שם משתמש
סיסמא
קובי הבר, מנכ"ל ביטוח ישיר | צילום: כפיר סיון
כתבות נוספות בתחום
חברות קשורות
ביטוח ישיר - אי.די.אי. חברה לביטוח בע`מ
 
לוח אירועים
ביטוח ישיר: גידול של כ-2% בפרמיות ברוטו לכ-630.9 מיליון שקלים
בהשוואה לכ-620.4 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד | ההפסד הכולל הסתכם ברבעון הראשון של 2022 בכ-13.2 מיליון שקלים לעומת רווח כולל של כ- 45.6 מיליון שקלים ברבעון הראשון אשתקד
ההפסד הכולל של ביטוח ישיר הסתכם ברבעון הראשון של 2022 בכ-13.2 מיליון שקלים לעומת רווח כולל של כ- 45.6 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה הפסד חיתומי חד פעמי של כ-13 מיליון שקלים, אשר נובע בעיקר מהשפעה חשבונאית חריגה בענף רכב חובה ומהפסד חיתומי בענף רכב רכוש.
 
ביטוח ישיר רשמה ב-2021 רווח כולל של כ-205.7 מיליון שקלים
29/3/2022
ירידה קלה בהשוואה לרווח הכולל ב-2020 שהסתכם בכ-213.3 מיליון שקלים | הרווח הכולל ברבעון הרביעי של 2021 הסתכם בכ-60.3 מיליון שקלים לעומת כ-74.1 מיליון שקלים ברבעון המקביל ב-2020
התוצאות בפרמיות

הפרמיות ברוטו עלו ברבעון הראשון בכ-2% והסתכמו בכ-630.9 מיליון שקלים בהשוואה לכ-620.4 מיליון שקלים ברבעון המקביל. הגידול בפרמיות ברוטו הושפע מעלייה בהיקף הלקוחות בתחומי דירות ,חיים ובריאות והתאמת תעריף הסיכון בענפי הרכב והינו על אף הפסקת שיווק מוצר תאונות אישיות.

הפרמיות שהורווחו ברוטו הסתכמו בכ-570.1 מיליון שקלים בהשוואה לכ-575.4 מיליון שקלים ברבעון המקביל, קיטון של כ-1%.

הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי הסתכמו בכ-481.6 מיליון שקלים, לעומת כ-477.9 מיליון שקלים ברבעון המקביל, גידול של כ-1%. העלייה נובעת מגידול במספר הלקוחות ובהיקף הפעילות וכן מהתאמת התעריף לסיכון בענפי הרכב.

הפרמיות שהורווחו ברוטו מעסקי ביטוח חיים ללא חיסכון צמחו בכ-9%. הגידול נובע בעיקר מעלייה במספר הלקוחות ובהיקף הפעילות. הפרמיה בגין מוצרי חסכון ירדה בכ-22% בעקבות מכירת התיק הפנסיוני של החברה בתחילת שנת 2021. סך הכל הפרמיות שהורווחו ברוטו מעסקי ביטוח חיים צמחו בכ-7% והסתכמו בסך של כ-84.8 מיליון שקלים לעומת סך של כ-79.1 מיליון שקלים ברבעון המקביל.

הפרמיות שהורווחו ברוטו מעסקי ביטוח בריאות הסתכמו בסך של כ-64.5 מיליון שקלים, לעומת סך של כ-63.4 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-2%. העלייה נובעת מעלייה במספר הלקוחות והיקף הפעילות וזאת על אף הפסקת הפעילות במוצר תאונות אישיות. במוצרי הוצאות רפואיות ומחלות קשות היקף הפרמיות עלה ברבעון בכ-18%.

ההכנסות מהשקעות נטו לרבות רווח כולל אחר (לפני מס) הסתכמו ברבעון לסך של כ-10 מיליון שקלים לעומת סך של כ-55 מיליון שקלים ברבעון המקביל. רווח מהשקעות שאינן מיוחסות לפוליסות משתתפות ברווחים הסתכם בסך של כ-15.7 מיליון שקלים בהשוואה לרווח בסך של כ-48.1 ברבעון המקביל אשתקד. הירידה ברווחים מהשקעות נבעה משוק הון חלש יותר ביחס לתקופה המקבילה.

תוצאות לפי תחומים

ביטוח כללי. ההפסד הכולל לפני מס בתחום ביטוח כללי ברבעון הסתכם לכ-47.2 מיליון שקלים בהשוואה לרווח של כ-34.8 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. קיטון זה, נובע מירידה בהכנסות מהשקעות וכן בעקבות השפעת השינוי בעקום הריבית והשפעת עליית המדד על ההתחייבויות הביטוחיות. הקיטון קוזז בחלקו על ידי עלייה ברווחיות החיתומית בענפי הרכוש האחרים (דירות ועסק).

ביטוח חיים וחיסכון. הרווח הכולל לפני מס בתחום ביטוח חיים וחיסכון הסתכם בכ-19 מיליון שקלים לעומת כ-10 מיליון שקלים ברבעון המקביל, גידול של כ-90%. הגידול נובע מירידה ביחס התביעות שהיה גבוה במיוחד ברבעון המקביל.

ביטוח בריאות. ההפסד הכולל לפני מס בתחום ביטוח בריאות הסתכם בסך של כ-11.4 מיליון שקלים לעומת רווח של כ-6.8 מיליון שקלים ברבעון המקביל, גידול של כ-67% בעקבות שיפור ביחס התביעות.

"רבעון שנפגע מהשינויים האקסוגניים בענף הרכב"

מנכ״ל ביטוח ישיר, קובי הבר: "אנו מסכמים רבעון שנפגע מהשינויים האקסוגניים בענף הרכב. שוק הרכב בארץ ובעולם חווה הצטברות של השפעות שליליות, ובכלל זה עליה ניכרת בשכיחות התאונות והגניבות, בד בבד עם עלייה במחירי הרכבים והחלפים. בנוסף, בתחום רכב חובה רשמנו ברבעון הראשון הפסד חיתומי, שאינו נובע מהפעילות השוטפת, אלא בעיקר מהשפעה חשבונאית חריגה, שבנטרולה היינו מסיימים את הרבעון ברווח. אנו מעריכים כי המחזור השלילי לא ימשך לאורך זמן ונגיע לשיווי משקל חדש בתחום הרכב ולשיפור ברווחיות.

"ביטוח ישיר נמצאת על מסלול של שיפור מתמיד ואני שמח שאנו ממשיכים לחזק את מנועי הצמיחה הנוספים שלנו בביטוחי הבריאות, הדירות והחיים, שהפגינו תוצאות טובות גם ברבעון זה. במקביל אנחנו ממשיכים לטפל בצד ההוצאות באמצעות תהליכי התייעלות יחד עם השקעה בדאטה ובטכנולוגיה. אני גאה מאוד בכך שאנו ממשיכים לפעול להובלת ענף הביטוח הישיר בישראל לפרט ולמשפחה, משיקים מוצרים חדשים ומשופרים לטובת לקוחותינו, ומדורגים במקום החמישי בישראל ובמקום הראשון מבין החברות הפיננסיות, שהעובדים הכי רוצים לעבוד בהן".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:
חברות ופעילים:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית