שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
ד"ר גולן בניטה מונה למנהל חטיבת השווקים בבנק ישראל
ד"ר בניטה מכהן מפברואר 2020 כראש מטה נגיד בנק ישראל
נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, הודיע על החלטתו למנות את ד"ר גולן בניטה לתפקיד מנהל חטיבת השווקים בבנק ישראל. בניטה יכנס לתפקידו ב-15.7.22. הנגיד קיבל את ההחלטה לאחר שראיין מספר מצומצם של מועמדים שהועברו לבחינתו על ידי ועדת האיתור שבראשה עמד המשנה לנגיד.

ד"ר בניטה מכהן מפברואר 2020 כראש מטה נגיד בנק ישראל. לפני כן מילא בניטה שורה של תפקידים בבנק ישראל ובחו"ל. בתפקידו האחרון בחטיבת השווקים ניהל את היחידה לניהול אסטרטגי, שאמונה על גיבוש מדיניות ההשקעה של יתרות המט"ח. במסגרתה הוביל בניטה מהלכים מרכזיים במדיניות ההשקעה של היתרות, ביניהם שינוי הקווים המנחים, הגדלת פרופיל הסיכון והארכת אופק ההשקעה של היתרות. לפני כן מילא בניטה תפקידים כלכליים בחטיבת המחקר ובחטיבת הפיקוח על מט"ח והתמחה בסוגיות של יציבות פיננסית והשווקים המקומיים והגלובליים. בין תפקידיו כיהן בניטה גם כחבר דירקטוריון, המייצג את ישראל ב-European Bank for Reconstruction and Development שבלונדון, שם היה שותף בין היתר להובלת רפורמה מקיפה במערך ניהול ובקרת הסיכונים של ה-EBRD.

ד"ר גולן בניטה בעל תואר ראשון במדעי החיים ותואר שני ושלישי במנהל עסקים עם התמחות במימון, כולם מהאוניברסיטה העברית בי-ם. מתגורר בהר אדר, נשוי ואב ל-4.

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון: "אני מברך על מינויו של ד"ר גולן בניטה למנהל חטיבת השווקים בבנק ומודה לכל המועמדים הראויים שהתמודדו על התפקיד. לגולן ניסיון וידע עשירים בשווקים הפיננסיים בארץ ובחו"ל ובעבודת הוועדה המוניטרית. אלו יוכלו לתרום רבות לחטיבה ולבנק ביישום המדיניות המוניטרית הנקבעת ובתמיכה בפעילות הסדירה של שוק המט"ח בישראל וניהול יתרות המט"ח של הבנק. לחטיבת השווקים תפקיד מרכזי בבנק ישראל ואני סמוך ובטוח שגולן יוביל אותה ואת עובדיה ומנהליה המקצועיים והמסורים בהצלחה. בהזדמנות זו, אני רוצה להודות למר אנדרו אביר על ניהול החטיבה במקביל לתפקיד המשנה לנגיד".

ד"ר גולן בניטה, מנהל חטיבת השווקים הנכנס: "התרגשתי מאוד לקבל את ההודעה על המינוי לתפקיד מנהל חטיבת השווקים. ברצוני להודות לנגיד, פרופ' אמיר ירון, על הבחירה בי לתפקיד ועל האמון שנותן בי. מינוי זה מהווה עבורי סגירת מעגל אישית ואני שב לחטיבת השווקים בה עבדתי תקופה כה משמעותית. ברצוני להודות למנהל החטיבה היוצא, המשנה לנגיד מר אנדרו אביר, אשר אפשר לי להתפתח מקצועית ולהגיע בשל לתפקיד. אני סמוך ובטוח שיחד עם אנשי חטיבת השווקים נוביל להישגים כלכליים משמעותיים".
 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית