שם משתמש
סיסמא
ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון | צילום: דוברות משרד האוצר
 
לוח אירועים
טיוטת חוזר: גם קופות סקטוריאליות יוחרגו מהוראות חוזר בחירת קופת גמל
בחירת הקופה תלויה באישור של הממונה | השינוי המוצע בא לתת מענה לגבי הקופות הסקטוריאליות הקיימות כבר היום, ולא כדי לעודד פתיחה של קופות סקטוריאליות חדשות רק לצורך החרגתן מהחוזר וקביעתן כקופות ברירת מחדל
רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון מעדכנת את ההוראות לעניין בחירת קופת גמל. בטיוטה לתיקון ההוראות מוצע להוסיף הוראה בעניין הקופות הסקטוריאליות.
 
במרץ 2016 נכנס לתוקפו חוזר גופים מוסדיים "הוראות לעניין בחירת קופות גמל" (13.3.2016). החוזר קובע, בין היתר, כי הוראותיו יחולו על כל המעסיקים במשק והחברות המנהלות של קופות גמל לקצבה ושל קרנות השתלמות. אולם, נקבעו בו מספר חריגים אשר הוראות החוזר לא יחולו עליהם, שאחד מהם הוא מקרה של קופה שנגבים בה דמי ניהול לפי הוצאות בפועל.

בטיוטה מוסבר, כי לצד הקופות הקיימות היום בשוק בהן נגבים דמי ניהול לפי הוצאות בפועל המיועדות לציבור חוסכים מסוים בלבד (המוכרות גם כקופות ענפיות), קיימות היום בשוק גם קופות סקטוריאליות המיועדות גם הן לציבור חוסכים מסוים על פי תקנונן, אולם דמי הניהול בהן אינו לפי הוצאות בפועל. לפיכך, מוצע לקבוע הוראה בעניין הקופות הסקטוריאליות הדומה לקופות הענפיות, לפיה גם קופות סקטוריאליות יוחרגו מתחולת החוזר, תוך קביעת תנאים ברורים שמטרתם לטפל בהבדלים הקיימים בין קופות סקטוריאליות לבין הקופות ענפיות לעניין שיעור דמי הניהול הנגבה בהן.

לפי המוצע, הוראות החוזר לא יחולו כאמור לגבי הצטרפות לקופה סקטוריאלית שההצטרפות אליה מוגבלת לפי תקנונה לציבור מסוים בלבד ושדמי הניהול בה אינם לפי הוצאות בפועל ובלבד שיחולו כל התנאים הבאים:

• נמסרה לממונה הודעה הכוללת פרטים על ההליך שביצע המעסיק או ארגון העובדים לצורך בחירת קופה זו לעומת קופות אחרות, לרבות לעניין דמי הניהול המוצעים בה לעומת הקופות האחרות וכו', והממונה השתכנע כי הבחירה בקופה זו אכן מטיבה עם העובדים לעומת אפשרויות אחרות, ובהתאם לכך לא הודיע על התנגדותו.

• שיעור דמי הניהול המקסימליים שהיא רשאית לגבות, לפי תקנונה, אינו עולה על דמי הניהול הממוצעים בקופות ענפיות בהן דמי הניהול הן לפי הוצאות בפועל נכון לסוף השנה הקלנדרית שקדמה למועד בו הגישה את ההודעה כאמור.

בטיוטה מובהר כי הוראה זו באה לתת מענה לגבי הקופות הסקטוריאליות הקיימות כבר היום, אין בה כדי לעודד פתיחה של קופות סקטוריאליות חדשות רק לצורך החרגתן מחוזר זה וקביעתן כקופות ברירת מחדל.

 
 
הוסף כתבה למזוודה אישית
הוסף למזוודה אישית


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית