שם משתמש
סיסמא
שלמה אייזיק בנכס בתחום הפיננסים של הלשכה | צילום: גיא קרן
חברות קשורות
מנור סוכנות לביטוח
לשכת סוכני הביטוח בישראל
 
לוח אירועים
אייזיק: אנחנו מבקשים לשמור על הסטטוס קוו שקיים ואם רוצים לפתוח – נפתח את הכל
נשיא לשכת סוכני הביטוח יצא בכנס פיננסים של הלשכה נגד הכוונה לאפשר לבנקים לשווק ביטוח צד ג' למרות שאינו קשור לביטוח משכנתה ולמשכנתה | "לא יכול להיות מצב שנוגסים בהבנות שהגענו אליהן"
נשיא לשכת סוכני הביטוח, שלמה אייזיק, התייחס היום (ה') בכנס פיננסים של הלשכה לאתגרים השונים עמם מתמודדת הלשכה, המרכזיים שבהם: נציגי המכירות של חברת הביטוח, הרגולציה וחוק ההסדרים.
 
אייזיק יצא נגד התופעה של נציגי המכירות של חברות הביטוח: "לא ייתכן שמי שמוכר ביטוח לא יחזיק ברישיון למכור ביטוח. בין אם זה ביטוח כללי, ביטוח פנסיוני או ביטוח ימי, ובקרוב מאוד גם יהיו ביטוחי בריאות. כרגע המצב הוא כזה שאנחנו מתמודדים עם אנשים שבאים לחופשה או לעבודה זמנית כזאת או אחרת, אין להם שום רקע, הם לא מכירים את הלקוחות והם אלה שמציעים ללקוח לעבור לחברה כזאת או אחרת, לעסק כזה או אחר, בתמורה להנחות שונות. לא ייתכן שאנחנו משקיעים סדר גודל של ארבע שנות לימוד עם סטאז' של חצי שנה ואנחנו בסופו של יום מתמודדים עם חייל משוחרר, עם כל הכבוד, שעובדים בחברת ביטוח או בגוף מוסדי בעבודה זמנית".

נשיא הלשכה מתח ביקורת על הרגולטור בטענה שהוא פועל לטובת הבנקים על חשבון סוכני הביטוח: "נתנו להם את האפשרות לעשות ייעוץ פנסיוני בדיגיטל ועכשיו יש לנו הסדר מלפני כמה שנים עם הפיקוח של שוק ההון, שהבנקים בעקבות כניסתם לשיווק פוליסות מבנה קשורות למשכנתה שהלקוח לוקח בבנק, סיכמנו עם הפיקוח שהבנקים יהיו רשאים אך ורק לשווק ביטוח מבנה בלבד.

"ביטוח תכולה וביטוח צד ג' על פי הסיכום שיש לנו עם הרשות הממשלתית - הם מנועים מלטפל בהם. והנה עכשיו אנחנו נתקלים בכל מיני חוזרים ורצונות של הרשות לאפשר לבנקים לשווק ביטוח צד ג' שהוא לא קשור בכלל לביטוח משכנתה ולמשכנתה שהלקוח לוקח בבנק. אנחנו מבקשים לשמור על הסטטוס קוו שקיים ואם רוצים לפתוח – נפתח את הכל, רוצים לדבר מחדש על חקיקת בכר – אהלן וסהלן, אבל לא יכול להיות מצב שנוגסים בהבנות שהגענו אליהן כשכולם אך ורק לטובת אלה שמגדילים את הגדולים ומקטינים אותנו".

בעניין חוק ההסדרים אמר אייזיק: "הפקידות באוצר משום מה החליטה שהבנקים יהיו רשאים להחזיק בסוכנויות לביטוח כללי, הגדירה אותם כבנקים קטנים, כבנקים שהיקף המחזור שלהם הוא עד 10% מסך כל היקף הפעילות הבנקאית, כך זה מוגדר, ואפשרו להם להתחרות בנו בביטוח כללי, אנחנו כמובן מתנגדים לזה, זה לא הגיוני".

לזכרו של יוסי מנור ז"ל

בפתח דבריו נשא אייזיק דברים לזכרו של יוסי מנור ז"ל, לשעבר נשיא לשכת סוכני הביטוח שנפטר לאחרונה: סו"ב יוסי מנור ז"ל ייצג אותנו בכבוד גדול ובאכפתיות גדולה בכל מוסד ובכל תפקיד רשמי אותו הוא עשה. יוסי שימש כנשיא לשכת סוכני הביטוח במשך שש שנים, בין השנים 2001-2007, והיה מוערך מאוד בזכות הידע המקצועי שלו ובזכות אישיותו. בין השנים 2016-2018 כיהן כיו"ר של MDRT בישראל וקידם מאוד את ישראל בארגון היוקרתי. בשנתיים האחרונות יוסי שימש כיו"ר מטה אזורי של אירופה ואוקיאניה מטעם הMDRT-.

"אישית, התייעצתי עם יוסי רבות, דעתו נחשבה מאד בעיניי. יוסי יקר, אתה תחסר לנו מאוד, אתה תחסר לי מאוד, השארת מורשת מפוארת, משפחה מדהימה, חוכמתך תמשיך ללוות אותי ואותנו, זיכרונך ימשיך להיות נצור בליבנו לעד, להתראות יוסי".

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית