת המדינה, וגורם חשוב להגדלת הצמיחה, העלאת כושר הייצור והשגשוג הכלכלי בה. "קיומם של עסקים קטנים ובינוניים מגביר את התחרות בשוק, והם מהווים מקור משמעותי ליצירת מקומות תעסוקה חדשים, הן בשל מספרם הרב והן בשל פריסתם הגאוגרפית הרחבה, שעשויה לעודד תעסוקה במרכז ובפריפריה כאחד".

לדברי האוצר, הקרן החדשה צפויה להגדיל את היצע וזמינות האשראי לעסקים קטנים ובינוניים, באמצעות שילובם לראשונה של נותני אשראי מכל הסוגים, בהם בנקים, חברות כרטיסי אשראי, נותני אשראי חוץ בנקאי בעלי רישיון מורחב ומפעילי מערכת לתיווך באשראי בעלי רישיון מורחב (חברות אשראי P2P).

בנוסף נמסר, כי בקרן יוכנסו שיפורים רבים לטובת העסקים הקטנים והבינוניים. כך למשל, צפויה הקלה בדרישת הבטוחות, פורטפוליו מסלולים מגוון, במסגרתו ייפתח מסלול הון חוזר לטווח קצר בתנאים מועדפים, מסלולי השקעה עם תקופת החזר אשראי ארוכה, מסלולים ייעודיים ליצואנים וחקלאים, שיפורים בחוויית הלקוח והנגשת המידע ועוד.

היקף האשראי בקרן צפוי לעמוד בשלב הראשון על כ-6 מיליארד שקלים, כשלחשב הכללי שמורה הזכות להרחיב את היקף האשראי בפעימות נוספות בהתאם לביקושים. הקרן צפויה להתחיל את פעילותה בחודשיים הקרובים.

"הקרן החדשה היא שדרוג של קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים שמופעלת בחשב הכללי מאז שנת 2016 ומהווה המשך לקרן המיוחדת להתמודדות עם משבר הקורונה שסיימה את פעילותה בחודש אפריל 2022. החל משנת 2016", מסבירים באוצר ומוסיפים: "ממועד תחילת פעילותה של הקרן הקיימת, העמיד החשב הכללי באמצעות הקרנות השונות להלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים אשראי בהיקף כולל של למעלה מכ-34 מיליארד שקלים, מתוכו כ-8 מיליארד שקלים לכ-20 אלף עסקים במסגרת הקרן הרגילה וסך של למעלה מ-26 מיליארד שקלים ליותר מ-80 אלף עסקים במסגרת קרן הקורונה".

הפרויקט הובל על ידי חטיבת המימון והאשראי באגף החשב הכללי, בראשות גיל כהן.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "קרן ההלוואות החדשה תסייע מאוד לבעלי העסקים הקטנים והבינוניים. המדינה תסייע להם להתמודד עם צרכי תזרים המזומנים, להשקיע ולהתפתח ובמקביל תביא לשיפור משמעותי של התחרות בשוק האשראי, ותאפשר לחברות כרטיסי אשראי, לנותני אשראי חוץ בנקאיים ולחברות אשראי P2P להציע הלוואות בערבות מדינה. משרד האוצר מחויב לבחון ולמצות כל דרך במטרה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים שמהווים מנוע צמיחה מרכזי במשק הישראלי".

החשב הכללי יהלי רוטנברג: "קרנות ההלוואה בערבות מדינה הן כלי סיוע עיקרי של המדינה לעסקים קטנים ובינוניים שמהווים מנוע צמיחה מרכזי במשק. הביקוש להלוואות במסגרת הקרנות מדגיש את שיתוף הפעולה ההדוק בין החשב הכללי למערכת הפיננסית בתמיכה בעסקים קטנים ובינוניים באמצעות ערבויות המדינה. לראשונה אנו מאפשרים למגוון גופים פיננסים להעמיד הלוואות לעסקים בערבות מדינה, וזו במטרה להגדיל את התחרות ולשפר את תנאי ההלוואות לעסקים".

 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית