שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
מי אמר אני ולא קיבל?
הכרת תודה ורצון חופשי - הכירו שני כוחות טבע הניתנים למינוף לטובתנו האישית
תגיות:
14/06/2022 14:27
כמו שהעץ מושפע מהאדמה ממנה הוא ניזון, הדג מושפע מאיכות המים בהם הוא חי, כך גם אנחנו בני האדם חיים בתוך אקוסיסטם שמזין אותנו.
 
הסוכן האופטימי: ממנעולים מנטליים למפתחות ההצלחה
30/5/2022
ארז שלו מסביר על הקשר הישיר בין מחשבות, רגשות, התנהגויות ומכירות טבעיות וקלות
אנו מודעים לחלק מהתזונה שנכנסת לגוף שלנו. חלקה האחר נכנס באופן סאבלימינאלי, ישירות אל תת המודע שלנו.

כשאנחנו מסתובבים ומוקפים בדעות של קולגות ומנהלים, כאשר אנו מאזינים ומקשיבים לגופי התקשורת הכלליים וגם המקצועיים, נסחפים יחד עם המילים המעוררות בנו את השדים הפנימיים, מזכירות למוח שלנו וגם לגוף להיות דרוך ובסטרס, הדבר הזה לכשעצמו מוריד אנרגיה של חשיבה מקדמת ומכניס ומפעיל מחשבות שליליות שרצות בראש בלופים אינסופיים.

לצד זה ברשתות החברתיות אנו עדים לתמונות, קטעי וידאו ופוסטים שמעלים הקולגות והחברים שלנו, שם אנחנו רואים חיוכים, סיפורי הצלחה, כולם בטיול, רזים, יפים ושזופים, נראה כאילו שכולם סביבנו כל הזמן רצים מכנס לכנס, מהרצאה אחת לשנייה, נראה שאצל השכנים הדשא ירוק והכל מושלם.

הפער הגדול הזה בין צד אחד של מידע שלילי לצד מידע נפלא ומלבב ברשתות יוצר אצלנו דיסוננס ומעלה את השאלה הפנימית, מה איתי? איפה אני בתוך כל השמחה והלחץ הזה? איך זה שאצל כולם הדשא ירוק ואצלי צהוב ולעיתים אפור? מה לא בסדר איתי? מה אני מפספס?

ההתבוננות החוצה מכריחה אותנו לצליבה אישית וביקורת עצמית, שוב ושוב אנחנו שומעים את המנטרה, אני לא מספיק טוב, עובדה שאצל אחרים הכל זהב, אני דפוק.

הרבה פעמים כשאני שואל בעלי סוכנויות ומנהלים אצל היצרנים, מה אתה רוצה? מה יחשב בעיניך להצלחה? כמה כסף אתה רוצה להרוויח? כמה שעות חופשיות בשבוע אתה רוצה לייצר לעצמך? התשובות מתחילות כך:

"שמע ארז, נשבע לך שאני לא רוצה להיות עשיר".

"אני לא מחפש להיות כל היום בבית".

"אני דווקא מאד אוהב לעבוד הרבה שעות".

"אני לא יודע מה אני רוצה".

"זה לא שאני חייב להיות הרבה שעות מחוץ לעבודה".

"לא צריך שותף שיעשה את כל מה שאני לא אוהב".

ועוד כהנה וכהנה, המשותף לכולן לדעתכם? צדקתם, כל התשובות הללו מתמקדות במה האדם לא רוצה או לא חייב.

הטבע, היקום, יש לו חוקים משלו, בין אם אנחנו מבינים ומסכימים אתם ובין אם לאו.

בלילה חושך, ביום אור, כוח הכבידה, עונות השנה, מעגל החיים והמוות, אלו חוקים בסיסיים שניתן ללמוד ולהכיר בהם, אם נתעלם מהם הם לא ייעלמו, הם היו כאן לפנינו ויהיו הרבה אחרי שנעזוב את הסיבוב הנוכחי בו כל אחד מאיתנו נמצא.

במאמר זה אני מבקש למקד אתכם בשני כוחות טבע איתנים ומיוחדים הניתנים למינוף לטובתנו האישית, ממש כך, ללא הגבלה או גבול, ללא עלות או מחיר, פשוט כי דרך הטבע.

הכרת התודה

החוק הראשון שאני רוצה שתבדקו נקרא חוק התודה.

חוק התודה עובד כך, אנחנו מקבלים עוד ממה שאנחנו אומרים עליו תודה.

נגיד תודה על הבריאות ונקבל יותר בריאות, נגיד תודה על הכנסת כסף, נקבל עוד כסף, נגיד תודה על שעות חופשיות, נקבל עוד זמן חופשי, נגיד תודה על יחסים מסוימים טובים, נקבל השבחת היחסים וכן הלאה.

אז אם זה כל כך פשוט איך זה שלא כולם משתמשים בחוק התודה וממנפים אותו לטובתם?

אז ככה, אנחנו רגילים להגיד תודה על משהו שאנחנו חווים אותו כ"יש", יש לי זוגיות טובה אז אני אומר תודה על הזוגיות, יש לי הכנסה פאסיבית, אז אני אומר תודה על הכנסה פאסיבית, יש לי עסקאות גדולות, אז אני אומר תודה על עסקאות טובות.

זאת אומרת, הטעות הבסיסית שלנו שאנחנו מתנים את הכרת התודה בתוצאה כמותית או תוצאה מוחשית במציאות.

אז כאשר אנחנו במצב לא טוב מבחינה כספית ויש לנו מעט הכנסות ממה שרצינו, אנחנו מתלוננים שהמצב קשה ובוודאי שלא אומרים תודה על המעט, אנחנו מחליטים להוקיר תודה לפי מה שכבר קרה. זה שימוש שגוי בחוק התודה, זו תקלת הביצה והתרנגולת.

אז מה עושים?

מסמנים מהם חמשת הדברים בחיינו שהכי היינו רוצים לראות בהם צמיחה ומתחילים להריץ בראש מנטרה של הכרת תודה בלי קשר לגודל ולכמות שכבר יש בידינו מאותו הנושא.

לדוגמה: גם אם יש לנו רק שקל אחד שנכנס, עלינו להגיד תודה רבה על השפע הכלכלי בחיי שממשיך לגדול מרגע לרגע, אני שמח בשקל הזה שנפל בחלקי מאוד, הרגישו את התודה, אפילו שהסכום קטן, ככה הכל מתחיל, גם העץ האדיר מכולם היה זרע קטן.

אם יש לנו קושי לגייס לקוחות גדולים ואנו חווים מעט מאד לקוחות חדשים כאלה, עלינו להכיר תודה על הלקוחות הגדולים שבעסק שלי, לשמוח בהם ולהריץ בראש מנטרה בה המסר הוא שאני מאושר בחלקי ובשפע של הלקוחות הגדולים שיש לי ומגיעים עוד ועוד, על שפע של לקוחות גדולים שבדרך אליי.

וכך בכל תחום ותחום שחשוב לכם בחיים.

אם הציניות חוסמת אתכם נסו למוטט אותה בגל אינסופי של מנטרות חיוביות, בסוף היא תישבר, חוסר האמונה ייחלש ובמקומו חזקו את האמונה בכוח גדול מכם, בתכנית הגדולה של היקום עבורכם, לא סתם אתם נמצאים איפה שאתם.

רצון חופשי

החוק השני מדבר על רצון חופשי:

על מנת להביא אלינו את הדברים שאנו רוצים עלינו לעבוד בשלושה רבדים:

הרובד הראשון - מחשבות, עלינו לחשוב בראש באופן מודע שוב ושוב מה אנחנו רוצים שיקרה ויגיע אלינו.

הרובד השני - דיבור, עלינו לדבר בקול רם את הרצונות שלנו ולהשתמש במילים ברורות ומדויקות, אני רוצה ש..., אני מזמן אלי..., אני מגלה בעולמי עוד ועוד...

הרובד השלישי - התנהגות, עלינו ליישם ולתרגל התנהגויות שתומכות במחשבה ובדיבור שלנו, מי שמחפש בריאות, שיקנה בגדי ספורט ואוכל בריא ויתרגל להכניס אותם ליום יום שלו, בהתחלה לזייף ולאט לאט זה נהיה חלק מהטבע, מי שמחפש לקוחות גדולים ידמיין אותם בראש ואז בדיבור יספר ללקוחותיו, לחבריו ולמשפחה שהוא מתמחה ומתחזק בניהול הסיכונים והפיננסים של לקוחות אמידים וכדומה.

מומלץ בחום להשתמש בתרגול של כתיבת בוקר או כל סוג של כתיבה בה אתם מפרטים את הרצונות שלכם, אני רוצה ש...

כמה שיותר פעמים, כמה שיותר זמן, הכל ידוע והרשות נתונה, אנחנו לא ממציאים כלום אלא מגלים ובוראים את המציאות שלנו כפי שהבורא הפך אותנו בצלמו לבוראים. יש לנו רצון חופשי ואנחנו אחראים וחופשיים לבחור בכל רגע נתון את המחשבה הגבוהה ביותר, הדיבור הגבוה ביותר והמעשה הגבוה ביותר. יחד אתכם גם אני נמצא במסע ההתפתחות הזה ונותן לכם ממה שאני חווה, לומד ומיישם.

שמח שאנחנו עוסקים כל הזמן בתכנים של צמיחה, אהבה והפצת טוב בעולם.

אנחנו רקמה אנושית אחת מחוברת ולכל אחד מאיתנו הכוח להשפיע על הקולקטיב, אנחנו פוטנציאל אנסופי לשינוי והשפעה ואם את או אתה חוששים שמא אתם קטנים מדי בשביל להשפיע, זכרו עד כמה יתוש אחד קטן יכול להטריד מנוחתם של רבים בסביבתו.

מאחל לנו להמשיך לצמוח יחד ומזמין כל מי שרוצה לקבל הכוונה אישית מואצת לפנות אלי.

• הכותב הינו מנכ”ל קבוצת באלאנס ומנהל קהילת באלאנס לסוכני ביטוח

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית
תגיות:


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית