שם משתמש
סיסמא
 
לוח אירועים
FinTLV מציגה: מפת האקוסיסטם הישראלי בענף האינשורטק
המפה מספקת הבנה מקיפה כיצד הענף מפולח ומיהם השחקנים העיקריים בכל מגזר ותת מגזר
קרן FinTLV מציגה מפה מקיפה של האקוסיסטם הישראלי בתחום האינשורטק.
בקרן מיפו את תחום האינשורטק, זיהו את השחקנים השונים ואת תפקידיהם בסביבה העסקית, ואת התחומים הרוויים בפעילות חדשנית יזומה ותחומים שממתינים לשינוי ולשיבוש.

"במהלך שנות העבודה שלנו עם חברות ביטוח ומבטחי משנה בעולם, כמו גם הפגישות שלנו עם אלפי סטרטאפים, הבנו שמפה מקיפה של האקוסיסטם הישראלי צריכה לכלול כל סטארט-אפ בעל פוטנציאל לשיבוש בענף הביטוח – סטארט-אפ המציע מוצרים חדשים, מציע לשפר את חוויית הלקוח, השירות ללקוח, שיפור תהליכי העבודה בענף הביטוח – חיתום, מכירות, תביעות או לסייע לחברות הביטוח הוותיקות והחדשות לשווק בצורה חכמה ויעילה יותר", הסבירו בקרן.

המפה מסודרת בצורה הבאה:המפה מתחילה במעגל הפנימי, בליבת התעשייה הישראלית: חברות הביטוח הישראליות.

במעגל הבא מופיעות חברות הביטוח החדשות. חברות האינשורטק בקטגוריה זו החלו כמפיצים או כסוכנים שאינם נושאים בסיכון הביטוחי (MGA, Managing General Agent, סוכנים המקבלים סמכויות מחברות הביטוח) ולאחר מכן התפתחו למבטחים (למעט Lemonade שהתחילה כמבטח) - חברות ישראליות שצמחו בחמש השנים האחרונות וחברות עם זיקה ישראלית הפועלות בעיקר בארה"ב.

במעגל השלישי מופיע מגזר ה-MGA's and brokers. תחום זה מייצג כל חברה המספקת שירותים או מנהלת כיסוי ביטוחי. יש ויכוח לגבי איך מגדירים 'אינשורטק' ואילו חברות נכנסות להגדרה או לא.
בקרן הגדירו במפה כל חברה המוכרת ביטוח, כיצרנית או כמפיצה.

במעגל הרביעי הוטבע המונח "מאפשרים" (Enablers), ובו נמצאות חברות שאינן חברות ביטוח, סוכנויות או סוכנים, אך עם זאת ממלאות תפקיד חיוני בשרשרת הערך הביטוחית - חברות המספקות כלים או שירותים חיוניים לענף, כגון טכנולוגיה המשמשת לשיפור תמחור, תביעות וחיתום.

מעגל זה מחולק לענפי הביטוח. החלוקה למגזרים מקלה על זיהוי התחומים הרוויים מאוד וכאלה שדורשים יותר חדשנות.
בנוסף, פוצלו סוגי השירותים שהחברות הללו מציעות בכל מגזר. זוהו התחומים המשמעותיים וחולקו למניעת סיכון, חיתום, נתונים ושירות (לרבות חברות המספקות שירותים לחברות הביטוח במגוון תחומים). חלוקה זו מאפשרת לנו לקבל תמונה מפורטת יותר של תחומי הביטוח השונים ועל כן, ניתן יהיה לראות חברה בסגמנט זה מופיעה בכמה מגזרים בו זמנית.

במעגל החיצוני והאחרון מופיעות חברות שאינן מוגבלות למגזר מסוים. השירותים שלהן כוללים בין היתר פיתוח פלטפורמות לענף הביטוח, שיווק, מאיצי חדשנות ושחקנים נוספים בתחום האינשורטק, הפעילים בכלל ענפי הביטוח ולכן אינם מוצגים תחת תתי קטגוריות.

בקרן מדגישים כי למרות הניסיונות להרכיב את מפת התעשייה המקיפה ביותר, ברור שמדובר בסביבה מתפתחת ומשתנה, והקרן תמשיך לתחזק ולעדכן את המפה באופן שוטף, כמפה דינמית.

עוד נמסר מהקרן כי "תחום האינשורטק (Insurtech, Insurance technology, טכנולוגיות ביטוח מתקדמות) בישראל ממשיך לצמוח ולהתפתח. בדומה לחברות הביטוח, גם האינשורטק כולל מגוון רחב של פתרונות, רעיונות, מוצרים וחברות המשפיעים על כל היבטי החיים שלנו. כקרן הון סיכון מתמחה, הממוקדת באינשורטק, אנו שמחים להציג תובנות לגבי התעשייה והמגמות שלה. אמנם FinTLV היא קרן גלובלית, בעלת השקעות בחו"ל בעיקר, אולם אנו רואים חשיבות רבה ליכולת שלנו לחבר ולסייע לאקוסיסטם הישראלי באמצעות מתן ערך משמעותי לשחקנים השונים ועזרה לכל החברות, ללא קשר להחלטה שלנו אם להשקיע בהן".

בקרן מסכמים כי "האקוסיסטם הישראלי בתחום ה- Insurtech הוא מגוון. המפה מספקת לצופה מבט ממעוף הציפור על הענף והבנה מקיפה כיצד הוא מפולח ומי הם השחקנים העיקריים בכל מגזר ותת מגזר. אנו נמשיך ללוות ולתמוך באקוסיסטם הישראלי, ולסייע לו הן על ידי המשך השקעות, זיהוי הזדמנויות עסקיות ושותפויות פוטנציאליות וסיוע לכל החברות בתחום".
 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית