שם משתמש
סיסמא
לוח אירועים
שלמה אייזיק: טיוטת חוזר השירות של הסוכנים והיועצים קטלנית ביותר. זה משהו שלא נתפשר עליו
נשיא לשכת סוכני הביטוח התייחס, בין היתר, לפעילות מול חברות הביטוח ורשות שוק ההון, סקר את חצי השנה מאז נכנס לתפקיד, והוא חושב שהדרמה הפוליטית דווקא תסייע לסוכנים
הפעילות של לשכת סוכני הביטוח מתנהלת במישורים רבים ושונים מול גופים לא מעטים. בין היתר מקיימת הלשכה פעילות ענפה במישור הפרלמנטרי, בקידום הצעות חוק שונות שנועדו לשרת את הציבור ולחזק את המעמד של סוכני הביטוח. מזה תקופה ארוכה שוררת אי ודאות פוליטית, אשר הגיעה אתמול (ב') לשיא עם ההודעה על פיזור הכנסת והליכה לבחירות. אולם נשיא הלשכה, שלמה אייזיק, אינו חושש מפגיעה במהלכים שעושה הלשכה לקידום הצעות חוק. 
 
בריאיון שנערך עמו היום בוועידת הסוכנים והיועצים ה-14 של עדיף נשאל אייזיק האם זה אפשרי לרתום כעת את חברי הכנסת. "זה הזמן הנכון. מחזרים אחרינו. אנחנו גוף שמאוד מאוד נחשב בכל הקשור למערכות היחסים עם הפרלמנט. יש הרבה מאוד סוכנים שמטפלים בעניין, בסדר גודל של כ-108 חברי כנסת נכון לעכשיו. יש הרבה מאוד סוכנים שמקורבים להרבה מאוד חברי כנסת. אנחנו הולכים להשתמש בזה", השיב למראיין אילן פיש, עורך משנה, עדיף תקשורת.

אייזיק ציין כמה מהמהלכים החשובים מבחינתו שמקדמת הלשכה במישור הפרלמנטרי: "יש כמה דברים שמאוד מאוד חשובים לי, ששמתי אותם כיעד. יש דברים שנולדו עם הזמן. הדבר המשמעותי ביותר מבחינתי, זה ליצור מצב שלא יהיה מישהו שמשווק ביטוח במדינת ישראל שלא אוחז ברישיון ביטוח. זה לא הגיוני". את ההחלטה של הרגולטור שבכל הקשור לביטוחי בריאות, שרק מי שיחזיק ברישיון לשיווק ולמכירה של פוליסות בריאות, יהיה רשאי לעסוק בזה, הוא מבקש לאמץ גם לשאר הענפים. "הקניבליזציה והפגיעה במוניטין שלנו כל כך גבוהה, שפשוט צריך להוריד את זה מהמדף", הדגיש.

נושא מהותי נוסף הוא הרצון שהלשכה תשוב להיות חלק מהוועדה המייעצת לרשות שוק ההון בכל טיוטת חוזר שהיא מפרסמת, כפי שהיה בטרם המעבר ממעמד של אגף שוק ההון במשרד האוצר למעמד של רשות. אז היו שבעה גופים בוועדה המייעצת, כיום יש ארבעה בלבד." אני רוצה להוביל תיקון חקיקה על מנת להכניס אותנו לוועדה המייעצת. אנחנו צריכים להיות שם. אנחנו הקול של אזרחי מדינת ישראל".

"נושא נוסף שמאוד מאוד חשוב לי: קיימת אפליה של הסוכנים מהחברה הערבית. אני מטפל בזה במלוא העוצמה. יש כבר שלוש הצעות חוק על מנת לנסות ולהקטין את התופעה הזאת", ציין אייזיק והוסיף: "נפגשנו עם מספר מנכ"לים של חברות ביטוח, שזיהינו ככאלה שממהרות להוציא הפסקת עבודה לסוכנים מהחברה הערבית. אני לא רוצה למצוא את האנשים שהשקיעו במקצוע שלהם בעוד כמה שנים מסתובבים ברחובות".

איזה מהרפורמות שרשות שוק ההון מקדמת מהוות עבורכם סדין אדום?

"רובכם מכירים את טיוטת חוזר השירות של הסוכנים והיועצים. היא קטלנית ביותר. הטיוטה האחרונה נוגעת במקומות של פגיעה בקניין שלנו, בתיק הביטוח. בעת מכירת תיק כזה או אחר וזה משהו שלא נתפשר עליו. את עמדתנו הבהרנו למי שצריך ויש דיונים על זה. אני חושב שבסופו של דבר אנשי הרשות הבינו שאם ייפגעו בנו, נראה שהפגיעה הכלכלית בנו תעשיר את קופת היצרנים. אני מניח שהחוזר הסופי ייראה אחרת. אנחנו לא נתפשר על זה.

"דבר נוסף שמאוד מטריד אותנו, גם ברמה של התחרות וגם ברמה של האפשרויות של הלקוחות לקבל תעריפים טובים, זה טיוטת חוזה של הריידרים שאינני מבין למה רשות שוק ההון מתעסקת בדברים שלא קשורים למוצרי ביטוח".

למרות המחלוקות עם הרשות, האם בכל זאת אתם מוצאים אצלה אוזן קשבת? האם ישנם דברים שאתם רואים עם הרשות עין בעין?

"לא חייבים להסכים על כל דבר, חשוב לדבר ולנסות לשכנע. יש שני דברים שאנחנו טיפלנו בהם. לדוגמה, פורסמה טיוטת חוזר שמאפשר לעובדי היצרנים לקבל הרשאה לצפייה בהר הביטוח. היינו בתוך המשחק הזה, פנינו לרשות. אנחנו ניכנס פנימה ואנחנו נקבל למשרדי הסוכנים למשרדים הרשאות לצפייה בהר הביטוח. אני לא יודע אם זה יהיה לשניים-שלושה עובדים. זה יהיה פר הרישיון. בבריאות ובעתיד בכללי ובחיים.

"אוזן קשבת נוספת - מתחילת הקדנציה אני מטפל בהפחתת האגרות. מי שאוחז ברישיון של סוכנות תאגיד משלם במצרפי סדר גודל של 4,000 שקלים אגרות למדינת ישראל - כולל את האגרה של הרישיון האישי, הרישיון של התאגיד ואגרות לרשם החברות. אז בהחלט הממונה משה ברקת מגלה פה רוח חיובית".

מה ליבת המאבק שלכם בחזית מול חברות הביטוח?

"משהו שמתעורר לאחרונה ומאוד מאוד מפריע לי, הוא ששכחו שאין קשר בין דמי הניהול לעמלות. התחילו לומר לסוכנים שבדמי ניהול מסוימים לא ישלמו עמלות. זה לא יהיה. נפעל במלוא העוצמה ואני בקטע הזה לא דופק חשבון לאף אחד. יש חוק במדינת ישראל. אני מזכיר לכולם, אתם מוזמנים לפנות ללשכה בכל אירוע שאתם נתקלים בו - שמתנים עמלות בדמי ניהול, אפילו בחצי משפט. זה בניגוד לחוק.

"דבר שני, יש חוסר הוגנות בשיווק הישיר. למרות שאני מרגיש שבעקבות פעולות שונות זה הולך ופוחת עם הזמן, עדיין משתמשים במשפטים שמלכלכים את הסוכנים – 'אם תעשה אצלי כך, תקבל הנחה כזאת'. זה משהו שצריך להוריד מהז'רגון. זה לא קיים בשום מקום על פני כדור הארץ. צריך להפסיק עם זה".

"מצאתי לצערי לשכה די שבורה"

בפתח הריאיון סקר אייזיק את הפעילות הלשכה ואת הפעילות שלו בחצי השנה מאז החל לכהן כנשיא הלשכה. "נכנסתי לתפקידי בלשכה לאחר מהמורות לא פשוטות. מצאתי לצערי לשכה די שבורה, די לא מחייכת, עם הרבה מאוד אין מאשר יש. למעשה, באופן לא מתוכנן התחלתי בבניית תשתית מקצועית, ארגונית בלשכת סוכני הביטוח ולהקיף את עצמי באנשים טובים, אנשים שבאים לעבוד. אני רוצה לומר לכם שיש לי צוות מדהים של בעלי מקצוע מצוינים שעושים המון לטובת ציבור הסוכנים".

אייזיק ציין בגאווה כי צירף להנהגת הלשכה חברים וחברות מהחברה הערבית. "לי זה היה מאוד מאוד חשוב. הסגנית שלי מהחברה הערבית, כך גם היועץ המשפטי. בפעם הראשונה בתולדות לשכת סוכני הביטוח מיניתי יועץ משפטי מדהים שהוא מהחברה הערבית".

"הדבר המשמעותי ביותר בראשית הדרך, זה שנרים עוד פעם את הראש, שנהיה גאים במה שאנחנו עושים, שנאמין באמת בשליחות שלנו. אני באתי ממקום של אכפתיות לדור ההמשך שלי. יש לי ארבעה ילדים בעסק. חשוב לי שיהיה להם טוב. משם אני מונע. בנוסף, אני מונע ממקום של רצון להחזיר חזרה לתעשייה שעשתה לי טוב במשך הרבה מאוד שנים. אז אנחנו בהליך כמעט סופי של שיקום הלשכה ובניית צוות מדהים של אנשים שעובדים איתי.

"אנחנו מקדמים הרבה מאוד פעילות, לא רק מגיבים. אמר לי אוהד מעודי (סגן בכיר לממונה על שוק ההון) בפגישה שקיימנו לפני שבועיים 'האם החלטתם לשגע אותנו?'. אנחנו מפציצים את רשות שוק ההון בבקשות שונות, ברעיונות, בתגובות כאלה ואחרות. ובין היתר אני החלטתי, שמכיוון שיש לי לא מעט ניסיון בפעילות מול רשות שלטונית, מהעבר שלי כיו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני, אני מאמין בדיבור, מאמין בשיחה, אני מאמין שכשמדברים יוצאים דברים החוצה בצורה מאוד מאוד נעימה. אז אנחנו בתקשורת מלאה עם הרשות. אנחנו יכולים ללכת מכות ועושים את זה ביחד".

להחזיר מוצרים שנעלמו מהמדפים

על התכניות שלו סיפר אייזיק: "יש לי כוונה להחזיר חזרה מוצרים שנעלמו מהמדפים שלנו. אנחנו בסופו של דבר אחראים על איכות החיים של אזרחי מדינת ישראל. יש פה פערי ידע. אנו יודעים דברים שהם לא יודעים. לא דופקים בבוקר בדלת המשרד שלנו ואומרים שלום בוקר טוב אני באתי לקנות ביטוח מחלות קשות או ביטוח סיעודי. אם זה לא יהיה על המדף, לא נוכל להציע ללקוחות. אם יקרה משהו, איכות החיים של האזרחים ושל המשפחות תיפגעו. אף אחד לא מסתכל מנקודת המבט הזו.

"נעלמו מהמדפים סדר גודל של שמונה כיסויים מאוד משמעותיים. בין היתר אבדני כושר עבודה, עיסוקיים, מקצועיים, דו-עיסוקיים, ביטוח סיעודי, ביטוח נכות מתאונה, מוות מתאונה, נכות מקצועית. אני יכול לנקוב בעוד ועוד. זה מאוד מצער כי זה פוגע בסופו של דבר באיכות החיים של האזרחים. אני גם מתכוון לאחד כוחות עם מנהלי הסדרים, עם המתכננים הפיננסיים".

אייזיק הוסיף: "בין היתר אנחנו רוצים לעשות הסדרה בכל מה שנוגע למסלקה הפנסיונית ולהיות חלק מאוד מאוד משמעותי בסיפור הזה. אני גם עושה פעולות על מנת לבטל את סעיף 19א' וזה חשוב מאוד מאוד לדעתי, על מנת לאפשר לגבות שכר טרחה באופן חופשי ללא שום מניפולציה".

"מה שאני מתכוון לעשות, להגיע אליו, זה להשאיר מאחוריי קדנציה נקייה, טובה, מתפקדת, בלי אינטריגות של חבר'ה שבאים לעבוד. זה מסלול נחיתה לדור הבא", הדגיש נשיא הלשכה".

 
 


גולש יקר,

תכני האתר ומוצרי עדיף מיועדים למנויים בלבד.

מנויי עדיף נהנים מחבילת ערך מושלמת: יותר מידע חדשותי, יותר ידע ויותר שירותים חדשים וייחודיים.

באפשרותך לצפות בתכני האתר באופן מיידי על ידי רישום קצר לקבלת מנוי היכרות ללא כל התחייבות.
הרשמה
שם פרטי:
שם משפחה:
שם חברה:
טלפון:
תפקיד:
אימייל:
סיסמא:
אישור סיסמא:
הנני מאשר את
 תנאי השימוש
באתר
אבקש לקבל עדכונים, חדשות ומידע שיווקי
הרשם וגלוש
כניסת מנוים
מייל:
סיסמא:
 
כניסה
 
הוסף תגובה לכתבה זו
כינוי:
אימייל:
כותרת:
תוכן:
אין לכתוב הודעה המפרה את  תנאי השימוש של Anet לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב
עדיין אין תגובות לכתבה זו.
 
עקבו אחרינו
כל הזכויות שמורות לאתר ANET.co.il 2011
המסלקה הפנסיונית